Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Ретро парада

Шпер

pampito снимка pampito 15 февруари 2009 - 12:26

 BIBON4O, на 13 Feb 2009, 04:47 PM, каза:

Здравейте карам омега а автомат може ли да ми кажете как да разбера има ли шпер и има ли омеги с шпер (освен 3000 и лотус )

информация за опел, диференциали, двигатели, кодове и др
Отговори

pampito снимка pampito 15 февруари 2009 - 23:28

 30e, на 14 Feb 2009, 02:45 PM, каза:

2 разновидности има на тоя мотор като едната е с ~ 300 градусов вал като стария 19Е мотор.
Мога да ти дам от 19Е новия - лежи на 4 лагера за такъв от стария на 3.

Ако съм разбрал правилно ти трябва 3 опорен вал. Не знам какъв е проблема ти, но и 4 опорния трябва да стане. Имам мотор 1,6S който бе с 4 опорен вал на три лагера. Единия лагер липсваше. Според книгите за по-старите модели дават 4 опорен само за SH моторите, а останалите с 3 опори. Другото е че има разлика в самата гърбица на вала и ако той е за хидравлични повдигачи не е много подходящо да се монтират обикновенни. Ще е най добре да наминеш с вала и да видим какво може да се направи по въпроса. Изровил съм един триопорен вал. Звънни ми да се разберем 0898762659.
Мнението беше редактирано от pampito: 16 февруари 2009 - 21:45
Отговори

30e снимка 30e 24 февруари 2009 - 12:55

 pampito, на 15 Feb 2009, 11:28 PM, каза:

Ако съм разбрал правилно ти трябва 3 опорен вал. Не знам какъв е проблема ти, но и 4 опорния трябва да стане. Имам мотор 1,6S който бе с 4 опорен вал на три лагера. Единия лагер липсваше. Според книгите за по-старите модели дават 4 опорен само за SH моторите, а останалите с 3 опори. Другото е че има разлика в самата гърбица на вала и ако той е за хидравлични повдигачи не е много подходящо да се монтират обикновенни. Ще е най добре да наминеш с вала и да видим какво може да се направи по въпроса. Изровил съм един триопорен вал. Звънни ми да се разберем 0898762659.


3-опорен от какъв мотор - 19Е или 19SH ? С големия градус трябва да е...4-опорни имам няколко варианта :icon_wink2:
Ще звънна :rwd: Накрая ще си купя др.schrick :mhihi:

Виж с коя буква е тоя вал :icon_smile2:
Отговори

Vendetta снимка Vendetta 25 февруари 2009 - 13:43

добре де, като става въпрос за шпера, мойта не може да се тества по тоя начин с въртенето на гъмата щот е автоматик....
а иначе отмясто се върти жестоко като закован с пергел - в условия гладък асвалт и зимни гуми :icon_smile2:
Отговори

pampito снимка pampito 26 февруари 2009 - 01:26

 Vendetta, на 25 Feb 2009, 01:43 PM, каза:

добре де, като става въпрос за шпера, мойта не може да се тества по тоя начин с въртенето на гъмата щот е автоматик....
а иначе отмясто се върти жестоко като закован с пергел - в условия гладък асвалт и зимни гуми :icon_smile2:

Ако не се лъжа автоматика в положение паркинг законтря въртенето на кардана и тогава става.
Отговори

Manta2005 снимка Manta2005 26 февруари 2009 - 23:50

ей, диванетата със задното и шперовете, що лъжете хората бре, единствения начин за намиране на шпер е отваряне на дифа.
на крик на LSD-то кой ще му заключи съединителите бре, тия сателти кой ша ги премести? аре стига глупости, на крик се държи като нормален отворен дифф, като има кой да върти касетата тогава почва заключването. нли точно това му е хубавото на клъч тайпа на опел тва да не е натегнат дифф на бмв...


П.С. малко инфо за различните видове шпер касети http://www.arstechni...tart/links.html

с нагледни обяснения за принципа им на работа.
Мнението беше редактирано от Manta2005: 26 февруари 2009 - 23:51
Отговори

pampito снимка pampito 27 февруари 2009 - 02:26

 Manta2005, на 26 Feb 2009, 11:50 PM, каза:

ей, диванетата със задното и шперовете, що лъжете хората бре, единствения начин за намиране на шпер е отваряне на дифа.
на крик на LSD-то кой ще му заключи съединителите бре, тия сателти кой ша ги премести? аре стига глупости, на крик се държи като нормален отворен дифф, като има кой да върти касетата тогава почва заключването. нли точно това му е хубавото на клъч тайпа на опел тва да не е натегнат дифф на бмв...


П.С. малко инфо за различните видове шпер касети http://www.arstechni...tart/links.html

с нагледни обяснения за принципа им на работа.

Отварял ли си, правил ли си такъв дифиренциал. Колите за които говорим нямат заключващи диференциали. Всички са с пластини и няма как да стане а може би имаш предвид блокажа при джиповете.
Мнението беше редактирано от pampito: 27 февруари 2009 - 02:37
Отговори

Stranger снимка Stranger 27 февруари 2009 - 08:31

Е Търновския ако не е правил отварял и правил такъв дифф,незнам кой... :) Ники, на омегата шпера, като на старите опели ли е? И той ли не заключва на крик като въртиш колелата?
Отговори

Manta2005 снимка Manta2005 27 февруари 2009 - 12:26

 Stranger, на 27 Feb 2009, 08:31 AM, каза:

Е Търновския ако не е правил отварял и правил такъв дифф,незнам кой... :) Ники, на омегата шпера, като на старите опели ли е? И той ли не заключва на крик като въртиш колелата?


ами в момента омегата (Б-то) е със сенаторска касета (от сенаор Б) омега А малкия е сущия като мантовия разликата е в леглата на лагерите (което е поправимо :) )
Отговори

Manta2005 снимка Manta2005 27 февруари 2009 - 12:38

 pampito, на 27 Feb 2009, 02:26 AM, каза:

Отварял ли си, правил ли си такъв дифиренциал. Колите за които говорим нямат заключващи диференциали. Всички са с пластини и няма как да стане а може би имаш предвид блокажа при джиповете.



абе че пиша някой път неразбираемо го приеам, но в тоя случай съм писал разбираемо.
Да разглабял съм. ДА знам за кои коли се говори. ДА занм за какво говоря.

Съединителите (както ги наричаш пластини) се "заключват" (притискат) чрез сателитите и по-точно чрез техните оси, при поява на сила която се опитва да завърти КАСЕТАТА (демек през короната). при вдигната кола на крик като въртиш едната гума на ръка си връткаш във вътрешната касета само и дифа се държи като отворен (щото няма сила действаща на външната касета).

и това нямя нищо общо със джиповските локери (във всичките им разновидности), и нищо общо със предварително напрегнат дифф тип паургрип и разновидностите му.

П.С. Магелана е също крупен собственик на шперове както и Владо Мантовски (не метъла)
Отговори

Manta2005 снимка Manta2005 27 февруари 2009 - 12:48

 pampito, на 10 Feb 2009, 10:40 PM, каза:

Точно така опелите са със пластини които ограничават приплъзването. Има 2 вида касети. Едната касета е цала отливка и се монтират както натегнати пластини така и ненатегнати. На кадета ми е такава с натегнати пластини. Другата касета е разглобяема и се монтира предимно с големите мотори на манта и аскона. Този тип е много подходящ за тунинг изпълнения защото е доста по-усилен.
На рекорда е много вероятно да е с ненатегнати пластини.

това което описваш като "полу шпер" се е СТАНДАРТЕН ДИФФ НА МАНТА и е НОРМАЛЕН отворен дифф, с една малка особенност, има две МЕТАЛНИ КОНУСНИ ПРУЖИННИ шайби между планетите и касетата които при определени условия (много рязко потегляне с подаване на всичкия наличен момент на мотора) под въздействието на сили действащи на зъбната предавка между сателитите и планетите избутват планетите назад и те сплескват конусните пластини като по този начин се увелчава триещата площ и малко-по трудно се развъртат планетите.

това цялото нещо отгоре НЕ Е ШПЕР но позволява една идея по ефектни изпълнения от такива с чисто отворен диф, процентът (колкото и неточчно да звучу но го казвам за да ме разбереш) е ПОД 10% и то ако не са умекнали конусните пластини, и дифа не се е разтропал доволно
Отговори

Magelan снимка Magelan 27 февруари 2009 - 13:08

 Manta2005, на 27 Feb 2009, 01:38 PM, каза:

абе че пиша някой път неразбираемо го приеам, но в тоя случай съм писал разбираемо.
Да разглабял съм. ДА знам за кои коли се говори. ДА занм за какво говоря.

Съединителите (както ги наричаш пластини) се "заключват" (притискат) чрез сателитите и по-точно чрез техните оси, при поява на сила която се опитва да завърти КАСЕТАТА (демек през короната). при вдигната кола на крик като въртиш едната гума на ръка си връткаш във вътрешната касета само и дифа се държи като отворен (щото няма сила действаща на външната касета).

и това нямя нищо общо със джиповските локери (във всичките им разновидности), и нищо общо със предварително напрегнат дифф тип паургрип и разновидностите му.

П.С. Магелана е също крупен собственик на шперове както и Владо Мантовски (не метъла)

Мани го, колегата си мисли че сме от вчера и се се съмнява в познанията ни относно механиката на старите машини, физика и др. науки :)
Ма ние сме си такива-прости и ограничени и се глупости приказваме :) ко да ни праиш.
Отговори

espero2000 снимка espero2000 06 март 2009 - 01:31

Магелане като си такъв разбирач само да ти припомня че тия дни изтече месец февруари и трябваше да ти е готова мантата както се басирахме а доколкото знам не е . Така че докато не почерпиш ти се забранява да даваш акъл по форумите.

ПП
Мале ма то било март 2009 а ние май се басирахме за февруари 2007 - я провери дали не са я изяли мишките в гаража :bravoo: :doh: :bravoo:
Отговори

buster снимка buster 19 март 2009 - 20:20

еи на този адрес съм ка4ил снимки на отворен диференциял, може ли да се разбере дали е шпер или не?

http://www.snimka.bg...album_id=354945
Отговори

pampito снимка pampito 19 март 2009 - 21:54

 buster, на 19 Mar 2009, 08:20 PM, каза:

еи на този адрес съм ка4ил снимки на отворен диференциял, може ли да се разбере дали е шпер или не?

http://www.snimka.bg...album_id=354945

Това е обикновенния диф. Той също има пружинни шайби и има тая функция. Проблема че е слабичък и много бързо тези шайби се вкопават и става обикновен. В твоя случай предполагам че се е поизносил, като се има предвид че не е първа младост и доколкото знам е с доста якичък мотор.

Ако можеш си намери с разглобяема касета. Той е доста по-здрав.
Мнението беше редактирано от pampito: 19 март 2009 - 22:08
Отговори

30e снимка 30e 20 март 2009 - 08:32

 pampito, на 19 Mar 2009, 09:54 PM, каза:

Това е обикновенния диф. Той също има пружинни шайби и има тая функция. Проблема че е слабичък и много бързо тези шайби се вкопават и става обикновен. В твоя случай предполагам че се е поизносил, като се има предвид че не е първа младост и доколкото знам е с доста якичък мотор.

Ако можеш си намери с разглобяема касета. Той е доста по-здрав.


Къде ги видя тия шайби :mhihi: Никаква функция на ограничено приплъзване няма дори и чисто нов да е ! Това което е с раглобяема касета е Шпер с ЛСД касета... В нет-а инфо колкото искаш...
Отговори

pampito снимка pampito 20 март 2009 - 14:22

 30e, на 20 Mar 2009, 08:32 AM, каза:

Къде ги видя тия шайби :mhihi: Никаква функция на ограничено приплъзване няма дори и чисто нов да е ! Това което е с раглобяема касета е Шпер с ЛСД касета... В нет-а инфо колкото искаш...

Искаш ли да се обзаложим. На кадета ми е такъв и е в много добро здраве, а имам и отворени.
Отговори

30e снимка 30e 20 март 2009 - 14:32

Няма какво да се обзалагаме карай си отворения дифф и си свиркай, пък как го наричаш си е за теб...

А ето тук можеш да видиш как изглежда Шпер-а
Отговори

pampito снимка pampito 20 март 2009 - 15:04

 30e, на 20 Mar 2009, 02:32 PM, каза:

Няма какво да се обзалагаме карай си отворения дифф и си свиркай, пък как го наричаш си е за теб...

А ето тук можеш да видиш как изглежда Шпер-а

Такъв ми е на асконата. Разликата е че има повече пружинни шайби и са по голями, както и 4 сателита, а не 2. С две думи е по здрав.
Отговори

30e снимка 30e 20 март 2009 - 15:39

 pampito, на 20 Mar 2009, 03:04 PM, каза:

Такъв ми е на асконата. Разликата е че има повече пружинни шайби и са по голями, както и 4 сателита, а не 2. С две думи е по здрав.


Ти това пружинни шайби ли наричаш :mhihi:

Публикувано изображение

Ето ти и схема нагледна...

Публикувано изображение
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg