Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Нестабилни обороти Зафира А X18XE1

kalinkov снимка kalinkov 24 януари 2008 - 13:31

Привет колеги! Поразгледах темите по въпроса , но повечето са свързани с автомобилите на газ. Аз съм на бензин така, че ... Та проблема е следния ,от около седмица започнаха да играят оборотите на двигателя след като изключа от скорост. Скоростта е без значение и при 20 и при 120 резултата е същия, т. е. оборотите вместо плавно да се спуснат на работните около 800 на празен ход, започват да варират. В смисъл : падат на 500, качват се на 1000, падат на 600, качват се на 900, падат на 700 и чак тогава се успокояват на около 800 -те. Ще се повторя, но проблема е само , когато изключа от скорост!!! Другата семица си запазих час за елкон и се надявам да се реши проблема , не само да се установи , че не си измислям. Та в този ред на мисли ,идеи приемам всякакви. Благодаря!
Отговори

beos снимка beos 24 януари 2008 - 14:23

Проблема е в стъпковото моторче за празен ход, явно се е замърсило от хубавите ни горива и има нужда от почистване Миналата година ходих за тази процедура и аз на Зафирата в елкона на Бош до затвора, защото ситуацията която описваш е същата - 35лв и всичко е наред .. ;) Но ако ти се занимава виж има теми описани как става!
Отговори

blagom снимка blagom 24 януари 2008 - 14:27

темата е има, но....
няма нужда да си губиш времето с елкон
вземи си един carb cleaner и напръскай яко около дроселната клапа, навътре напръскай, почисти от нагара и мазнотията колкото можеш. всичко ще е на 6. ако се чудиш къде е дросела - крайната част на жилото на газта е закачен за дросела. просто махаш въздуховода и пръскаш вътре. 100% е от това. и аз бях така миналата година.
Отговори

Оги снимка Оги 24 януари 2008 - 14:29

Колега, в тези две теми сме обсъдили проблема

http://www.opelclub-bg.com/forum/index.php...6&hl=X18XE1

http://www.opelclub-bg.com/forum/index.php...c=21879&hl= (тая е по-пълна)

Досега който го е пробвал винаги се е оправяло.

Ако не можеш да се справиш ела неделя на срещата и ше я опрайм :sup: хем да видим Зафирата
Отговори

bat_jorko снимка bat_jorko 24 януари 2008 - 14:34

 Оги, на Jan 24 2008, 02:29 PM, каза:

Колега, в тези две теми сме обсъдили проблема

http://www.opelclub-bg.com/forum/index.php...6&hl=X18XE1

http://www.opelclub-bg.com/forum/index.php...c=21879&hl= (тая е по-пълна)

Досега който го е пробвал винаги се е оправяло.

Ако не можеш да се справиш ела неделя на срещата и ше я опрайм :o



O-o-o-o-o-o-o-o, Бате Лоц, :sup: :sup: :sup: :o :o
Отговори

beos снимка beos 24 януари 2008 - 14:57

Да, и може и от това да се оправиха оборотите, защото и дроселовата клапа също чистиха с спрей като този който казва Оги!Но, най-много се пипкаха с моторчето, извадиха го, направиха му една баня и след като сглобиха всичко, колата се оправи!
Отговори

Оги снимка Оги 24 януари 2008 - 15:07

 beos, на Jan 24 2008, 02:57 PM, каза:

Но, най-много се пипкаха с моторчето, извадиха го, направиха му една баня и след като сглобиха всичко, колата се оправи!


Майка му стара .. има нещо криминално. Или мен са ме излъгали или теб.
На мен ми казаха, че моторчето НЕ подлежи на чистене, било капсуловано и т.н. Да, ама аз като си мисля то с тоя спрй ко става .. чисти моторчето. То е главния виновник за всичко. Значи става да се чисти?!

Незнам и аз, докато спрея бачка не мисля, че се налага каквато и да е друга интервенция.

Пак да кажа на колегата ако няа спрей (все пак е 10 лв) или му е трудно да се справи да заповяда неделя
Отговори

blagom снимка blagom 24 януари 2008 - 16:39

проблема при този мотор е само и единствено от нагара който се събира на ръба на дроселовата клапа. не е в никакъв стъпков мотор. има една допълнителна клапа, която не ми се търси как се казва... та тя компенсира количеството на въздух и идва момент в който само тя не може да се справи с проблема и започва така да се клатят оборотите.
така че пръскай яко и не се плаши ако не запали от четвърт.просто трябва да разкара цялататая гадост
Отговори

Оги снимка Оги 24 януари 2008 - 16:41

 blagom, на Jan 24 2008, 04:39 PM, каза:

Не е в никакъв стъпков мотор.


Т.е. .. моторчето чисти ли се или не ? Твоите думи съвпадат с тези на майсторите от Карогото т.е. че не се чисти
Отговори

beos снимка beos 24 януари 2008 - 16:53

 Оги, на Jan 24 2008, 04:41 PM, каза:

Т.е. .. моторчето чисти ли се или не ? Твоите думи съвпадат с тези на майсторите от Карогото т.е. че не се чисти


Оги, на мен ми казаха, че са го чистили ..не присъствах на процедурите, но съм склонен да им вярвам на момчетата, защото са отдавнашни приятели с дядото и като ни видяха големи приказки за младежките им спомени паднаха .. а и са свестни хора там!
Отговори

kalinkov снимка kalinkov 24 януари 2008 - 18:59

Благодаря на всички изказали мнения! Независимо от някой противоречия като цало мненията гравитират около стъпковия мотор и дроселната клапа. Две вариации са по-добре от 20 ! На вектрата , която имах преди това (C20NE) имах доста сходен проблем и след като почистиха стъпковия мотор се оправи. Пуснах темата защото двете коли ги делят 10 години от датата на производство! За варненци ще ходя в сервиза на Иван Ботев в Аспарухово от , когото за 5 години Опел собственик съм доволен! След това ,както обикновено ще споделя опита си с Вас ! Отново се убедих , колко са задружни колегите от форума, за което още веднъж Ви БЛАГОДАРЯ !!!
Отговори

kalinkov снимка kalinkov 29 януари 2008 - 22:41

Въпреки трудностите по форума след 5 часа мъки пак съм вътре! Обещах ,когато реша проблема да споделя . Та с две думи замърсен стъпков мотор . След почистване в споменатия сервиз вече всичко е ОК! Благодаря все пак на всички още веднъж! Модераторите , ако преценят могат да закрият темата или да я прикрепят към вече съществуваща такава! :icon_confused:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg