Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Vektra C, Y22DTR - P0638

Жоро снимка Жоро 17 февруари 2015 - 11:49

Ето още няколко линка към подобни теми:

Моята връзка
Моята връзка
Моята връзка
Отговори

snizz снимка snizz 18 февруари 2015 - 14:59

 Жоро, на 17 февруари 2015 - 11:49, каза:

Ето още няколко линка към подобни теми:

Моята връзка
Моята връзка
Моята връзка


Благодаря,чел съм ги всичките.Просто от много четене всичко накрая стана пълно мазало.Преди дросел клапата(ако така се нарича)затваряше сама поради проблем с датчика който решава на каква позиция да бъде(elobau sensor 424s06a08001).Преправих спойките и колата спря да дава грешки и не гаснеше в движение.Така около година изкара и после пак се прецака.След това го замених тия датчик с друг от работеща кола.Карах 3 дни и пак ми светна чека(throttle sensor position или нещо такова)не помня номера на грешката но майстора ми каза че е същия датчик.Мерихме му живите данни и той каза че е бил забил,после вика я размърда се.Та на празен ход датчика трябва ли да отчита некакви стойности или само при движение.Чека гасне светва не е постоянен.веднъж ми излезе потенциометъра на педала на газта,но после не се е показвал на диагностика.Проверил съм вакумите нямат ядове.КОЛАТА МИ Е С РЪЧНИ СКОРОСТИ НЕ АУТОМАТИК.
1.МОЛЯ някои от хората във форума които разбират от това, моля да ми кажете каква е връзката между датчика за позициониране на клапана и този на педала на газта.Това не го намерих във форума.
2.Трябва ли да сменям цялото боди на клапата с всички датчици по него,или може и поотделно.
3.Черното пластмасово буталце на клапата е много втвърдено и няма шанс вакума да го затвори щото аз със сила,умерена разбира се не мога да го затворя а и не съм го виждал да се мърда с вакума.Това нормално ли е и дали е пак заради датчика?
Ето един клип как изглеждат нещата по клапана и първия път когати ми заваряше https://www.youtube....h?v=QN8lXzhH7nU и снимка http://lh4.ggpht.com...00/PICT7743.JPG

Благодаря и се извинявам предварително ако точно тези въпроси са дискутирани.
Мнението беше редактирано от snizz: 18 февруари 2015 - 15:03
Отговори

snizz снимка snizz 19 февруари 2015 - 11:32

Никой ли не знае?
Отговори

maniaka снимка maniaka 11 юни 2015 - 15:06

Колега на мен също започна отново да ми дава грешка за тази клапа и аз отново разглобих датчика да му видя спойките,но те си бяха ок,но когато тръгнах да слагам датчика ми направи впечатление че втулката която го свързва със оста на клапата е много разбита и може би се получава голям луфт между тях и в определен момент датчика не отчита реални стойности.Затова реших да я възстановя втулката и за сега проблема го няма.Така че колега провери си тази втулка.Точно заради това се продава цялото тяло в комплект с всички датчици.
Отговори

vladkin1980 снимка vladkin1980 11 юни 2015 - 21:34

 maniaka, на 11 юни 2015 - 15:06, каза:

Колега на мен също започна отново да ми дава грешка за тази клапа и аз отново разглобих датчика да му видя спойките,но те си бяха ок,но когато тръгнах да слагам датчика ми направи впечатление че втулката която го свързва със оста на клапата е много разбита и може би се получава голям луфт между тях и в определен момент датчика не отчита реални стойности.Затова реших да я възстановя втулката и за сега проблема го няма.Така че колега провери си тази втулка.Точно заради това се продава цялото тяло в комплект с всички датчици.

Много точно казано.Проблема се появява от луфт, разбита втулка.
Отговори

maniaka снимка maniaka 28 ноември 2016 - 04:48

Здравейте,ето какво намерих докато се ровех из google - http://www.conrad.co...&rt=search&rb=1
Мнението беше редактирано от maniaka: 28 ноември 2016 - 04:49
Отговори

panchoto снимка panchoto 18 август 2017 - 12:28

Пробвайте с емулатор за ELOBAU, който замества датчика и премахва грешката. :icon_wink2:
Що е емулатор?
Мнението беше редактирано от panchoto: 21 август 2017 - 10:03
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg