Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Общо за интериора,купето и екстериора на нашите Опели

Асфалт по вратите

Blue_Best снимка Blue_Best 08 август 2007 - 15:39

Колеги днес измих колата и с ужас открих че и двете ми предни врати са изпръскани с асфалт.Естествено после се сетих къде е станала работата-участъка между Ботевград и входа а магистралата.В момента го асфалтират и съм минал оттам явно при не напълно изтинал асфалт и белята е станала.Та въпроса ми е с какво да го почистя.Един бакшиш ми каза че със спирт ставало идеално.Дали няма да се прецака нещо лака на боята.ПОмагаите моля!
Поздрави!
Отговори

Piron45 снимка Piron45 08 август 2007 - 15:57

Колега на асфалта му трябва органичен разтворител- бензин, нафта и т.н.
Отговори

batececo снимка batececo 08 август 2007 - 16:38

Преди много години се бях запалил по електрониката и "ецвахме" платки - пистите ги очертавах с АСФАЛТ, който го махах после с БЕНЗИН от жигулата на бащата. Не знам дали става с нафта - аз съм пробвал с бензин и знам че 100% пада асфалта. По онова време почти нямаше дизели в БГ-то, преполагам че и с нафта ще стане. Като ходиш да зареждаш на бензиностанцията - сипи си малко в някакво шише и после - малко търкане :devil-smiley-019:
Единствения проблем е, че после няколко часа ти миришат на бензин ръцете (колкото и с каквото да ги миеш), за това ако имаш някакви ръкавици ще е по-добре...
Отговори

Blue_Best снимка Blue_Best 08 август 2007 - 17:10

 batececo, на Aug 8 2007, 05:38 PM, каза:

Преди много години се бях запалил по електрониката и "ецвахме" платки - пистите ги очертавах с АСФАЛТ, който го махах после с БЕНЗИН от жигулата на бащата. Не знам дали става с нафта - аз съм пробвал с бензин и знам че 100% пада асфалта. По онова време почти нямаше дизели в БГ-то, преполагам че и с нафта ще стане. Като ходиш да зареждаш на бензиностанцията - сипи си малко в някакво шише и после - малко търкане :devil-smiley-019:
Единствения проблем е, че после няколко часа ти миришат на бензин ръцете (колкото и с каквото да ги миеш), за това ако имаш някакви ръкавици ще е по-добре...

Колега аз работя на Лукойл:)И винаги ми миришат ръцете:)Но нали няма да повредя лака на колата???
Отговори

batececo снимка batececo 08 август 2007 - 17:19

Ами аз като сипвам нафтичка чат-пат оливам и ... за сега няма проблеми с лака (боята е металик)...

Нека другите колеги кажат дали е опасно за лака (ти като бачкаш на бензиностанция не ти ли се е случвало да олееш около резервоара :devil-smiley-019: )
Отговори

Тони снимка Тони 08 август 2007 - 17:50

Няа ко да му стане с един приятел с е46-ката му като патувахме и минаваме през участък в ремонт и наще тапанари намазали целия път с некво черно като смола.Цялата дясна врата беше оцвъкана после на автомивката с нафта и нямаш грижи.
Отговори

baipetar снимка baipetar 08 август 2007 - 18:58

@Blue_Best

 Blue_Best, на Aug 8 2007, 04:39 PM, каза:

Та въпроса ми е с какво да го почистя.

Търкай с корселин колега.
Имай ми вяра.
Работя в бояджийното на един голям сервиз и там го правим по този начин.
УСПЕХ
Отговори

v_ankata снимка v_ankata 08 август 2007 - 23:32

И аз преди извесно време открих с ужас асфалта по вратите ми , но още карам така.
Отговори

WILLY снимка WILLY 09 август 2007 - 00:41

Ами то и аз оцапах моята, само че с гореща смола от една машина(една с шланг на края) с която запълват дупките.Не знам дали от високата температура или от самия вид смола, но направо се впи в боята(не е металик). 30 минути след инцидента не можах да сваля асфалта макар да опитах с всички видове разтворители.Единствено успях да изчистя летите джанти - лака на металика ги беше спасил. По мивките имат специални препарати за случея и съм виждал как наистина свалят оцапаното ,но при мен не се получи и затова бегом при застахователя.
Отговори

Stoil снимка Stoil 09 август 2007 - 01:14

днеска чистих подобни лайна с нафта.
маха ги.
само дето нафтата остава и след това пък нея мисли как да махнеш. :devil-smiley-019:
Отговори

BUHALA снимка BUHALA 09 август 2007 - 18:51

Може и с навта, и с бензин и коресилин.
Във всички случай е възможно да се образува неприятно замазване, което без проблем се маха с пасти.
Особено внимавайте ако решите да ползвате коресилин. За колите с акрилни бои и металиците с лак не е проблем, но за тези дето са с автоемайллак е малко агресивен
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg