Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

Прекъсване на астра H GTC 2007 1.6 116коня Z16XER

nikal снимка nikal 28 октомври 2013 - 20:25

Проблема си го има при 16XER и при 18XER,един и същ.Категорично не е от запушени дюзи,защото съм ги свалял но 60000 км. и си бяха перфектни,въпреки това ги минах на ултразвук и ефекта беше нулев.
Проблема е свързан с температурата на двигателя.Колкото е по-студено,толкова проблема е по-осезаем.Аз съм си монтирал нагревател на антифриза,който ползвам в студеното време,така паля винаги на топъл двигател и проблема го няма(да не говоря,че имам веднага топло парно и превключвам на газ)
Според мен датчиците за температура,а те са много,нещо се ебават.
Отговори

npace снимка npace 29 октомври 2013 - 09:18

ОК, казах че по пътя на логиката може да е от запушени дюзи.Сега щом си го пробвал това отпада.Датчик за температура на двигателя (ЕСТ)?Казвам го защото този датчик не е за стрелката на таблото.Ако не работи коректно се получават тези проблеми.В аутодата има стойности.
Отговори

shrike снимка shrike 30 октомври 2013 - 09:19

Здравейте колеги,
нека и аз споделя как се оправям с проблема на оборотите при студен двигател.
След множество диагностики може да се обобщи следното:
-тъй като тези двигатели са самонастройващи се,проблема изхожда от гъстотата на сместа газ-бензин! Бих се аргументирал за това твърдение с факта ,че като се покара няколко дни на бензин проблемът постепенно изчезва или поне намалява!
-определено чистенето на дюзи и на цялата горивна система действа положително на проблема-поне при мен намалява осезаемо при използване на добавса bardahl 6v1 и сипването на 100 октана бензин. Когато започне много да притриса и мъчи сутрин сипвам добавката и нещата се оправят-не изчезват напълно но определено намаляват ! Това става през около 10 000 км. Даже сега ще използвам добавка за обогатяване на бензина ,пак на същата фирма след добавката за чистене и ще споделя как е.

Много ме заинтригува решението на колегата nikal с устройството за подгряване на антифриза.Моля да сподели повече за него. Предполагам това е решение на проблема на 100 %? Как може да се сдобием с него?
Поздрави!
Отговори

nikal снимка nikal 30 октомври 2013 - 20:23

Този проблем си го имах,още преди да газифицирам Зафирата.Имам познат с 1.6 мотор,той си кара само на бензин и проблемаа пак го има.
Подгревачката,която съм монтирал е такава:http://nikal.snimka.bg/automobiles/hot-frog.784458 ,закупих я от eBay за 70 лири миналата година.Доста рових из нета ,за да стигна до извода,че този модел е най-сполучлив.С помпа е,грее до 80 градуса и изключва,като падне температурата си включва пак итака.Аз лично съм я направил с таймер и сутрин се включва 45 мин. преди да излизам.Единствения недостатък е,че е на 220 V,но това на мен не ми е проблем.На работа като отида също си го включвам,та там тръгвам от топъл старт :icon_wink2: колегите ме бъзикат,че съм я направил хибрид.
Мнението беше редактирано от nikal: 30 октомври 2013 - 20:23
Отговори

shrike снимка shrike 31 октомври 2013 - 11:21

 nikal, на 30 октомври 2013 - 20:23, каза:

Този проблем си го имах,още преди да газифицирам Зафирата.Имам познат с 1.6 мотор,той си кара само на бензин и проблемаа пак го има.
Подгревачката,която съм монтирал е такава:http://nikal.snimka.bg/automobiles/hot-frog.784458 ,закупих я от eBay за 70 лири миналата година.Доста рових из нета ,за да стигна до извода,че този модел е най-сполучлив.С помпа е,грее до 80 градуса и изключва,като падне температурата си включва пак итака.Аз лично съм я направил с таймер и сутрин се включва 45 мин. преди да излизам.Единствения недостатък е,че е на 220 V,но това на мен не ми е проблем.На работа като отида също си го включвам,та там тръгвам от топъл старт :icon_wink2: колегите ме бъзикат,че съм я направил хибрид.

Значи колега,в моя случай става въпрос за спад в оборотите и невъзможност за потегляне ,защото при отпускане на съединителя просто губи мощност за около 30-40 секунди след паленето сутрин! След това проблема изчезва,до като отново истине напълно! Не мисля ,че температурата на антифриза се променя кой знае колко за 30 -40 секунди!!Също така не се влияе от околната температура.И лято и зима 30-40 сек. стоя на место и след това тръгвам.Не съм забелязал влошаване при по студено време. При мен се влоши преди 2-3 седмици.Взех добавката и веднага се подобри.Има спад в оборотите но без претрисане, както беше преди нея!За това си мисля че е свързано и с чистотата на горивната с-ма-факт. Друг факт е че има значение ,да ли карам на бензин или на газ.При газ проблема е осезаем-при бинзин постепенно намалява!Факт също е ,че проблема е при студен двигател,така че и ти имаш право.Сложно е за мен!Дано се намери решение!
Поздрави!
Отговори

niki 13 снимка niki 13 11 октомври 2014 - 20:19

пробвай да застопорищ отворени вихровите клапи и няма да имащ проблем с тръгването по нагорнище студена ама малкопо мудна ще е във високите!
успех!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg