Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за потребителите

Спирам да чета форума

becinko снимка becinko 16 септември 2013 - 14:27

 fanatic, на 16 септември 2013 - 13:12, каза:




 zdravkop, на 16 септември 2013 - 13:43, каза:



За да станеш модератор, трябва да се познаваш лично с другите такива, иначе не може... Така ми беше отговорено на въпроса ми как се става модератор. Явно трябва да се дръпна до София да пием по едно кафе, да мина фейс контрола и тогава...
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 16 септември 2013 - 14:27

GT 51, знаем, че не се заплаща времето, което модовете отделят за форума. Нали за това предложих да станат от 10 поне 20, че защо не и 30. Нека да помислят Иво, Бижо и Виктор по тоя въпрос. Защо да не се направи? Така хем ще се облекчат тези 10 човека, хем повече хора ще обръщат внимание какво става тук. И никой не е казал, че трябва да са пъдари, просто във всеки един форум по света и у нас това е ролята на модовете- да контролират.
Отговори

becinko снимка becinko 16 септември 2013 - 14:40

А къде са тия 10 модератора. По документи може да са толкова, но да модераторства съм виждал само fanatic и Любезния...
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 16 септември 2013 - 14:49

Тук не мога да не се съглася с теб.
Отговори

Liubeznia снимка Liubeznia 16 септември 2013 - 15:20

 becinko, на 16 септември 2013 - 14:27, каза:

За да станеш модератор, трябва да се познаваш лично с другите такива, иначе не може... Така ми беше отговорено на въпроса ми как се става модератор. Явно трябва да се дръпна до София да пием по едно кафе, да мина фейс контрола и тогава...

Това са пълни глупости, не знам кой ти го е казал, но дори да е бил някой от екипа можеш да бъдеш сигурен, че е било напълно иронично.

 becinko, на 16 септември 2013 - 14:40, каза:

А къде са тия 10 модератора. По документи може да са толкова, но да модераторства съм виждал само fanatic и Любезния...

Това не е точно така...
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 16 септември 2013 - 21:27

Подкрепям идеята модераторите да са повече, а идеята за три правописни грешки-БАН е малко пресилена. По-добре е за неподкрепено със някакви доказателства мнение, за сметка на това изказано със категоричност да се наказва със нещо. А обиди и сравнения със обидни образи да се наказват с директен БАН за определено време, тук сме не да се обиждаме. Поздрави.
Отговори

Erdoto снимка Erdoto 16 септември 2013 - 21:43

Вместо да има БАН, по добре ще е да не може да пише мнения а само да чете
Отговори

хибридния снимка хибридния 16 септември 2013 - 22:00

Айде и тая тема я усраха някои хора. Таа да запишем участие. Преди няколко години имах спор с някои колеги/модератори ,за присъствието на старите хора от форума, кавгите помежду си,писането на безброй глупости, промените (тогава започнаха). Тогава след спора, току що направен, модерато ми сложи бан с предупреждение да ме изгони от форума ,понеже виждате ли не му харесвал тона по който му говоря и виж съм го бил обидил. Тогава му предрекох ,че тоя форум върви на пропадане . И ето че той със всяка изминала година ,върви все по надолу. Но аз така или иначе си влизам ,почти не намирам информация за това от което се интересувам , но пустото ми влечение към марката ,досега не ме е отказало от форума.
Не искам да почвам темата ,понеже съм сигурен че ще има хора които ще се включат и спора може отново да започне. Но много от разбиращите , знаещите , подкрепящите се хора вече не влизат или не пишат тук. Явно има защо.
Мнението беше редактирано от хибридния: 16 септември 2013 - 22:02
Отговори

Марто снимка Марто 16 септември 2013 - 22:45

До няколко дни ще имаме среща касаеща организацията на събора, така че ще обсъдим и посоката на форума
Отговори

_shady снимка _shady 16 септември 2013 - 23:17

 хибридния, на 16 септември 2013 - 22:00, каза:

Айде и тая тема я усраха някои хора. Таа да запишем участие. Преди няколко години имах спор с някои колеги/модератори ,за присъствието на старите хора от форума, кавгите помежду си,писането на безброй глупости, промените (тогава започнаха). Тогава след спора, току що направен, модерато ми сложи бан с предупреждение да ме изгони от форума ,понеже виждате ли не му харесвал тона по който му говоря и виж съм го бил обидил. Тогава му предрекох ,че тоя форум върви на пропадане . И ето че той със всяка изминала година ,върви все по надолу. Но аз така или иначе си влизам ,почти не намирам информация за това от което се интересувам , но пустото ми влечение към марката ,досега не ме е отказало от форума.
Не искам да почвам темата ,понеже съм сигурен че ще има хора които ще се включат и спора може отново да започне. Но много от разбиращите , знаещите , подкрепящите се хора вече не влизат или не пишат тук. Явно има защо.


Много точно Боби, споделям мнението ти!

Това с 3 правописни грешки,гледане на криво и прочие последвани от БАН си е пълната простотия! НЯМА потребител, които да не е правил грешки...!!!

Нека си го кажем в прав текст, много хора знаят истината, но не всеки иска да я каже - форумът замря след извършването на редица промени и налагане на сериозни рестрикции. "Загубения" поток потребители се преориентира към друг сходен форум, фейсшит, други автофоруми и прочие... В следствие на всичко това този сайт си спечели сред модераторите на други автофоруми славата на найстина подреден и уреден такъв, но същевремено и крайно "замрял и скучен".
По същите причини като Боби влизам и пиша и аз тук...предимно навик и след това от обич към нещо си... ако и в този си пост започна да цитирам имената на потребителите и модераторите, които уважавам и ценя и попитам за тях и тяхното отсъствие мнението ми ще стане твърде дълго...
Невъзможно е възстановяването на нещо необратимо, нещо умряло...да може и да дойдат някакви нови потребители, но всички вие търсите основно "старите кучета", които познавате лично, с които сте делили палатки заедно на сбирки, стъпвали сте на писта, ходили сте на море... повечето от тях може да ги намерите по лични въпроси, тук вече едва ли...
Та това е 2рата най-активна тема в сайта, след тази на Комбитата...
Преди като погледнеш статистиката "Потребители с най-много мнения за деня", челните 10 места бяха заети от потребители с по и над 10 коментара... сега ако напиша 2 коментара в теми на автомобили на колеги съм първенец за деня...да не кажа и за седмицата...жалка картинка!
Мнението беше редактирано от _shady: 16 септември 2013 - 23:19
Отговори

becinko снимка becinko 17 септември 2013 - 07:40

 Liubeznia, на 16 септември 2013 - 15:20, каза:



Да не слагам скрийншот тука, ако държиш ще ти го пратя на ЛС. Въпросния админ е maiky, това ми беше написано във фейсбук на лично, след спор в една от темите, която беше подобна на тази, ставаше дума за развитието и западането на форума. Не видях никаква ирония в изказването му, попитах как той отговори: "Първо да те познаваме!". С това започна и приключи разговора ни във Фб, тъй като ми се видя твърде смешно, за да продължавам да нахалствам и да питам...
Отговори

Марто снимка Марто 17 септември 2013 - 07:59

Понеже темата за форума и качеството му е много дълга и широка , ще кажа накратко. Наистина хората правят форума. Ние като модератори няма да седнем да създаваме теми с технически проблеми и да даваме награди за включилите се. Членовете на форума трябва да ги създават. Също така няма и да решаваме проблемите в тях(не че не го правим , ако сме компетентни). Членовете , които могат и имат желание ще помомгнат. Ние нямаме средство , с което да накараме на сила някой да направи нещо си. Единственото, което можем да правим е да следим да се спазват правилата на форума. Да коригираме мнения и теми. Да ги трием и сливаме и т.н.

Това че някой е останал с впечатление кой от екипа колко работи по форума са пълни глупости естествено , защото ако не се лъжа последно с най-много модерации беше Sandman. И това че някой мод не пише във всяка тема не означава че не работи по форума.

И не на последно място , но последно за поста ми тъй като трябва да ставам. И ние сме ентусиасти като всички. И ние го правим от любов към марката, но имаме и живот и извън форума както и вие.
Отговори

becinko снимка becinko 17 септември 2013 - 08:04

Добре, а защо след като очевидно нямате желание да има нови модератори, във всяко ваше изказване по темата се споменава, че го правите безплатно и че сте малко и ви е трудно? Това е ясно, никой не спори, но не ми се вярва някой да е поискал пари от вас, за да бъде модератор... Хем не искате нови, хем се оплаквате, че го правите за кеф... Еми то ни така ни така... угодия нещо?
Отговори

Sandman снимка Sandman 17 септември 2013 - 09:17

Е хубаво де, 10-20-30 колкото и да сме модераторите, ние не можем да сме бавачки! Когато някой има проблем и си пусне тема, сам решава дали да послуша нечий съвет или препоръка, и сам преценява дадения човек колко е компетентен. Ние не можем да светим на всеки за всяко мнение нали?
Така е, наистина има отлив на доказали се грамотни хора, но това не е заради новите правила във форума. А и на тяхно място идват нови. Насила никой не можем да задържим, на който му писне си тръгва.
Това с тестовете е глупаво.
Форума е ОГРОМЕН откъм потребители и теми и расте. Хора пускат едни и същи теми, вместо да поровят малко за решение на проблема си.
Освен това продължават да се появяват теми със заглавие "Помощ" примерно или някакво друго тъпо заглавие.
Отговори

Жоро снимка Жоро 17 септември 2013 - 09:21

Жалко за kalin09, винаги съм чел от него смислени и полезни мнения. Но мисля, че още не е късно да преразгледа мнението си и да не се оставя на простотията на дадени юзъри, а да покаже, че знаещия човек може и си отстоява!

 хибридния, на 16 септември 2013 - 22:00, каза:

Не искам да почвам темата ,понеже съм сигурен че ще има хора които ще се включат и спора може отново да започне. Но много от разбиращите , знаещите , подкрепящите се хора вече не влизат или не пишат тук. Явно има защо.

Причините са много, най-вече увеличаването на потребителите, но то не може да се ограничи. Ясно е, че като цяло това увеличаване води до много на брои сходни теми, защото никой не си прави труда да потърси това което му трябва, най-лесно е да питаш наново. Лошото е, че някои са толкова прости, че не могат и да питат. Защото като им прочетеш поста не разбираш въпрос ли е, теза ли е, или накратко не можеш да разбереш какво е изср*л въпросния лузер. От там това разводняване води до това, че хора знаещи и можещи, просто им писва да пишат всеки ден какви гуми му трябва на Сульо и как се сменят лампичките на таблото на Пульо (неща писани стотици пъти)...
От друга страна част от разбиращите успоредно на писането по темите работят това, и като дойде въпроса: "как да си ремонтирам еди кое си", се получава отговора: "ела и ще ти го направя"! Което не винаги е целта на форума. Много от нас предпочитат сами да си ремонтират нещата, защото повечето майстори са мърлячи. КАЗВАМ ПОВЕЧЕТО, моля никой да не се обижда, освен ако сам не знае, че е такъв. Понякога е важно да ти препоръчат и добър сервиз, но понякога е по-важно да ти отговорят на въпроса...

 _shady, на 16 септември 2013 - 23:17, каза:

Нека си го кажем в прав текст, много хора знаят истината, но не всеки иска да я каже - форумът замря след извършването на редица промени и налагане на сериозни рестрикции. "Загубения" поток потребители се преориентира към друг сходен форум, фейсшит, други автофоруми и прочие... В следствие на всичко това този сайт си спечели сред модераторите на други автофоруми славата на найстина подреден и уреден такъв, но същевремено и крайно "замрял и скучен".
По същите причини като Боби влизам и пиша и аз тук...предимно навик и след това от обич към нещо си...
...да може и да дойдат някакви нови потребители, но всички вие търсите основно "старите кучета", които познавате лично, с които сте делили палатки заедно на сбирки, стъпвали сте на писта, ходили сте на море... повечето от тях може да ги намерите по лични въпроси, тук вече едва ли...

Шади,
аз пък да ти кажа, че всъщност форумът въобще не е замрял!!! Чета и много др.форуми като сравнявам обема на темите. Гледам какво става като не съм чел от предната вечер и знаеш ли? - това е един доста посещаван форум!!! Мога да дам съпоставка с др.аналогични форуми където ако не си чел 24 часа идадеш "НОВИТЕ МНЕНИЯ" излизат 24теми, от който 5 са за колите на потребителите, 15 са обяви и др.може и да е полезно...
Да, и тук има теми за колите, където има определени индивиди които смятат, че трябва да бъдат препикани всички теми. И независимо дали колата си струва или е изгнила тоалетна, той трябва да напише: "бреееей голяма лъскачка е", и като някой каже, че колата има недостатъци (което е градивно) всички почват да викат хейтър...
Като си купих Вектрата си мислих, че няма да мога да намеря никаква информация за нея. Че ще трябва и за най-малкото да е в сервиз, само че се оказа, че има хора грамотни, който ми казаха как да си почиста това, да си сменя оново. Аз от своя страна направих снимки, за да е по-лесно за другите и както казах, моите наблюдения са, че форумът върви!!! Може би не както в първите години, когато се трупаха най-важните мнения, но въпреки всичко върви...
Да пълно се с неграмотна паплъч, но всеки има правото и глава на раменете си, да отсее нужната му информация, а ако не може отива в сервиз, където пак не е сигурно, че ще му помогнат.


 Марто, на 17 септември 2013 - 07:59, каза:

...

Кефиш ма ша ти звънна...
Отговори

fanatic снимка fanatic 17 септември 2013 - 09:34

Дрън дрън, форума бил замрял защото имало друг форум и фейсбук. Момчета вземете се в ръце, вадя статистиката от 2006 до сега, брой мнения месечно, теми месечно. лични съобщения месечно, По раздели каквото искате.

Всичко това показва, че форума си върви и като теми и като потребители и то много добре. Друг е въпроса за качеството на писаното.

Фейсбука няма как да повлияе на форума, защото са различни платформи... разберете го това.

Това, че някои предпочита да чатка бързо е факат, но не значи че форума замира, просто вече има много повече опции.

Толкова за форума и качеството на съдържанието в него.


Относно модераторите- аз съм от 2005 година в тоя форум. Минали са егати колко хора и в какви конфигурации. Твърдя, че сегашният списък с модератори е най-добрият, който този форум е имал. Разберете, че всеки от нас има живот и се е случвало някой модератор / както и в момента/ да не може да пипа с месеци, но за това сме хора... трябва да се разбираме.

Петък ще направим среща с модераторите за да си поговорим и да ни нашокат канчетата, след което ще видим кой, какво, колко и накъде ще тръгне форума.


Искам и друго на коментирам специално за becinko.. колега, в по-голямата част на съществуването на форума модераторите не са били от София. Аурис. Шейдс, Пешодилъра, Степо... Преди това Яската от Варна, Манолов, сигурно има още много други.....


Така наречения друг форум пак се прави от модератор от нашия форум, който е от Варна...


Ако има някой, който да разделя хората това са точно елементи от провинцията. Който познава мен, Иво и Бижо знае, че ние сме етнически толерантни :)))))


След петък най-вероятно ще отпаднат модератори, ще трябват нови...жалко защото аз се застъпвах за тях през годините а дори не ми се обадиха да кажат, че вече не им се занимава...


Както и да е, форума и клуба са като цяло са по-големи от сбора на отделните хора, така че аз съм оптимист...


Ако някой иска нещо да ни каже, да дойде да събора.. толкова...

Мога да направя едно предложение, което не съм обсъждал с никого от тия, които правят форума....

Можем да направим един VIP раздел, където да се влиза само с покана, препоръки и да има страшно строги правила. Има го и по други форуми, не е нещо специално..

Този раздел няма да се вижда от всички и там ще се влиза само ако 10 други човека кажат, че ставаш за този раздел. Ако се издъниш си отиваш...

Колко би било полезно не знам
Отговори

Pinto снимка Pinto 17 септември 2013 - 10:18

Не може ли да се направи нещо с търсачката. Според мен не е от най-добрите и вече избягвам да я ползвам. Или нищо не намира или пък ми вади 10 страници с отговори. Предполагам, че има и други като мен и човек като не намери каквото търси пуска тема, защото е на зор и очаква някой да му помогне. Отговорът обикновено е - "ползвай търсачката". Иначе форума наистина запада. Темите може да са много, но сигурно 90% са на тема "Продавам ...
Отговори

Жоро снимка Жоро 17 септември 2013 - 10:42

 Pinto, на 17 септември 2013 - 10:18, каза:

Не може ли да се направи нещо с търсачката. Според мен не е от най-добрите и вече избягвам да я ползвам. Или нищо не намира или пък ми вади 10 страници с отговори. Предполагам, че има и други като мен и човек като не намери каквото търси пуска тема, защото е на зор и очаква някой да му помогне. Отговорът обикновено е - "ползвай търсачката". Иначе форума наистина запада. Темите може да са много, но сигурно 90% са на тема "Продавам ...

Аз за това ползвам Google, там си пиша каквото ми трябва и в повечето случай си намирам темата, ако тя съществува. Иначе през годините до колкото знам са правени опити, даже сега май пак трябва да се сменя нещо от платформата, но това пак зависи от свободното време на хора които го правят това между другото...
А що се отнася до Купува-Продава то не може да се ограничи, но не са 90%!!!
Отговори

fanatic снимка fanatic 17 септември 2013 - 10:47

Цялата платформа ще се сменя, но това върви с нов дизайн, функционалности, миграцията отнема 3 дни и.т.н. бекъп, друг сървър....мамата си трака...
Отговори

хибридния снимка хибридния 17 септември 2013 - 11:03

 Жоро, на 17 септември 2013 - 10:42, каза:

Аз за това ползвам Google, там си пиша каквото ми трябва и в повечето случай си намирам

Тук си ама много прав. Лошото е че повечето пъти намирам решение на проблема извън форума , отколкото в него. Да не кажа голяма дума но на пичовете от Острова темите са им толкова изчерпателни че единствената бариера за някои хора е само езика. Напоследък доста често ровя там и дати кажа намирам дооста добра информация.
Но както колегите казаха , ако ви уйдисва , ако не кой от къде де . Насила никой не го бутат тук. Въпреки това си има хаос , пичове. ТОва е факт,
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg