Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Оптичен Тунинг

Тема за амортисьори за предния капак

dancho_68 снимка dancho_68 27 януари 2008 - 15:04

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение
Отговори

pete0709 снимка pete0709 27 януари 2008 - 15:34

Моят начин на закрепване е близък до този на колегата, използваните при мен амортисьори са от задна врата на астра хечбек, вече почти година действа безпроблемно.

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Снимките не са с най-добро качество, но само тези имам в момента.
Отговори

dancho_68 снимка dancho_68 27 януари 2008 - 15:48

Колега аз съм гледал точно твойте снимки да направя моя капак.
Отговори

dera снимка dera 11 февруари 2008 - 10:53

И аз мисля да го правя така, но незнам дали ще могат да го задържат, защото моя е с изолация и е по-тежък. Но без проба няма как да разбера. Иначе :unsure: :knee: :3:
Отговори

Кокито снимка Кокито 11 февруари 2008 - 14:50

аз искам да направя същатата процедура само че на вектра А някой има ли идея какви аморти ми тряяят на мене или стават същите като за астрата
Отговори

Жоро снимка Жоро 11 февруари 2008 - 20:14

 dera, на Feb 11 2008, 10:53 AM, каза:

И аз мисля да го правя така, но незнам дали ще могат да го задържат, защото моя е с изолация и е по-тежък. Но без проба няма как да разбера. Иначе :unsure: :knee: :3:

Аз личноси купих от лада нива :) за по 11.50лв/бр и в момента се отваря доста добре без да има опасност да падне даже малко бързичко се отваря но като го придържам е SUPER.
Амортисьорите държат капака и на 45 градуса.
Преработих само на стругар две от ябълките, за да не си разпробивам капака!
Отговори

borro снимка borro 11 февруари 2008 - 20:29

Се едно мойта :). Проблема ти е (поне до тоз извод стигнах), че са прекалено вертикални при отворен капак. При отваряне се изтрелва и мое да се почупи нещо, а при затваряне мъка. Моя даже като е отворен 30 санта и си седи без да пада :unsure: .
Ама ще надупча калника, ако реша да го оправям и ...реших да си остане така.
Отговори

Бижо Бижев снимка Бижо Бижев 11 февруари 2008 - 22:00

проблема не е в амортесиьорите ами в вас :) сега ще обясня защо
Всеки от амор. освен че се дели на категория -размер а и на още една а тя е Нм това е най важното в случая..Нм са важни.. от тях зависи с каква сила ще се отваря капака и дали те ще издържат тежеста на капака..дължината не е толкова важна в случая.. в магазини АутоМания си има готови китове от 2 бр. амортесьори + 4 броя различни ябълковидни болтове.Вътре в к-та има и упътване как се монтира..Аз лично съм монтирал на една аскона и стана доста манияшко.. нейния кит обаче си дойде от Германия
Отговори

Moonlord снимка Moonlord 27 февруари 2008 - 09:19

На Асконата стана супер, много съм доволен :) Мойте амортисьорчета са от ebay за 12 EUR. Ето и хартийката, която върви с тях, може да е от полза! Смятам, че е достатъчно да се види начина на монтаж, но ако някой се нуждае от превод - да драсне едно ЛС и ще помагаме :dummy:

Публикувано изображение
(Цъкни върху картинката за истинския размер на файла!)

Както се вижда на схемата, според тези пичове само за Кадетт/Комбо А е нужно дупчене на калника... В другите случаи или се използва болт от калника или си има дупка ;)
Отговори

Тони снимка Тони 27 февруари 2008 - 12:42

включвам се в темата и за още няколко коли ;)
Публикувано изображение


деба пак четох през редовете,мнението ми се дублира...
Мнението беше редактирано от Тони: 27 февруари 2008 - 12:44
Отговори

stolu снимка stolu 06 март 2008 - 13:56

Колеги, дали някой знае каде се продават ябълковидните болтове. Благодаря.
Отговори

BOBSI снимка BOBSI 06 март 2008 - 14:17

За Астра Г някоя от горепосочените инструкции, става ли?
Отговори

bvel снимка bvel 06 март 2008 - 15:56

Здравейте колеги!
Ето как станаха амортесьори,втора употреба от кадет за 10 лв. двата.На капака ги захванах на мястото на единия болт на капака ,само се наложи да намаля резбата на ябълката за амортесьора от 8 мм на 6 мм,от другата страна на мястото на единия болт на калника и стана перфектно. :newsm05_41:

Снимки:

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение
Отговори

pepetko снимка pepetko 07 март 2008 - 00:16

Е маи само аз не разбрах. :newsm05_41:
Moonlord с тези амортисиори не е нужно нищо да се разпробива само ключе ли,или какво там ...? :love_opel:
Отговори

Moonlord снимка Moonlord 07 март 2008 - 10:32

Ами... на схемата е описано - само на Кадетт Е и на Комбо А се пробива с боргия 4/6... И се слага ябълковиден болт :newsm05_41:
Отговори

BOBSI снимка BOBSI 12 май 2008 - 18:49

Знам, че се продават комплект на цена към 50лв. специално за тази цел.
Бих желал на по-ниска цена да си намеря, разбира се читави.
Незнам дали ще станат от BMW, понеже имам предложение за такива от един познат!? Моля за вашето мнение по въпроса!
Отговори

Moonlord снимка Moonlord 13 май 2008 - 15:40

Отскочи до АвтоМания ;] Там има евтини - със сигурност ще издържат бая време ;]
Отговори

HIGHWAY снимка HIGHWAY 13 май 2008 - 15:46

Колко евтини че и аз се замислям по този въпрос (-:
Отговори

Moonlord снимка Moonlord 13 май 2008 - 16:15

20тина лева, май даже и по-евтини има...

Няма какво да се замисляш! Тва е супер голямо удобство! Вече съвсем съм отвикнал от "пръчката" вдигам капака и почвам да ровя :opel_forever:
Отговори

HIGHWAY снимка HIGHWAY 13 май 2008 - 16:33

Така е хич няма да се замислям но сега имам първо по важен въпрос да реша с мотора пък след това е ред на екстрите. Преди все се канех да сложа на кадета амортесьорчета на пр. капак ама така си го и продадох - но сега вече съм решил - само се колебая дали да сложа от пета врата на кадет или такива от автомания които са предназначени специално за тази цел. Предполагам че те са по къси като са за тази цел - че тези от кадета ми се виждат дълги.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg