Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Calibra

Calibra - Дигитално табло

2000_16v снимка 2000_16v 02 юли 2006 - 08:36

буков, на Jul 1 2006, 11:40 PM, каза:

ако някой колега се е стреснал и иска да се отърве от Вектренско дигитално табло на драго сърце ще му сложа такова със стрелки и даже ще му доплатя  :mhihi:
 

Е, докато си работи нормално, ако реша да се отърва, най-вероятно ще дам и колата към него като бонус (при тия цени за диг. табло, които прочетох по-горе :gosh: ). Но ако се прецака нещо, въобще няма да си правя труда да търся такова а ще си сложа обикновено, особено щом е възможен монтажа без особени преработки.
Отговори

Vectra_16V снимка Vectra_16V 02 юли 2006 - 10:38

2000_16v, на Jul 1 2006, 11:28 PM, каза:

А сега с какво табло караш? Обикновено? Лесно ли се монтира или трябват някакви преработки за да се сложи такова със стрелки?
 

Ами срещу скромната сума от 250лв се сдобих с друго дигитално табло.
Единствения недостатък беше, че километража показваше с 20010 повече изминати километри от старото ми. Та малко ми обърка записките и изчисленията кои консумативи след колко километра трябва да се сменя ама се оправих :mhihi:
Отговори

Moonlord снимка Moonlord 02 юли 2006 - 13:19

Vectra_16V, на Jul 2 2006, 11:38 AM, каза:

2000_16v, на Jul 1 2006, 11:28 PM, каза:

А сега с какво табло караш? Обикновено? Лесно ли се монтира или трябват някакви преработки за да се сложи такова със стрелки?
 

Ами срещу скромната сума от 250лв се сдобих с друго дигитално табло.
Единствения недостатък беше, че километража показваше с 20010 повече изминати километри от старото ми. Та малко ми обърка записките и изчисленията кои консумативи след колко километра трябва да се сменя ама се оправих :beer:
 

Боооже, ти каква сума си дал :gosh: Дано няма повече проблеми поне :mhihi: Мойто Кадетт-ско ми излезе около 100-120 лева всичко + датчиците + смяна на LCD частта, само още 1 крушка ми остава да си купя и е готово :bou:
Отговори

stepo3 снимка stepo3 02 юли 2006 - 13:38

Много парици, но наистина вектровото си е по-фешън, няма какво... :mhihi:
Отговори

Vectra_16V снимка Vectra_16V 02 юли 2006 - 18:36

Еми намерих за 330лв и едно за 250лв. Взех това за 250лв и веднага след това ми предложиха едно за 200лв. Та с тия редки части работата е колко ще се преебеш всеки гледа да те цака щот такива табла няма под път и над път!
А всички тия работи се случваха преди около 2.5 години.
А и кадети с дигиталки са доста по-срещани от Вектри! Аз преди да взема моята не бях и чувал за Вектра с дигитал, а две години преди това карах същата вектра с аналогов километраж и се интересувах от тоя модел!
Още по-малко пък знаех, че има вектри с климатроници и изведнъж попадам на дигиталка с климатроник :gosh: :beer: :mhihi: Въпреки ръждата и лошото състояние, двигателя излезе читав и веднага я лапнах!
Отговори

batko32 снимка batko32 02 юли 2006 - 20:58

Moonlord, на Jul 2 2006, 01:19 PM, каза:

.................................................................
Боооже, ти каква сума си дал  :gosh: Дано няма повече проблеми поне  :mhihi: Мойто Кадетт-ско ми излезе около 100-120 лева всичко + датчиците + смяна на LCD частта, само още 1 крушка ми остава да си купя и е готово  :bou:
 

Сега ако кажеш , че ти е останало да си купиш халогенката........ :beer:
Отговори

Moonlord снимка Moonlord 03 юли 2006 - 16:15

Да! Баш само 1 халогенка ми трябва :mhihi: :gosh: Да нямаш нещо предвид :beer:
Отговори

batko32 снимка batko32 04 юли 2006 - 20:18

Moonlord, на Jul 3 2006, 04:15 PM, каза:

Да! Баш само 1 халогенка ми трябва  :mhihi:  :gosh: Да нямаш нещо предвид  :beer:
 

За съжаление и аз минах на готови крушки. Само за 7 лева.Има ги във магазин Авто Свят "виж във София незнам дали имат магазин :beer: ". Иначе ако искаш мога да ти подаря 3-4 крушки по 5 и по 10вата дето си ги бях приготвил за трансплантация "домързя ме да го правя....трябва да се запилват.....керноват........и т.н. " . Ако ли пък и на теб не ти се занимава....пътувам често до София и не ми е проблем да ти взема такава крушка. А ако се откажеш...не е проблем. На мен пак може да ми свърши работа :)
Отговори

Коцето-Шумен снимка Коцето-Шумен 06 юли 2006 - 00:28

ами трябва ти импулсен датчик АА за скоростта който се монтира на скоростната кутия на мястото на жилото ....или преди жилото и другото нещо което аз все още търся е датчик за налягането на маслото който ако може се слага до масления филтър , резултата е впечатляващ така че действай с преработката :mhihi: накой от лампичките си остават някой се качват горе на ЛСД -то
Отговори

Moonlord снимка Moonlord 06 юли 2006 - 11:35

batko32, на Jul 4 2006, 09:18 PM, каза:

Moonlord, на Jul 3 2006, 04:15 PM, каза:

Да! Баш само 1 халогенка ми трябва  :gosh:  :beer: Да нямаш нещо предвид  :beer:
 

За съжаление и аз минах на готови крушки. Само за 7 лева.Има ги във магазин Авто Свят "виж във София незнам дали имат магазин :beer: ". Иначе ако искаш мога да ти подаря 3-4 крушки по 5 и по 10вата дето си ги бях приготвил за трансплантация "домързя ме да го правя....трябва да се запилват.....керноват........и т.н. " . Ако ли пък и на теб не ти се занимава....пътувам често до София и не ми е проблем да ти взема такава крушка. А ако се откажеш...не е проблем. На мен пак може да ми свърши работа :)
 

Има ги и тука, просто нямам никакво време, тея седмици ми е ебати лудницата на главата :mhihi:
Отговори

Гостangel_georgiev_* 24 юли 2006 - 15:11

Има ли Опел Калибра с дигитално табло и може ли еда му се смени цвета на осветлението?
Отговори

DJ IMC снимка DJ IMC 24 юли 2006 - 15:18

И на двата въпроса отговора е "ДА", ноооо...както пишеше в една друга тема за калибровата дигиталка - тя е като светия граал. Доста трудно се намира и определено тези табла не вървят по 50 кинта както Кадетовите :-/
Отговори

DJ IMC снимка DJ IMC 24 юли 2006 - 15:23

Ето така изглежда таблото. То е от Вектра 2000, но както се досещаш влиза перфектно в Кали, както и в Астра Ф.
Публикувано изображение
Отговори

Гостangel_georgiev_* 25 юли 2006 - 10:16

ОК, но аз питах дали има Калибра със серийно такова табло!
Ако някой продава съм насреща :love_opel: :)
Отговори

Scorpion_BV снимка Scorpion_BV 25 юли 2006 - 10:35

Да колега има. Но както DJ IMC каза много рядко се срещат такива коли.
Отговори

Коцето-Шумен снимка Коцето-Шумен 25 юли 2006 - 15:02

туй е кадетско в форма за вектра :love_opel:
Публикувано изображение

ей тука се е размзал доста , ама може да се придобие представа :love_opel:
Публикувано изображение
Отговори

Гостangel_georgiev_* 25 юли 2006 - 15:06

Не се виждат добре
Отговори

cvetoslav снимка cvetoslav 25 юли 2006 - 15:07

Добре е станало.
Отговори

Коцето-Шумен снимка Коцето-Шумен 25 юли 2006 - 21:04

те това са ми снимките на моето ръкоделие дано придобиете представа , таблото вече не свети така и нови снимки ще има скоро :)
My Webpage
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg