Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Проблем със задна скорост на Корса C14SE 95 година? пОМОЩ

Plamen_Vlaev снимка Plamen_Vlaev 11 юни 2013 - 00:17

кОЛАТА я паля задна влиза идеялно,покарам извесно време..позагреее малко и задната харка неще да знае ? Помощ ... Втулка ли е какво е защо харка така. Наскоро смениха аксеален лагер преди това не харкаше. Но лагера почна да вие яко и трудно влизаха скоростите.Затова го смених пред мен наляхме масло затова сам сигурен че масло има.... АМа харка като луда ще изкарти кутията. Корса C14SE 95 година. Някой да ме насочи от какво може да е задо отида на сервиз и да я оправя докато не е станало късно!
Отговори

Plamen_Vlaev снимка Plamen_Vlaev 11 юни 2013 - 20:30

никой нищо ли незнае ?
Отговори

kolin 4 снимка kolin 4 13 юни 2013 - 19:14

Пробвай да натегнеш малко съединитела,направи регулиране на скоростите...
Отговори

greenhorn снимка greenhorn 13 юни 2013 - 21:38

 kolin 4, на 13 юни 2013 - 19:14, каза:

Пробвай да натегнеш малко съединитела,направи регулиране на скоростите...

Реглаж на съединителя колега , имах същия проблем като теб! Натягане на жилото на съединителя оправя нещата веднага! Необходими са около 2,5 до 3 оборота на гайката в края на жилото! За съжаление на нашите коли съединителите не са саморегулиращи се и се налага този реглаж от време на време ( аз вече трети път спасявам проблем като твоя с този реглаж) Успех!
Отговори

Plamen_Vlaev снимка Plamen_Vlaev 13 юли 2013 - 15:33

Благодаря момчета но когато ми сменяха аксиалния лагер са натегнали саединителя. Понеже отделя на по малко от сантиметар от наи долна позиция на педала. А преди да я закарам отделяше към средата някаде и нямаше ядове със задната.По вашата логика ще отвия гайката с 2-3 оборота да видим. А и ако може да ми дадете инструкции някакви за реглаж на скоростите или там каквото има на предвид колегата. Мерси
Отговори

opel_16v снимка opel_16v 13 юли 2013 - 16:25

Колега съединителя няма да изкара много щом отделя толкова ниско, трябва да отделя по средата. Ако евентуално е натегнат го охлаби и пробвай как е отделянето най-малко 2-3 пръста от пода, към средата е най добре.
Отговори

Plamen_Vlaev снимка Plamen_Vlaev 13 юли 2013 - 16:28

БРАВО :) Буквално след като прочетах написаното от вас излезнах пред блока и мраднах малко гайката няколко оборота както казахте запалих и направо с изненада задна влезе без да и чуя гласа се едно мажиш маргарин на топла филия.Вратнах из квартала няколко пресечки 1-ва скорост и тя леко ми заяждаше сега няма,влиза идялно (Вчера си смених маслото на кутията с GM 19 40 182 - 2 литра купих 23 лв. литара големи скаперници ама .. За тези който се чудят пробката се намира няколко сантиметра зад късата полуозка. Отвива се с шестограм. Маслото го натаманих лекичко да потиче от пробката понеже несъм сигурен ,че терена беше идялно прав. Около 1.5 литра.) Та момчета благодаря ви проблема е решен със задната. Единствено 5 -та скорост малко повече трябва да я натисна надясно. Ако змаете и това да корегирам,въпреки че не е нещо фатално но малко ме дразни и това.
Отговори

Plamen_Vlaev снимка Plamen_Vlaev 13 юли 2013 - 16:40

И всички тия ядове заради да не казвам малоумници,ще ползвам думата селски тарикати от Бош който натегнали без да им пука.доляли масло (Точно заради това го смених вчера) Декстрон 3 за автоматични скорости,и като доляли изобщо не са барали пробката да видят нивото ми просто сипали. Вчера като отвинтих пробката преди да сваля картерчето тече от нея почти литар,как не беше избило отнякаде напрао се чудя.Дори бях замислил да продавам Корсичката заради тия проблеми със скоростите. Язък колко хъркане видя задната за няма нищо. Много съм как да се изразя .. яд ма е. Скоростите пеят сега. И то за едно аксиално лагерче. Повече там няма да ида.

Сега съединитела отделя почти към средата.
Отговори

kolin 4 снимка kolin 4 13 юли 2013 - 18:47

И сега си налял повече от нормата.Нивото в с.к. ф10,ф13 трябва да бъде 16мм под долния ръб на пробката.До сега и при мене нивото на маслото беше до ръба,и кутията постоянно беше омаслена.Тази пролет си смених маслото и оставих нивото на 16мм под ръба(колкото трябва да бъде)сега всичко е сухо и чисто.Относно маслото така пише в Аутодата.На нашите гаражни майстоти така е по-лесно, пише го в аутодата и точка.Това че маслото писано там е за автоматични с.к. не ги интересува.Ето това е твоето масло ,казва продавача,и ми подава 2л.за автоматични с.к.Защо такова бе?Така пише в Аутодата!Ти повече от компютъра ли знаеш..И т.н.И маслото го купих от друг. Успех!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg