Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Двутактово масло в горивото

tisho.74 снимка tisho.74 28 февруари 2020 - 15:09

Ако искаш мога да ти покажа нагледно как наливам.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 28 февруари 2020 - 15:20

 tisho.74, на 28 февруари 2020 - 15:09, каза:

Ако искаш мога да ти покажа нагледно как наливам.


Не елуд който яде баницата :smile3560:

Вижте сега номера е да сложите и газчица и ще станат работите.
Отговори

esil2 снимка esil2 28 февруари 2020 - 20:01

Газчица не съм слагал никога само двутактово масло ей така профилактично и то рядко когато ми изпадне. Днес сложих 1л напълних резервоара минах 200км но нищо съществено не усетих дори не пуши грам отзад
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 28 февруари 2020 - 20:24

Като сложиш над 30% ще пропуши бяло.

Между другото не слагай повече от два литра на резервоар зимата. Е, ако го смесиш 1.1 с газ за горене слагай колкото искаш.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 28 февруари 2020 - 20:26
Отговори

freeqwerty снимка freeqwerty 28 февруари 2020 - 20:45

 esil2, на 28 февруари 2020 - 20:01, каза:

Газчица не съм слагал никога само двутактово масло ей така профилактично и то рядко когато ми изпадне. Днес сложих 1л напълних резервоара минах 200км но нищо съществено не усетих дори не пуши грам отзад


Сложи и газчица, но от петролни продукти. Фирмата "Дъга +" я произвеждат (може да има и други). Вибрациите на мотора утихват. Съдя по видеорегистратора на челното стъкло, на празен ход леко вибрира, с газчицата не трепва дори.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 28 февруари 2020 - 20:51

Дам, и свещите ти излезнаха като тези от кутията. Все едно някой ги беше излъскал. Идеално е.
Отговори

dusty rain снимка dusty rain 28 февруари 2020 - 21:02

Май разконспирирахте тайната формула на "д-р Мермерски", или по скоро пишман бизнесмен.
Отговори

esil2 снимка esil2 28 февруари 2020 - 22:01

Ще пробвам и с газ от любопитство да видя как ще утихне мотора. Между другото колко газ се слага и в комбинация с масло или може само газ.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 28 февруари 2020 - 22:04

1:1 масло и газ и резултата в резервоара.
Не чакай чудеса, променя се, ама за да го усетиш трябва много добре да си познаваш колата.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 28 февруари 2020 - 22:04
Отговори

esil2 снимка esil2 28 февруари 2020 - 22:14

Не може ли само газ например половин литър на резервоар. Между другото маслото да речем че смазва ами ролята на газта каква е
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 28 февруари 2020 - 22:31

Газта разрежда и чисти и ефекта от това дето си сложил днес не се усеща веднага.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 29 февруари 2020 - 01:38

Мамка му, Дъга+ и излизат разни градини, торти.. Няма да сложа торти в резервоара де, ама все пак ако имат сайт, някой да го подскаже ? Що пък и аз да не изтествам "взривоопасната смес". Ако подскажете и какво двутактово да е ? знам че хубавите са към 20-25 лева литъра, нещо такова беше. Бездимно сякаш му викаха

P.S: Намерих го
http://www.duga-plus...5310481045.html
Това нали ?
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 29 февруари 2020 - 01:44
Отговори

k opel e снимка k opel e 29 февруари 2020 - 05:09

Димов не псуй не си в спама. Питай чичо Гугъл коректно и няма да те праща в сладкарница "Дъга". Напиши му "Газ за лампи" и ще ти каже всички марки. Напиши му "Масло 2Т" и няма да те праща за 20-25 лева.
https://www.google.c...ks90l9qE8LTzYIS

https://www.google.c...rWz7tNrZFkzk5ac
Отговори

gerov снимка gerov 29 февруари 2020 - 09:26

Прочетете цялата статия и вижте какво мислят руснаците за тихата работа на двигателя след смесване на 2Т масло в дизела.
https://bugulma-lada...nogo-masla.html
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 29 февруари 2020 - 10:05

Ами като те е страх не сипвай аз съм един от тия дето постоянно сипват. 2009 правих прословутата помпа след ремонта сипвам и съм минал над 350000 колта си върви и още не се е строшила от маслото.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 29 февруари 2020 - 10:38

Дадените снимки там в статията не са в резултат на слагането на масло в горивото. Това е глеч от несменяне на масло в двигателя или калпави масла, правете разлика!

А относно масло в горивото, понеже вече и горивата почнаха да им "махат това, онова, трето пето" и те започнаха да губят свойствата си, както бензина , така и дизела. За качеството им на "изработка" пък изобщо няма да говорим(тук за България, без значение бензин ли е, дизел ли е). Затова мисля че поне за по-старите двигатели няма проблем със слагането на бездимно или там как му викат двутактово масло в горивото. За "керосина"/газ за горене е ясно че става и няма проблем ако не се прекалява и се слага определено количество на един резервоар.
Общо взето за по-стар двигател ако не помогне , няма да навреди.
Сега за тия новите комън рейли(да кажем условно 2010+), по-прецизни дюзи разни, ДПФ-и и т.н., разбира се че може да има негативен ефект, особено ако се прекалява с "дозите".

Но колеги , които имат двигатели от сорта на Y20DTH и подобни че и по-стари, съм много далеч от мисълта че това е "вредно за мотора"..
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 29 февруари 2020 - 10:51
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 29 февруари 2020 - 10:53

Имам минати над 300к с на двигатели с псг5 и вп44, винаги с масло и керосин (газ за горене). Всички тези двигатели още работят идеално, като имам близки наблюдения най-вече върху последните два- нямат никакви проблеми.
Имам минати и над 100к с два комън рейла БЕЗ дпф-и. Също са идеални. Но на тях съм слагал много по- малки количества газ и масло. И да, на всички е ясно, че вискозитета на горивото е важен и затова ако се слага нещо на комън рейл, то е масло с газ, за да не се увеличава вискозитета на горивото. И пак- само ако НЯМА дпф.
Освен това много ми е интересно как така елемента, който затваря и отваря дюзата при комън рейла няма контакт с горивото и затова тези дюзи не се влияят от такива неща. Та тия писания май ще се окажат поредните половинчати истини в нета.
Та в крайна сметка някак си няма как да се съглася напълно с написаното.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 29 февруари 2020 - 10:55
Отговори

gerov снимка gerov 29 февруари 2020 - 11:23

 mrsch66, на 29 февруари 2020 - 10:05, каза:

Ами като те е страх не сипвай аз съм един от тия дето постоянно сипват. 2009 правих прословутата помпа след ремонта сипвам и съм минал над 350000 колта си върви и още не се е строшила от маслото.

Не съм казал,че не сипвам!
Имам от това масло 15л.и използвам него:
https://www.hellaspe...hetic-antismoke
Дори и в тази статията пише за него,че ако не помага няма и да навреди.За колата от профила става дума.
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 29 февруари 2020 - 12:12

Я помагайте, че се обърках. Четох Тази Тема и според нея полусинтетичното 2Т масло в съотношеие 1:200 не вреди на DPF-a, дори помагало. Според вас е изключено да се добавя такова на двигатели с DPF. Кое от двете е правилното? Като нов потребител на автомобил с ДПФ се чудя мога ли да му помогна с някоя добавка в горивото?
Благодаря предварително :icon_razz2:
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 29 февруари 2020 - 12:23

Не наливай масло, че дпф-а ще си отиде бързо.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg