Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Премахване на Имобилайзер

ventsy85 снимка ventsy85 18 май 2011 - 22:17

Случаят е следния- Смених двигателя и еку-то старият двигател беше x16xel предполагам имобилайззера е бил към неговият компютър а сегашния от c20ne е без имобилайзер. Ако някой знае каква е процедурата ще съм благодарен за съдействието му. Как се изолира (премахва) имобилайзера и къде се намира :confused: ?
Мнението беше редактирано от ventsy85: 18 май 2011 - 22:18
Отговори

stepo3 снимка stepo3 18 май 2011 - 23:04

Като свалиш долната пластмаса под волана ще видиш черна кутийка, тя е един вид нанизана на патрона на ключа (може да я свалиш вече, само с издърпване по спомен). Тя си върви комплект с чипа в ключа и със стария ти компютър. Реално няма какво да се изолира, тъй като вече не функционира и може да палиш без него.
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 19 май 2011 - 03:09

да, колегата е прав няма какво да се изолира, но ако смяташ да продаваш ЕКУ-то от стария мотор ще трябва да го дадеш комплект с кутийката и чиповете от ключовете, ти така или иначе нямаш нужда от нея...
Отговори

ventsy85 снимка ventsy85 19 май 2011 - 06:54

Свалих имобилайзера но дали трябва да укъсявам нещо или не, че положението е същото въртя ключа и нищо. Чека на инжекцията още не иска да светне
Мнението беше редактирано от ventsy85: 19 май 2011 - 13:26
Отговори

VIPER-a снимка VIPER-a 19 май 2011 - 21:33

Свалихме имобилайзера, окъсваики два от пиновете (к/ж кабел с к/ж) светна вече и чек-а но пак нищо не работи, останалите кабели са ЧЕРВЕН(Batt+), ЧЕР(-) , ЧЕРВЕН/КАФЯВ и 2 бр ЧЕРВЕН/СИН... някой ако е запознат да каже какво още трябва да се шунтира.
Благодаря!
Отговори

stepo3 снимка stepo3 19 май 2011 - 22:28

Нищо не се окъсява, според мен имате проблем с някакво разминаване на сигналите при свързване на малките букси при ЕКУ-то към вътрешната инсталация на колата и/или на запалителната инсталация към буксата на купето (в близост до ABS модула), предполагам моторната инсталация не ви е от Астра?
Отговори

VIPER-a снимка VIPER-a 19 май 2011 - 22:43

Проблема е в това, че при свързването на ЕКУ-то към инсталацията на таблото всичко е ОК схото самото ЕКУ на по преден етап му е преправена буксата за свързване точно към табло на астра ф 1.6 , а що се отнася до силовите кабели (акумилатор, стартер, алтернатор, контактен ключ) там нищо не сме пипали шото няма и нужда по принцип
Отговори

stepo3 снимка stepo3 19 май 2011 - 23:06

Имали сме подобен проблем. Имаше една букса с 2 кабела, която се сваля заедно със старата моторна инсталация, а именно чрез нея се предаваше + на релето на помпата (по спомен) при завъртане на ключа. Някаква заигравка, която не позволяваше колата да пали. Вижте и това нещо. Успех!
Отговори

Tonito снимка Tonito 20 май 2011 - 10:04

Здравейте,понеже сте на тема имобилайзер искам съвет.Става въпрос за Астра Г/99г.Когато я купих при натискане на бутоните на ключа
нищо не се случваше,в смисъл не заключваше/отключваше абе нищо,даже диода на ключа не светеше.В момента нямах възможност да се занимавам с проблема,по–късно смених батерията,наместих пластинките в ключа.В резултат на това диода на ключа започна да светва при натискане на бутоните,но повече нищо.Та искам да попитам,трябва ли да насоча ключа в определена посока,какъв може да е проблема?Иначе си паля без проблем.Благодаря предварително за информацията.
Отговори

CH_M снимка CH_M 20 май 2011 - 10:09

Напиши на Търсачката "обучение " и си готов !
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 20 май 2011 - 14:31

 Tonito, на 20 май 2011 - 10:04, каза:

Здравейте,понеже сте на тема имобилайзер искам съвет.Става въпрос за Астра Г/99г.Когато я купих при натискане на бутоните на ключа
нищо не се случваше,в смисъл не заключваше/отключваше абе нищо,даже диода на ключа не светеше.В момента нямах възможност да се занимавам с проблема,по–късно смених батерията,наместих пластинките в ключа.В резултат на това диода на ключа започна да светва при натискане на бутоните,но повече нищо.Та искам да попитам,трябва ли да насоча ключа в определена посока,какъв може да е проблема?Иначе си паля без проблем.Благодаря предварително за информацията.


твоя въпрос не е точно по темата, но ще ти кажа как става, просто е
даваш на контакт и натискаш който и да е от двата бутона, централното трябва да заключи и отключи и си готов, ако не се получи има проблем някъде, най-вероятно в платката на ключа, но там вече нещата седят по друг начин...


а конкретно по темата и аз си мисля че нещо не е свързано или не е рпавилно свързано, проверете всичко по схемата дали е ок, има ли всички захранвания и маси и управление на реле на помпа и напрежение към нея, до колкото помня чека не минаваше през имобилайзера а имаше само връзка с него, но наистина к/ж е точно кабела за него, а другите са най-вероятно за комуникация с ЕКУ и диагностика... мисля че също диагностиката на ЕКУ минаваше през имото при някои мотори, все пак трябва всичко да се огледа, но щом чека свети а не мига значи ЕКУ бе търси имобилайзер, а по неговата букса се налага единствено окъсяване ако няма диагностика, така че добре вижте кои кабели сте окъсили и да не се окаже че ств свързали лампата към някоя друга верига на ЕКУ и за това да е светнала и все пак да ви липсва някое захранване...
Мнението беше редактирано от Shmortz: 20 май 2011 - 14:36
Отговори

ventsy85 снимка ventsy85 20 май 2011 - 14:36

Давайте по темата :)
Отговори

Tonito снимка Tonito 20 май 2011 - 14:49

 Shmortz, на 20 май 2011 - 14:31, каза:

твоя въпрос не е точно по темата, но ще ти кажа как става, просто е
даваш на контакт и натискаш който и да е от двата бутона, централното трябва да заключи и отключи и си готов, ако не се получи има проблем някъде, най-вероятно в платката на ключа, но там вече нещата седят по друг начин...


а конкретно по темата и аз си мисля че нещо не е свързано или не е рпавилно свързано, проверете всичко по схемата дали е ок, има ли всички захранвания и маси и управление на реле на помпа и напрежение към нея, до колкото помня чека не минаваше през имобилайзера а имаше само връзка с него, но наистина к/ж е точно кабела за него, а другите са най-вероятно за комуникация с ЕКУ и диагностика... мисля че също диагностиката на ЕКУ минаваше през имото при някои мотори, все пак трябва всичко да се огледа, но щом чека свети а не мига значи ЕКУ бе търси имобилайзер, а по неговата букса се налага единствено окъсяване ако няма диагностика, така че добре вижте кои кабели сте окъсили и да не се окаже че ств свързали лампата към някоя друга верига на ЕКУ и за това да е светнала и все пак да ви липсва някое захранване...

Благодаря за информацията,през тези почивни дни ще се поразровя за проблема.Безаварийно.
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 21 май 2011 - 02:06

ако все пак не се справиш кажи двигателя с кой мотроник е и от какъв опел е свален за да знаем как по-точно да ти помогнем с информация...

успех! :icon_wink2:
Отговори

Tonito снимка Tonito 21 май 2011 - 11:38

 Shmortz, на 20 май 2011 - 14:31, каза:

твоя въпрос не е точно по темата, но ще ти кажа как става, просто е
даваш на контакт и натискаш който и да е от двата бутона, централното трябва да заключи и отключи и си готов, ако не се получи има проблем някъде, най-вероятно в платката на ключа, но там вече нещата седят по друг начин...


а конкретно по темата и аз си мисля че нещо не е свързано или не е рпавилно свързано, проверете всичко по схемата дали е ок, има ли всички захранвания и маси и управление на реле на помпа и напрежение към нея, до колкото помня чека не минаваше през имобилайзера а имаше само връзка с него, но наистина к/ж е точно кабела за него, а другите са най-вероятно за комуникация с ЕКУ и диагностика... мисля че също диагностиката на ЕКУ минаваше през имото при някои мотори, все пак трябва всичко да се огледа, но щом чека свети а не мига значи ЕКУ бе търси имобилайзер, а по неговата букса се налага единствено окъсяване ако няма диагностика, така че добре вижте кои кабели сте окъсили и да не се окаже че ств свързали лампата към някоя друга верига на ЕКУ и за това да е светнала и все пак да ви липсва някое захранване...

Благодаря за помощта,вече отстраних проблема.Презапоих пластинките на батерията към платката и вече всичко е о.к.Направих "обучение" за всеки случай и сега отключва и заключва без проблем.
Поздрави и успех.
Отговори

mitio_1980 снимка mitio_1980 08 март 2014 - 23:40

здравеите някои можили дами кажи или покажи кадесе намира и ко е точно е имобилаизера на опел вектра С 2003г
Отговори

indi снимка indi 04 ноември 2016 - 21:09

:n055: :help: Прочетох мненията в тази тема,но не можах да разбера точно това,което ме интересува,та да попитам.Тъпанарска история.Изгубих единствения си ключ от колата от подписа ми.Сега стои заключена пред нас,а аз се чудя откъде да започна.За отключване ще се намери някой ключар,но след това ядовете са големи.Затова питам директно.Може ли да изолирам имобилайзера /ако има въобще такъв/, и да си направя обикновен ключ без електроники в него? И да си паля колата като най-обикновена лада? Така или иначе си я отключвам с ключа,няма нито аларма, нито пък дистанционното в ключа работеше.И още.Ако пък отнейде се появи този мой изгубен ключ,ще може ли да си паля колата с него, ако имобилайзера е изолиран?Благодаря.
Отговори

Kalin снимка Kalin 04 ноември 2016 - 22:14

 indi, на 04 ноември 2016 - 21:09, каза:

:n055: :help: Прочетох мненията в тази тема,но не можах да разбера точно това,което ме интересува,та да попитам.Тъпанарска история.Изгубих единствения си ключ от колата от подписа ми.Сега стои заключена пред нас,а аз се чудя откъде да започна.За отключване ще се намери някой ключар,но след това ядовете са големи.Затова питам директно.Може ли да изолирам имобилайзера /ако има въобще такъв/, и да си направя обикновен ключ без електроники в него? И да си паля колата като най-обикновена лада? Така или иначе си я отключвам с ключа,няма нито аларма, нито пък дистанционното в ключа работеше.И още.Ако пък отнейде се появи този мой изгубен ключ,ще може ли да си паля колата с него, ако имобилайзера е изолиран?Благодаря.


Скоро един приятел си загуби ключа. Той сам си разби всичко. Свали кутията която се намира около патрона за палене. Срещу скромната сума от 50 лв. Занесе кутииката на ключар и той му направи, обучи чип (това малкото дето стой в ключа).
Той си монтира кутииката СЪС ЗАЛЕПЕН ЧИП ВЪРХУ НЕЯ.
Та по конкретно знаеш какво прави ключар срещу 50 60 лв. имобилайзер 50 60 лв. ключ (чувал съм че свалят патрончето от едната врата и по пластинките правят ключ)
Дано съм помогнал
Отговори

indi снимка indi 05 ноември 2016 - 08:43

 Kalin, на 04 ноември 2016 - 22:14, каза:

Скоро един приятел си загуби ключа. Той сам си разби всичко. Свали кутията която се намира около патрона за палене. Срещу скромната сума от 50 лв. Занесе кутииката на ключар и той му направи, обучи чип (това малкото дето стой в ключа).
Той си монтира кутииката СЪС ЗАЛЕПЕН ЧИП ВЪРХУ НЕЯ.
Та по конкретно знаеш какво прави ключар срещу 50 60 лв. имобилайзер 50 60 лв. ключ (чувал съм че свалят патрончето от едната врата и по пластинките правят ключ)
Дано съм помогнал

Колега,благодаря че се отзова с това инфо,но въпросите ми бяха други. Дали може да се изолира/демонтира/ имобилайзера въобще от колата и да си върви/пали/ без него.
Отговори

помагащ снимка помагащ 05 ноември 2016 - 09:18

 indi, на 05 ноември 2016 - 08:43, каза:

Колега,благодаря че се отзова с това инфо,но въпросите ми бяха други. Дали може да се изолира/демонтира/ имобилайзера въобще от колата и да си върви/пали/ без него.

Може . Сваляш комра пращаш и го получаваш готов махаш имото и си ОК .
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg