Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Проблем..

NoRe снимка NoRe 23 март 2010 - 01:04

Здравейте колеги,значи на скоро открих следното нещо - при малко по-рязко тръгване назад се чува някакво чукане 2-3 пъти.Като тръгна назад изтропва няколко пъти и после като тръгна напред същата работа.Усеща се и в скоростния лост.Тропането го има само когато върна назад и после дам напред,след това като си карам напред тръгвам,спирам,няма нищо :beer: Знаех,че имам 2 тампона на носачите за смяна и си мислех,че е от тях.Колата днес беше в сервиз и прегледаха цялата предница и всичко е ок,само смениха тези 2 тампона.Проблемът обаче си остана..Ако някой има идея от какво може да е да сподели :newsm05_41:
Имам и друг проблем,не знам дали е свързан с първия,но и за него да попитам - при рязко тръгване на мокър път,предницата започва да "подскача",цялата кола се тресе и ми излиза първа скорост...отвратително е,няколко пъти си оставам така посредата на кръстовището..и това само на мокро ми го прави,а понякога и на сухо! На колко "майстори" съм я карал никой нищо не казва,било нормално :beer:
Благодаря на всички! :beer:
Отговори

GR1 снимка GR1 23 март 2010 - 06:31

здравей колега.относно рязкото тръгване,според мен ,прегледай тампоните на двигателя и скоростната кутия.при мене на астрата беше от това.а за тропането,така отдалече не мога да кажа нищо.един обстоен преглед,мисля че ще ти помогне.на бмв-то ми имаше тропане и като слушаш от купето имаш чувството че тропат амортисьори тампони и т.н. а се оказа че ми е хлабава жадната маска.разбира се това не е сигурно на 100% и при тебе.просто ти давам идея от къде да започнеш.нали знаеш в сервизите като усетят че не си наясно с проблема,какво става.готови са да ти сменят половината чаркове по колата.дано и при тебе да е толкова просто.успех и надявам се да съм ти бил полезен.
Отговори

NoRe снимка NoRe 23 март 2010 - 17:35

Аз също си мислех,че е от тампоните това нещо,но на няколко места ми казаха,че са здрави :newsm05_41:
Отговори

ivo_ranchev снимка ivo_ranchev 23 март 2010 - 22:10

Здравей колега и аз имах проблеми с протропвания(по скоро удар се чуваше) пробвай да се засилиш с около 100 и ръгни една 3-та скорст и рязко пусни съединителя,без да даваш газ,ако се че чуе тропане => тампопи,ако са те сменяй докато е време щот аз на мой си виках днеска,утре и така известно време и отлагането доведе до много по-серизен ремонт.
Друго,което се сещам е да си погледнеш вътрешните накладки,имат едни пластини,при мен една от тях бе счупена и се чуваше тропане като се движа назад и натисна спирачка.
Надявам се да съм бил полезен.
Отговори

TORQUE снимка TORQUE 24 март 2010 - 10:17

Когато имплантирах на кадета 18Е мотора ми се случи същия проблем - чукане при потегляне или рязко натоварване на 1-ва и 2-ра.Доста кокорене падна докато видя,че болта на генератора се удря в гредата при изместването на мотора назад.Съветвам те да дръпнеш ръчната и някой да включва 1-ва/задна и да прави опит за потегляне.Ако чуеш чукането опитай се да го локализираш.
За подскачането и тресенето на колелата при пробуксуване - говори ми за заминаващи си амортисьори и/или луфтове по окачването,вероятно и недостатъчно твърди тампони на двигателя.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg