Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Вектра Ц

ivko снимка ivko 13 януари 2014 - 21:58

Здеавейте,
Бих желал да попитам какви са най-срещаните проблеми по ходовата част? Обиколих няколко сервиза и резултата е "всичко е ок" , а реално издава звук все едно ще ми падне колелото и отпред и отзад...звука се чува само по леки неравности като кръпки по асфалта,релси и други подобни...
Нещата вървят към отчаяние и разочарование от това купе...
Отговори

ivooo снимка ivooo 13 януари 2014 - 22:48

 ivko, на 13 януари 2014 - 21:58, каза:

Здеавейте,
Бих желал да попитам какви са най-срещаните проблеми по ходовата част? Обиколих няколко сервиза и резултата е "всичко е ок" , а реално издава звук все едно ще ми падне колелото и отпред и отзад...звука се чува само по леки неравности като кръпки по асфалта,релси и други подобни...
Нещата вървят към отчаяние и разочарование от това купе...



има вариант чукането да идва от главината !
от къде го чуваш ляво или дясно?
Мнението беше редактирано от ivooo: 13 януари 2014 - 22:49
Отговори

ivko снимка ivko 13 януари 2014 - 23:31

Силното хлопане се чува от дясно, и отпред и отзад...мойте предположения са за лагер на макферсон или тампон за отпред и банан за отзад...
Мнението беше редактирано от ivko: 13 януари 2014 - 23:33
Отговори

C driver снимка C driver 14 януари 2014 - 02:11

 ivko, на 13 януари 2014 - 23:31, каза:

Силното хлопане се чува от дясно, и отпред и отзад...мойте предположения са за лагер на макферсон или тампон за отпред и банан за отзад...

При мен колега беше от тампоните на стабилизиращата щанга отзад! Не са скъпи и са лесни за смяна от порядъка на 20-30 лева със смяната ще ти излезнат! :) Шума се чува в цялото купе, но дефакто беше само отзад!
Отговори

Жоро снимка Жоро 14 януари 2014 - 09:06

 C driver, на 14 януари 2014 - 02:11, каза:

При мен колега беше от тампоните на стабилизиращата щанга отзад! Не са скъпи и са лесни за смяна от порядъка на 20-30 лева със смяната ще ти излезнат! :) Шума се чува в цялото купе, но дефакто беше само отзад!

При мен също като взех колата се чуваше едно леко потропване(метално)...
Кодих в един сервиз и ми казаха, че танпоните били ОК, но аз си купих ДВА и след като ги смених, всичко изчезна. Видимо и старите си бяха ОК...
Отговори

ivko снимка ivko 14 януари 2014 - 09:34

 Жоро, на 14 януари 2014 - 09:06, каза:

При мен също като взех колата се чуваше едно леко потропване(метално)...
Кодих в един сервиз и ми казаха, че танпоните били ОК, но аз си купих ДВА и след като ги смених, всичко изчезна. Видимо и старите си бяха ОК...

Всички ГТС са с най-голямия размер тампони...т.е 19мм диаметър на стабилизиращата щанга отзад.
Мнението беше редактирано от ivko: 14 януари 2014 - 20:21
Отговори

Жоро снимка Жоро 14 януари 2014 - 09:55

Тампоните си ги купувах от официален вносител на марката и с отстъпката са 18лв, а там се пазарува с талона и хората ще ти кажат кои са за теб, ако ли пък държиш да не са от там, то тогава нека някой колега с инсталирана програма да провери, че аз нямам на този комп...
Отговори

ivko снимка ivko 14 януари 2014 - 10:53

За задницата имаме някакви насоки, обаче остава за отпред...силно глухо бумкане по ситни неравности...!!!
Отговори

qwer6 снимка qwer6 14 януари 2014 - 18:29

Най-вероятно тампон на макферсон. Тъкмо добър повод за нови амортисьори.
Отговори

ivko снимка ivko 14 януари 2014 - 20:17

Освен ,че може да е тампон на макферсона ,днес останових и счупена пружина...отпред.
Смених и тампоните на стабилизиращата щанга отзад и нищо...проблемите засега остават???
Отговори

ivko снимка ivko 21 януари 2014 - 09:14

 ivko, на 14 януари 2014 - 20:17, каза:

Освен ,че може да е тампон на макферсона ,днес останових и счупена пружина...отпред.
Смених и тампоните на стабилизиращата щанга отзад и нищо...проблемите засега остават???

Ново развитие...отзад са разбити прословутите втулки горни външни...
Отпред изпуснал аморт. + счупена пружина...все стандартни неща за модела...
Отговори

pooh снимка pooh 22 януари 2014 - 22:37

И сега, след отстраняване на горните проблеми как е?
Отговори

Марто снимка Марто 22 януари 2014 - 23:26

Аз смених отзад на стабилизиращата щанга и на предните носачи задните тампони и едното потропване изчезна. Остана само едно много глухо отпред, което само аз си го чувам. Дали не е биалетка , въпреки че нямат и милиметър хлабина ? На астрата бях свикнал като се разтропа да е биалетка. Сега откакто имам вектра научих и другите части по окачването. Шегувам се разбира се , но действително на астра г основно биалетки се сменят :icon_wink2:
Отговори

ivko снимка ivko 23 януари 2014 - 01:02

 pooh, на 22 януари 2014 - 22:37, каза:

И сега, след отстраняване на горните проблеми как е?

Не съм писал, че са отстранени...
Отговори

ivko снимка ivko 23 януари 2014 - 01:27

 Марто, на 22 януари 2014 - 23:26, каза:

Аз смених отзад на стабилизиращата щанга и на предните носачи задните тампони и едното потропване изчезна. Остана само едно много глухо отпред, което само аз си го чувам. Дали не е биалетка , въпреки че нямат и милиметър хлабина ? На астрата бях свикнал като се разтропа да е биалетка. Сега откакто имам вектра научих и другите части по окачването. Шегувам се разбира се , но действително на астра г основно биалетки се сменят :icon_wink2:

За астра съм съгласен...
Но при вектрата е друго...няма Б, няма Ц...всичко се чупи...личен опит. Мойта като я разглобих днес отпред...ужас...само тампона на макферсона не се разбива...особено ако си с сивия а не черния...сивия бил за ниско окачване и за лоши пътища...това установих. Иначе при мен е счупена пружината на 2 места, амотесьора седи сгънат като го натиснеш и като го дръпнеш наобратно изпуква с около 2-3см мъртъв ход( 100% за смяна), лагера е с 3-4мм луфт(незнам дали не си е така), биалетки и тампони на стаб. щанга към края на живота си....и така...единственото което е успокояващо, че всичко си е оригинално от както е кола...
http://media.snimka....2460344.jpg?r=0
Мнението беше редактирано от ivko: 24 януари 2014 - 09:35
Отговори

C driver снимка C driver 23 януари 2014 - 11:30

Е на това се казва кофти късмет :(
Мнението беше редактирано от C driver: 23 януари 2014 - 11:32
Отговори

ivko снимка ivko 24 януари 2014 - 09:28

 C driver, на 23 януари 2014 - 11:30, каза:

Е на това се казва кофти късмет :(

http://media.snimka....2460363.jpg?r=0
Мнението беше редактирано от ivko: 24 януари 2014 - 09:33
Отговори

C driver снимка C driver 22 февруари 2014 - 01:47

 ivko, на 24 януари 2014 - 09:28, каза:



След тези весели манипулации, дано вече не тропка! :drinks:
Отговори

ivko снимка ivko 28 февруари 2014 - 21:24

 C driver, на 22 февруари 2014 - 01:47, каза:

След тези весели манипулации, дано вече не тропка! :drinks:

Оказа се , че и другата пружина е счупена , само че от горната страна...
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg