Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Проблем с клаксона на Astra H 2007 1.6 116Hp

Жиликов снимка Жиликов 18 ноември 2020 - 11:05

Здравейте колеги. Клаксона на астрата не бачка. Първо потърсих напрежение на буксата на клаксона, но нямаше. Второто нещо, което направих бе да сваля възглавницата от волана, за да проверя микро-ключа: бачка дава контакт. Не откривам предпазител конкретно за това, предполагам че няма..а е с нещо друго на едно. Моля за помощ някой компетентен, защото аз съм лаик. Благодаря предварително за отделеното време.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 18 ноември 2020 - 11:43

Еми то няма много какво да е. Най-честия проблем на тия астри Н е CIM модула. Пиши в търсачката астра H cim и ще имаш материал за четене до Нова Година.
Отговори

пешо-жоро снимка пешо-жоро 18 ноември 2020 - 16:19

 Жиликов, на 18 ноември 2020 - 11:05, каза:

Здравейте колеги. Клаксона на астрата не бачка. Първо потърсих напрежение на буксата на клаксона, но нямаше. Второто нещо, което направих бе да сваля възглавницата от волана, за да проверя микро-ключа: бачка дава контакт. Не откривам предпазител конкретно за това, предполагам че няма..а е с нещо друго на едно. Моля за помощ някой компетентен, защото аз съм лаик. Благодаря предварително за отделеното време.
Ясно е,че е СИМ модулът и в нет-а има много писано. Аз ще ти подскажа идея,пробвай я и виж. Намали силата на осветяването на таблото от потенциометъра вляво от волана и пробвай - има голяма вероятност да се появи клаксона. Дъщеря ми вече 2 години кара така и проблем няма.Успех!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg