Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Странен проблем с централно - Astra H 1.7CDTI

hekimoro снимка hekimoro 08 април 2020 - 15:20

Здравейте! От няколко седмици съм собственик на въпросния автомобил (Astra H, 1.7CDTI, 2004г.). Съвсем случайно се натъкнах на следния проблем с централното заключване: като заключа от дистанционното на автомобила предните врати + багажника и резервоара се заключват нормално, едната задна не се заключва въобще, а другата задна при отваряне дръжката отключва целия автомобил все едно е натиснато копчето на дистанционното. Може ли да ме насочите евентуално къде да ровя за проблема и дали някой се е сблъсквал с такъв? В момента съм заключил задните врати с аварийното заключване докато се отстрани.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 08 април 2020 - 16:09

Провери си в гофрите на вратите как са кабелите, някой прекъснат, без изолация и т.н. И на двете врати.
Ако има, има си кабелчета се продават комплекти, подменяш и си готов.
Отговори

Bareto снимка Bareto 09 април 2020 - 08:39

И аз го имам същия проблем със задна лява врата, при заключен автомобил при опит за отваряне отвън отключва чрез централното цялата кола. Проверих кабелите в буксата на вратата, но бяха здрави и тъй като ми излязоха множество други по-сериозни проблеми по колата все още не съм намерил време за този. А при теб, както ти е казал Димов, започни с кабелите на вратата. Ще следя темата и нейното развитие, а който се сеща какво друго може да бъде - нека сподели!
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 09 април 2020 - 09:13

Трябва да обясниш какво значи "кабелите в буксата на вратата". Ако си отварял кората на самата врата да търсиш вътре, то не е правилното място. Мястото, за което аз говоря е от буксата на вратата навътре към гофрата към купето, там където се движат кабелите, когато се отваря/затваря вратата. Може и да не е точно в гофрата, може да е някъде близо до мястото където излизат от купето, не се знае.
Но обикновено от там се тръгва като проверка.
Отговори

hekimoro снимка hekimoro 09 април 2020 - 15:53

Здравейте отново. Днес се разчоплих в гуфрето с кабелите на едната врата (тази която въобще не реагираше на нищо) и установих 5 прекъснати кабела вътре. Одължих ги и ги запоих на ново. Сега вече и двете задни врати отключват цялата кола при дърпане на дръжката. Тоест проблема си остава, утре ще отворя и другата да проверя и там да не окъсява нещо, ще се радвам ако все пак някой даде насоки евентуално за решаването на проблема.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 09 април 2020 - 16:04

Ами нека първо видиш утре и другата врата, кажи какво е било и ако продължава, тогава някой да дава "друг акъл". Засега си намерил проблема точно там където ти казахме, но само половината. Откъде знаеш че от другата страна не е същото.

И кажи как ги "Запои", сложи ли термошлаух поне за изолация, усукване на двата края(един срещу друг преди запояване)?.
Казвам го, защото някой го правят колкото "сега да работи" и след една година да кажем пак същия филм.

Дано не са окъсявали кабели помежду си или към маса, защото има опасност за модула когато си отварял/затварял/заключвал/отключвал. Не казвам че задължително нещо му става, но не е хубаво. Дано му няма нищо.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 09 април 2020 - 16:18
Отговори

hekimoro снимка hekimoro 09 април 2020 - 16:11

 Д-и-м-о-в, на 09 април 2020 - 16:04, каза:

Ами нека първо видиш утре и другата врата, кажи какво е било и ако продължава, тогава някой да дава "друг акъл". Засега си намерил проблема точно там където ти казахме, но само половината. Откъде знаеш че от другата страна не е същото.

И кажи как ги "Запои", сложи ли термошлаух поне за изолация, усукване на двата края(един срещу друг преди запояване)?.
Казвам го, защото някой го правят колкото "сега да работи" и след една година да кажем пак същия филм.


Усукване + запояване и изолирах с самовулканизираща лента, понеже нямах термошлаух под ръка, което не е проблем според мен.
Мнението беше редактирано от hekimoro: 09 април 2020 - 16:11
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 09 април 2020 - 16:19

Добре, хубаво. Дерзай утре с другата.. и чакаме резултат.
Отговори

hekimoro снимка hekimoro 10 април 2020 - 09:44

ъпдейт по проблема: Днес отворих гофрата от другата страна, там всички кабели са здрави. Вече наистина очаквам насоки защото нямам идея от къде да продължа.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 10 април 2020 - 10:20

Микроключето в машинката на първата врата.
Отговори

hekimoro снимка hekimoro 10 април 2020 - 13:13

 tisho.74, на 10 април 2020 - 10:20, каза:

Микроключето в машинката на първата врата.

Какво значи първата?
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 10 април 2020 - 16:26

Първата от двете задни, които си проверил. Нали дърпането на нейната дръжка отключва цялата кола?
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 10 април 2020 - 16:29

Той казва че сега и двете му задни врати, отварят цялата кола.. Тоест тая с прекъснатите кабели не го е правила, точно защото са били прекъснати

В такъв случай, и двете ключета отзад ще трябва да са обект на проверка.
Отговори

hekimoro снимка hekimoro 13 април 2020 - 08:01

 Д-и-м-о-в, на 10 април 2020 - 16:29, каза:

Той казва че сега и двете му задни врати, отварят цялата кола.. Тоест тая с прекъснатите кабели не го е правила, точно защото са били прекъснати

В такъв случай, и двете ключета отзад ще трябва да са обект на проверка.

Благодаря ви, може ли малко по-подробно как да стигна до въпросните ключета? Трябва да се сваля бравата ли?
Отговори

Bareto снимка Bareto 13 април 2020 - 08:15

Ето два линка към теми за въпросните миркопревключватели, но са за машинки на централно на по-старите модели на опел, възможно е нашите да се различават.

https://www.opelclub...showtopic=48583
https://www.opelclub...showtopic=39595
https://sheki.zlatog...-opel-vectra-b/
Отговори

Bareto снимка Bareto 28 май 2020 - 11:05

Към колегата "hekimoro" - някакво развитие по проблема със задните врати?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg