Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Колата /двигателя/ забива

Даниел75 снимка Даниел75 06 януари 2013 - 17:43

Здравейте Колеги и Ч.Н.Г.! Карам Астра G 2002г. Комби с дв. 1,6/16кл. Екотек вече 4години. Още като я купих установих,че като е студена колата трудно се форсира и като потегля рязко забива /спира/, трудно се форсира, и изведнъж рязко потегля. Като спря и после потегля, но вече е позагряла не го прави / почти/. Така карам вече години, ходих по всякакви сервизи и смених всичко, което препоръчаха - филтри, свещи релета и не помня вече какво, но уви! Може някой да си помисли че е мазохизъм, но сложих АГУ - инжекцион почти веднага след като я купих, а проблема на газ го Няма. Това е че зимата карам основно на бензин, поради къси разстояния и проблема е меко казано дразнещ. Моля някой ако е имал същия проблем, има идея за нещо или просто съчувсва да пише. Реших че вече доста пари похарчих на вятъра за диагностики и неща от рода на "сигурно е това и това...", така че Неволята и Вие ПОМОГНЕТЕ! Благодаря на всички предварително за каквито и да са мнения и препоръки! Даниел
Отговори

sathv снимка sathv 06 януари 2013 - 19:07

Може би дебитомер. По точно MAP (Manifold Absolute Pressure).
Мнението беше редактирано от sathv: 06 януари 2013 - 19:10
Отговори

speedsg1 снимка speedsg1 06 януари 2013 - 23:42

Последно кое от двете щото дебитомер няма нищо общо с МАР
Отговори

svetoslav_ts снимка svetoslav_ts 07 януари 2013 - 11:56

Колега и аз имам същият проблем, но аз нямам газ и много дразни като карам.Принципно скоро купих колата и преди да я взема нямаще такъв проблем(явно добре са го замаскирали).Ходих на диагностика и имах два проблема : датчик за температура на охл. агент (показваше 20 градуса) и другият беще занижени стойности на дебитомера.Датчика се оправи с почистване на окислени клеми, дебитомера го почистих , но момчето което ми прави диагностиката каза ,че май ще трябва да се сменя защото показвал занижени стойности.На празен ход показваще дебит на въздух 6-7кг/ч., а трябвало поне 10кг./ч..Търсих, мо неможах да намеря по книга колко трябва да е.Мисля да отида някъде за 2-ро мнение че не ми се дават 200-300лв. за дебитомер и проблема да остане.Колара е Вектра Б 2000г. 1.8 бенин.
Ако някои знае къде правят читава диагностика в София да пише.
Отговори

Даниел75 снимка Даниел75 07 януари 2013 - 18:45

 svetoslav_ts, на 07 януари 2013 - 11:56, каза:

Колега и аз имам същият проблем, но аз нямам газ и много дразни като карам.Принципно скоро купих колата и преди да я взема нямаще такъв проблем(явно добре са го замаскирали).Ходих на диагностика и имах два проблема : датчик за температура на охл. агент (показваше 20 градуса) и другият беще занижени стойности на дебитомера.Датчика се оправи с почистване на окислени клеми, дебитомера го почистих , но момчето което ми прави диагностиката каза ,че май ще трябва да се сменя защото показвал занижени стойности.На празен ход показваще дебит на въздух 6-7кг/ч., а трябвало поне 10кг./ч..Търсих, мо неможах да намеря по книга колко трябва да е.Мисля да отида някъде за 2-ро мнение че не ми се дават 200-300лв. за дебитомер и проблема да остане.Колара е Вектра Б 2000г. 1.8 бенин.
Ако някои знае къде правят читава диагностика в София да пише.



Едно от многото "предположения" от поредния майстор , беше че имало клапан, който задържа налягането на горивото след помпата, но дори и да поработи малко колата преди да потегля пак забива. Пък и този клапан бил над 100лв., а на мен за предположения тия пари не ми се дават. Забелязвам, че под 2000об/мин. забива май най-вече, ама то като не се форсира лесно....... абе голяма мъка е! И от раз отпушва някак си и тръгва ама не поема така като на газ. Уточнявам само,че проблема го имаше и преди АГУ- то, така си дойде от Италия, само дето се задълбочи! Пустите диагностики показват че всичко е наред и с въздух и с бензин!?!? Благодаря предварително на всички и очаквам още мнения. Даниел
Отговори

Agamemnon снимка Agamemnon 07 януари 2013 - 22:55

Като за начало, пробвайте с съпротивления с различна стойност на буксата на датчика за температурата на водата, да речем с 3.3 кома при около 10-12 градуса , например сутрин, има си таблици за стойностите. Лесно е и ефтино, почти винаги там е проблема.
http://vauxhall.work...dex.php?id=4085

http://www.topbuzz.c...nce/cts/cts.pdf
Отговори

zandor снимка zandor 08 януари 2013 - 07:09

Проблема е чисто бензинов не го търси никъде другаде.
Газовият инжекцион не е някаква дебелокожа програма та да не се влияе от ламбда сонди , датчици температура, камо ли пък МАП сензор - знаеш ли какво чудо ще е на газ ако някое от тия неща не е в ред!!?
Отваряш капака на бензиновата помпа и гледаш дали маркуча на помпата няма цепнатина - писал съм преди че проблема е срещат и от там пада налягането.
Следващото нещо е регулатор на налягането на бензина - намира се отпред близо до рейката.
И последното - бензинови дюзи.
Отговори

Даниел75 снимка Даниел75 10 януари 2013 - 00:31

Благодаря за съветите, ще пробвам веднага след като се позатопли,че в тия темп. под нулата е страшно да човъркам пред блока, а най-добре е в сервиз, ама къде са добритеее? Тук / в Пирдоп/ всичко е пълна скръб! И не познават парите, а за "малък" проблем като моя не ти обръщат внимание. То трябва двигател да блокираш та да ти се порадват / на парите/!! Малък проблем ама никой го не реши. Дайте идея за добри сервизи с добри и отзивчиви хора в тях, не нагли и самонадеяни разбирачи.Става въпрос от Пловдив, София през Карлово или в близост. Те и монтьорите са хора и те трябва хляб да ядят, ама заслужено де. И това думичката "майстор" да се забрани в България, защото обхваща много голям диапазон от некадърни хора, а това вреди на специалистите.
Мнението беше редактирано от Даниел75: 10 януари 2013 - 00:42
Отговори

svetoslav_ts снимка svetoslav_ts 10 януари 2013 - 21:48

А някои знае ли какви стойности трябва да показва дебитомера на празен ход.Тези дни мисля пак да ходя на диагностика и ще видим какво ще излезе.
Отговори

petrov- снимка petrov- 14 януари 2013 - 14:43

 Даниел75, на 10 януари 2013 - 00:31, каза:

Благодаря за съветите, ще пробвам веднага след като се позатопли,че в тия темп. под нулата е страшно да човъркам пред блока, а най-добре е в сервиз, ама къде са добритеее? Тук / в Пирдоп/ всичко е пълна скръб! И не познават парите, а за "малък" проблем като моя не ти обръщат внимание. То трябва двигател да блокираш та да ти се порадват / на парите/!! Малък проблем ама никой го не реши. Дайте идея за добри сервизи с добри и отзивчиви хора в тях, не нагли и самонадеяни разбирачи.Става въпрос от Пловдив, София през Карлово или в близост. Те и монтьорите са хора и те трябва хляб да ядят, ама заслужено де. И това думичката "майстор" да се забрани в България, защото обхваща много голям диапазон от некадърни хора, а това вреди на специалистите.

Колега аз имам съшия пробле.колата на газ върви без проблем а на бензин до 2000 оборота прекъсва а след това изведнъж тръгва.ходих на 4-5 места да ми правят диагностика и нищо всичко ми е на ред а колата не иска да върви.но установих че проблема е недостиг на бензин стискам мъркуча за излишното гориво и колата се форсира без проблем.започнах от бензиновата помпа чистих цедката след това слагах друга помпа от работеща кола,сменях датчика за налягането втора употреба,чистих дюзите и накрая пак нищо и за сега си я карам така защото ми писна да давам пари за майстори и накрая колата пак не върви както трябва
Отговори

svetoslav_ts снимка svetoslav_ts 14 януари 2013 - 16:53

Колега ,а като ходи на диагностика имаще ли някакви грешки?
Отговори

petrov- снимка petrov- 15 януари 2013 - 10:32

 svetoslav_ts, на 14 януари 2013 - 16:53, каза:

Колега ,а като ходи на диагностика имаще ли някакви грешки?

няма никакви грешки,то ако имаше щяхме да се хванем за нещо
Отговори

Даниел75 снимка Даниел75 15 януари 2013 - 13:16

 petrov-, на 14 януари 2013 - 14:43, каза:

Колега аз имам съшия пробле.колата на газ върви без проблем а на бензин до 2000 оборота прекъсва а след това изведнъж тръгва.ходих на 4-5 места да ми правят диагностика и нищо всичко ми е на ред а колата не иска да върви.но установих че проблема е недостиг на бензин стискам мъркуча за излишното гориво и колата се форсира без проблем.започнах от бензиновата помпа чистих цедката след това слагах друга помпа от работеща кола,сменях датчика за налягането втора употреба,чистих дюзите и накрая пак нищо и за сега си я карам така защото ми писна да давам пари за майстори и накрая колата пак не върви както трябва

Напълно идентичен ти е Проблема с моя, колега. Явно го има и при други коли, а диагностиката не помага. Пиша във форум защото според мен май само това е надеждата за някаква оправия, кокто казват хората "Питай патило".Даниел
Отговори

Kraskam снимка Kraskam 16 януари 2013 - 10:01

Проверете си центровката. При мен се оказа усукана демпферна шайба, ангренажа си беше точен, но имаше два зъба разлика на шайбата. Правеше големи ъгли на изпреварване, но на газ явно не пречеха. Регулатора на бензина сменях и маркуча на помпата оправях, ама това се отразява повече на паленето.
Отговори

vankis снимка vankis 16 януари 2013 - 10:12

Здрасти колега,

има много писано по тая тема във форума. Първо едно уточнение мотора от подписа ти няма дебитомер. Мога да ти кажа на 90% процента,че проблемът ти е в инжекторите. Не ми се обяснява отново , може да потърсиш в мойте мнения описал съм го подробно.

Щом на газ работи нормално-> нямаш проблем по запалителната уредба а с доставянето на бензин вариантите са:

1. Инжектори - 90 %
2. Бензинов регулатор
3. Заминаваща си бензинова помпа

Ако имаш някакви въпроси съм на линия

Поздрави,
И.
Отговори

petrov- снимка petrov- 19 януари 2013 - 12:53

 vankis, на 16 януари 2013 - 10:12, каза:

Здрасти колега,

има много писано по тая тема във форума. Първо едно уточнение мотора от подписа ти няма дебитомер. Мога да ти кажа на 90% процента,че проблемът ти е в инжекторите. Не ми се обяснява отново , може да потърсиш в мойте мнения описал съм го подробно.

Щом на газ работи нормално-> нямаш проблем по запалителната уредба а с доставянето на бензин вариантите са:

1. Инжектори - 90 %
2. Бензинов регулатор
3. Заминаваща си бензинова помпа

Ако имаш някакви въпроси съм на линия

Поздрави,
И.

Колега ако ти кажа ,че всичко съм пробвал и нищо не помага.карах колата на майстор да ми чисти дюзите с ултразвук никакъв ефект след това майстора взема дюзи втора употреба никаква разлика и с тях.слагаха друг клапан за налягането пак нищо мериха налягането на помпата мисля че беше 3 бара казаха ми че добре.друго предположение,че можеби помпата няма дебит вземах друга помпа от тигра 1,4 по каталог я давали същата но пак нищо и вече не знам какво да сменям.мисля си дали може да има някакво запушване по бензинопровода забравих да пиша и бинзиновия филтър е нов
Отговори

vankis снимка vankis 19 януари 2013 - 16:13

 petrov-, на 19 януари 2013 - 12:53, каза:

Колега ако ти кажа ,че всичко съм пробвал и нищо не помага.карах колата на майстор да ми чисти дюзите с ултразвук никакъв ефект след това майстора взема дюзи втора употреба никаква разлика и с тях.слагаха друг клапан за налягането пак нищо мериха налягането на помпата мисля че беше 3 бара казаха ми че добре.друго предположение,че можеби помпата няма дебит вземах друга помпа от тигра 1,4 по каталог я давали същата но пак нищо и вече не знам какво да сменям.мисля си дали може да има някакво запушване по бензинопровода забравих да пиша и бинзиновия филтър е нов


Имаш ли газова и ако да там как е положението? Моят коментар беше към автора не темата, аз не конкретно към твоят проблем. Иначе не се отказвай , може да опишеш по точно какви са симптомите и ще умуваме какво може да е при теб. Аз съвсем наскоро смених блок-бобината с оригинална BERU, защото се предаде след 210000 КМ , при положение ,че им дават пробег към 150к съм много доволен.

БТВ: сега се сещам за още една една вероятна възможност за проблем при тебе. Не добро затваряне на клапаните предизвикано от нагар, при студено палене. Има добавка специално за клапани. Това е само предположение изстреляно във въздуха, понеже не си дал много детайли за твоя проблем... вероятността това да е проблема е много малка , но все пак
Отговори

svetoslav_ts снимка svetoslav_ts 20 февруари 2013 - 10:30

При мен проблема беше дебитомер(показваше занижени стойности).Купих си нов, поръчах го от Англия от ebay VDO Siemens оригинален с 30% беше намелен излезе ми 210лв. с доствката.Съвета ми е, на който му се скапе дебитомер да взима само оригинален макар че тук в БГ цените варираха от 260-600 лв. за VDO(е**си кожодерите).
Отговори

stanizafirov снимка stanizafirov 21 февруари 2013 - 12:57

Здравейте колеги,аз имам подобен проблем като останалите.Имам зафира А.Като е студена колата е голяма мъка,имам чувството,че се бият железата вътре.Като загрее,се оправя но пак е зле,като подаваш газ,и се замисля доста и тогава потегля и се форсира,но бавно.Ходих на елкон гледаха и остановиха,че е дебитомер.Показваше минимум 14кг.на празен ход и ламбда сондата се побърква и забива.Откачиха ми буксата на дебитомера имаше ефект пак го прави но по малко.Закачих я пак след час,и същтото неще.От една година има ГИ Фобос и на газ работи,падат ми малко оборотите като освободя от скорост ,ама това е от дюзите на газта.и като отнема газта по жреме на скорост ми предърпва.Моля за съвет.предстои ми заменаване в англия и ще се побъркам,трябва да я оправя.Чакат ме 3000 клм.
Отговори

svetoslav_ts снимка svetoslav_ts 21 февруари 2013 - 22:21

При теб явно проблема не е само дебитомер, иди на диагностика и виж какви стойности ти дава датчика за темп. на охладителната течност, може там да е проблема.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg