Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

ПРОБЛЕМ С КЛИМАТИКА

iv40-div40 снимка iv40-div40 02 август 2013 - 23:55

здравейте,НОВ СЪМ В ПИСАНЕТО!!!

имам проблем с Опел Зафира 2000г.DTL като карам на климатик от въздуховодите излиза пушек или пара но студен е въздуха,не губи вода-АНТИФРИЗ,не мирише на нищо,в ляво няма мокро по стелките.... ,филтъра в купето е на 3 000км. , под колата капе конденз макар не много, но от пловдив до бургас пушека не изчезва дори плюе конденз от въздуховодите!!!
Някакви идеи колеги, питам 3 сервиза за климатици не са и чували за подобно нещо!!!
Отговори

zandor снимка zandor 03 август 2013 - 10:15

Вероятно запушен маркуч за изтичане на конденза - вероятност - много голяма.
Иначе малко странно че има и нещо като бял дим, това може да означава че питата направо замръзва, това се случва с нормалните климатици като им понамалее фреона, ама при авто климатиците назнам как е работата, те обикновено въобще не искат да работят с малко фреон пък ти казваш че е ок!
Та така, това е често срещан проблем, пусни я за 15-20 мин и ако отдолу под колата не прокапе значи работата е ясна.
Маншона/маркуча за източване се намира под колата в района на ел помпата на рейката, от своя страна той е свързан в купето за най-долната част на легена в който се помещава радиаторчето за парното!
Тази връзка се осъществява от страната на пасажера - т.е от там има достъп - макар и силно ограничен.
Ако е много запушен и се налага да го демонтираш, демонтажа на двата основни болта НЕ е отвътре, ами от към двигателната част там където е въпросният маншон близо до помпата за рейката ина два много дълги болта с еврейска звезда!
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 03 август 2013 - 22:43

Идея макар може да ви се стори смешна, но си мисля за реленцето което е на радиаторчето в купето. когато работи предпазва радиаторчето от замръзване и ако е прекалено силно охлажданети изключва компресора за известно време. Ако се чува леко цъкане по време на работа значи не е то, но ако духа студено и на 1 степен в разтояние на 5 минути не започне да се чува сигурно е то. Миналата година имах притеснение какво ми цъка в купето и го открих с много разглобяване и слушане. Поздрави.
Отговори

iv40-div40 снимка iv40-div40 04 август 2013 - 20:45

мерси за съвета,ще се поуслушам но ще е след 4-5 дена че сега много съм зает и не ми е до колата,ИНАЧЕ ПАК БЛАГОДАРЯ ЗА МНЕНИЕТО !
Отговори

iv40-div40 снимка iv40-div40 04 август 2013 - 20:50

така маркуча за конденза е чист! свалях въпросните 2 болта от към двигателя,дълги са към 8 см..конденз капи,а и преди 2-3 дена разглобих всичко свързано с корите,и наливах дори вода с шише,резултата-ТЕЧЕ под колата......
Отговори

ibobcho снимка ibobcho 01 декември 2014 - 19:22

колеги
понеже си правих парното 2 пъти (така се случва понякога) та пак лятото ми прави в краката локва..но антифриз не губя...
конденза на климатика само през онази тръбичка ли излиза отпред до двигателя,която държи вваната на парното?
защото под колата никога не съм виждал конденз...
и единствено тази вода в краката ми лятото си го обеснявам с конденза на климатика..не виждам от каде другаде да е
Отговори

Гостwalxo_* 15 юни 2015 - 15:26

Здравейте колеги,
Имам следния проблем. Колато е Opel Zafira 2.0 DTI 2003г.Климатика си работеше перфектно . След като бях спрял
на паркинг и реших да тръгна го включих но нямаше никакъв ефект. не духаше студено.Реших че е от фреона и отидох до сервиз
и го напълних пак. И тогава се видя че не тръгва нито компресора нито перката. Ако някой има идея от къде би било това да сподели.
Реле ли е. Проверих бушоните - всико си би наред.
Благодаря предварително
Отговори

virtualnia2 снимка virtualnia2 15 юни 2015 - 21:23

 walxo, на 15 юни 2015 - 15:26, каза:

Здравейте колеги,
Имам следния проблем. Колато е Opel Zafira 2.0 DTI 2003г.Климатика си работеше перфектно . След като бях спрял
на паркинг и реших да тръгна го включих но нямаше никакъв ефект. не духаше студено.Реших че е от фреона и отидох до сервиз
и го напълних пак. И тогава се видя че не тръгва нито компресора нито перката. Ако някой има идея от къде би било това да сподели.
Реле ли е. Проверих бушоните - всико си би наред.
Благодаря предварително

Ями онези в сервиза не провериха ли ?
Възможно е да е кабел, думнала бобина за включване на компресор, запушване по трасето на фреона, и още други неща...Вижте първо отива ли ток за да може да включи компресора, налягания и т.н.
Мнението беше редактирано от virtualnia2: 15 юни 2015 - 21:25
Отговори

astraGbertone снимка astraGbertone 26 август 2015 - 18:43

Колеги и аз имам проблем компресора много взе да вие било уж от лагера , но на последък взе и да "съска" от таблото като го пусна и като го спирам или като гася колата със пуснат климатик звука е с продължителност 4 5 секунди , иначе си работи перфектно! Това нормално ли и ?
Отговори

kalin09 снимка kalin09 27 август 2015 - 08:34

Намалял е фреона май.
Отговори

Жоро снимка Жоро 27 август 2015 - 08:47

 iv40-div40, на 02 август 2013 - 23:55, каза:

здравейте,НОВ СЪМ В ПИСАНЕТО!!!


Здравей,
щом си нов, моля погледни правилата ТУК

и най вече това:

I. Общи Правила

...
7. ...Писането само с ГОЛЕМИ букви в темите или заглавията им се приема като ВИКАНЕ, и не се толерира.

Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg