Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Съвет за избор на Corsa

darinaP снимка darinaP 05 март 2012 - 12:04

Здравейте искам да попитам понеже предстои избор на модел опел, като по икономично се спряхме на корса, та въпроса ми е кой дизелов модел е най-икономичен и подходящ за градско каране, защото чух че бензиновите горят много. И някой ако има и може да сподели горе долу какъв разход му дава дизел 1,3 или 1,7 , благодаря Ви.
Отговори

Gena_bs снимка Gena_bs 05 март 2012 - 20:20

За кой модел/година на производство питаш колежке?
1,3CDTI и 1,7CDTI са търговските наименования на common rail моторите на Corsa C (2000-2006) и D след 2003.
http://en.wikipedia....wiki/Opel_Corsa
По-малкият мотор е на Fiat. Има и два мотора до 2003 година: 1,7DI и 1,7DTI.
Отговори

darinaP снимка darinaP 05 март 2012 - 20:41

извинявам се за неточния въпрос питам за модел на corsa d след 2006-2007 година да е, няма значение дали ще е 1,5 или 1,7 просто ме интересува да е по-икономично защото ще е градска кола .
Отговори

ОПЕЛ ФЕН снимка ОПЕЛ ФЕН 05 март 2012 - 22:48

дизела си стана лукс вече гони 3лв. на газ е по евтино
Отговори

darinaP снимка darinaP 05 март 2012 - 23:33

 ОПЕЛ ФЕН, на 05 март 2012 - 22:48, каза:

дизела си стана лукс вече гони 3лв. на газ е по евтино



така е, но ме посъветваха че за жена по-лесна подръжка е бензин или газ , а и корса на газ малко няма смисъл...
Отговори

flamingo181 снимка flamingo181 06 март 2012 - 00:23

Дизел и градско, няма такава комбинация. Аз по-скоро клоня към 1.3, тъй като в цената на Корса 1.7 ще има голяма разлика + голям годишен данък.

Ето тук можеш да видиш и да сравниш разхода на различните двигатели: http://catalog.auto....ars/opel/corsa/
Мнението беше редактирано от flamingo181: 06 март 2012 - 00:23
Отговори

darinaP снимка darinaP 06 март 2012 - 17:32

"Дизел и градско, няма такава комбинация." в какъв смисъл ?
Отговори

flamingo181 снимка flamingo181 06 март 2012 - 17:42

Ще усетиш осезаемата липса на пъргавост на светофари и кръстовища, където трябва да се изнесеш бързо. Освен ако не избереш мощния вариант. Това е мое мнение, де. Не ангажирам никого.

В общи линии имам нещо подобно в предвид:

[vbox7]http://vbox7.com/play:4ca9e0c7[/vbox7]

Кой кара в града със 100км.ч? Йосиф Йосифов-Йоско?
Мнението беше редактирано от flamingo181: 06 март 2012 - 17:54
Отговори

darinaP снимка darinaP 06 март 2012 - 21:09

 flamingo181, на 06 март 2012 - 17:42, каза:


разбирам благодаря Ви но имам познати с бензинови корси и се жалват че горят много и че опел по-принцип не са с нисък разход, аз за това търся вариант дизел..
Отговори

^Del^ снимка ^Del^ 06 март 2012 - 21:31

Колега flamingo181 ,ти изгледа ли го тоя клип въобще? Защото в него имаш пример,че дизеловата кола не е особено по-бавна от бензиновата...
И за каква липса на пъргавост говориш по светофарите? Тя да няма да се състезава... я по-сериозно! 75 / 90 hp съответно за двете 1.3-та са адекватна мощност за градска дамска кола!
125-те конски сили на 1.7-то пък са повече от задоволитени! Не само,че ще върви прилично,ами тук таме и ще наказва по светофарите!

По темата:
Аз лично ти препоръчвам 1.7-то измежду двата мотора! Но не знам тези твоите приятели до колко разбират от коли,но бензиновия вариант би следвало да е по-евтин като първоначална цена,със сигурност е с по-евтина поддръжка и не на последно място ако се газифицира,ще е не по-лош и като разход!

Все пак,колежке,ако не желаеш бензинова Корса, 1.7-то е двигателя за теб! Що се отнася до разхода, не е особено икономичен,но се върти в 45-50mpg,което се явява около 5л/100 нафта! Каталожно я дават 57mpg (т.е. 4/100),ама това е трудно за постигане!
Мнението беше редактирано от ^Del^: 06 март 2012 - 21:39
Отговори

darinaP снимка darinaP 06 март 2012 - 22:11

 ^Del^, на 06 март 2012 - 21:31, каза:


благодаря, 5 на 100 нафта си е добър разход това смесено или градско?
Отговори

flamingo181 снимка flamingo181 06 март 2012 - 22:57

Въпросът не е дали аз съм го гледал, а дали ти си го разбрал. Самият факт, че препоръчваш "задоволителните" 125 коня на "дамската" корса говори сам по себе си.
Отговори

spusak снимка spusak 06 март 2012 - 23:37

 flamingo181, на 06 март 2012 - 17:42, каза:

Ще усетиш осезаемата липса на пъргавост на светофари и кръстовища, където трябва да се изнесеш бързо. Освен ако не избереш мощния вариант. Това е мое мнение, де. Не ангажирам никого.



Опелския дизел 1,7 CDTI 110 к.с.лично на мен не ми допада. Карах доста чисто нова Астра купена миналата година с този двигател. Не може да се разчита на нея в критични ситуации. Примерно караш си с 80 зад някой ТИР и решиш да го изпревариш. Е, няма такова мудно ускорение. Трябва да я изпържиш, да влезе в обороти и тогава да очакваш ускорение. Докато това стане и насрещно движещите са се приближили опасно близо. Иначе комфортен автомобил с доста екстри, но двигателя е разочароващ.
Виж, ако си вземеш Корса с японския двигател това е друго нещо. Тогава имаш комбинация от нисък разход и кола, която може да наказва доста бензинови автомобили. Динамиката й е като на бензинова, но има по-голям въртящ момент, а за ускорение това е важно.

darinaP
"благодаря, 5 на 100 нафта си е добър разход това смесено или градско?"

Това е извън градско с нашите горива. След Калотина може да го направиш 4/100...

Освен това, ако търсиш икономия имаш ли възможност вземай кола, чийто двигател е с по-голям обем. Работи с по-ниски обороти, по-малко газ за същата скорост самия двигател е по-разтоварен и от там идва икономията.
За сравнение Мерцедес Е210 комби с двигател 2,7 CDI (2 700 куб.см.) На магистралата с темпомат при 130 км/ч има разход 4,8 л./100 км.
Отговори

darinaP снимка darinaP 06 март 2012 - 23:56

странно, кат огледам по каталози дават по-малкият двигател по-икономичен , но и аз съм чувала това което Вие казвате, че е вярно.
Отговори

spusak снимка spusak 07 март 2012 - 00:40

ДВИГАТЕЛ 1.2 TSI 105 к.с. (77 KW)
Тип 4 cylinders -2V
Работен обем (cc) 1197
Диаметър и ход на буталата (мм) 71.0 x 75.6
Компресия 10.0
Максимална мощност (kw (к.с.)/об. в мин) 77 (105) / 5000
Максимален въртящ момент (Nm/об. в мин) 175/ 1550-4100
Директно впръскване TSI-Direct Injection
Електронно запалване Electronic Map-controlled Ignition.
ПОКАЗАТЕЛИ
Максимална скорост (км/ч) 190
Ускорение 0-100 км/ч (сек) 9.8
Време на ускорение 80-120 км/ч на 5-та предавка (сек) 13.7
Ускорение 1000 м (сек) 31.5
РАЗХОД НА ГОРИВО
Градски цикъл (л/100 км) 6.8
Извънградски цикъл (л/100 км) 4.5
Среден разход (л/100 км) 5.3

Точно за този двигател - един от най-съвременните на VW при тест на Автобилд за движение по магистрала в Германия дава най-висок разход от десетина други автомобили с различни по обем и мощност двигатели. А именно 18 (осемнадесет) л./100км.
Отговори

spusak снимка spusak 07 март 2012 - 01:05

Най-важно е да избирате внимателно. Без да се бърза и без да държите точно на това което сте решили да си купите. За препоръчване е с познат(ти) който(които) са на ти с автомобилите. Когато откриете Вашата кола Вие ще я почувствате и най-важното бъдете готови да платите цената за нея. Защото няма по-лоша и скъпа кола от евтината.
Поздрави и късмет в избора. :flag:
Мнението беше редактирано от spusak: 07 март 2012 - 01:06
Отговори

^Del^ снимка ^Del^ 07 март 2012 - 02:14

 flamingo181, на 06 март 2012 - 22:57, каза:

...Самият факт, че препоръчваш "задоволителните" 125 коня на "дамската" корса говори сам по себе си.


Какво говори това? Я кажи... И какво да ти гледам на клипа 1000 пъти - хората накрая ти го казаха:"ние смятаме,че победата е в полза на дизела".
На доускорението,дизеловата Астра дръпна,на пистата,бензиновата би с малко... и хората решиха,че в предвид разликата в цената(в полза на дизела) и по-добрия разход на дизеловата,тя е победител що се отнася до избора за автомобил! Пък я ми обясни за 125-те задоволителни конски сили?

spusak , колега корсата е по-лека,а и с 15к.с. повече!
Сега аз преди години съм карал Астра Г 1.7ТД и не съм имал проблеми с изпреварванията,ти ако смяташ,че с Корса Д,125к.с. ще се изпреварва трудно.... явно караме по различни пътища,или пък законите на физиката са различни!Съжелявам,ама наистина ми е трудно да ви разбера! Карал съм коли и по 400к.с., и по 70... не знам как 125к.с. ви се виждат толкова крайно не задоволителни!
Kорса Д с този двигател прави 0-100 за 10.7 по каталог! Ако потърсите клипчета в Ютуб,няма да е зле,за да си онагледите как изглежда това!Signuma на колегата с клиповете, каталожно е 11.2сек до 100... ама иначе, Корсата била бавна!

За кой японски дизел става въпрос?

Към колежката,авторка на темата - разхода е смесен! За горивата, няма да коментирам - специалисти по форумите не липсват!

П.П. Данните за разхода са взети от английски форум на собственици на колата (в който коментираха,че са много трудно достижими 57mpg-то,та би следвало да са реални,въпреки,че не са каталожни).
Мнението беше редактирано от ^Del^: 07 март 2012 - 02:23
Отговори

flamingo181 снимка flamingo181 07 март 2012 - 12:44

Колега, честно, намери си преводач и виж какви коли сравняват. Това първо. За 125-те "задоволителни" коня ти сам си отговори защо го препоръчваш. Какво му е предимството пред "адекватните" 1.3 75/90кс.? Разхода ли, цената ли, вървежа ли?

Дай обосновка за избора ти на 1.7 вместо 1.3.
Откриеш ли отговора, ще откриеш и мене.

Sega ti do4etoh umnotiite v kraq. Q naistina pogledai klipa i vij, koga se razwihri dizela.
I vij tam, tam kydeto pisah koi kara v grada sys 100km/h malko po-gore. Izob6to iz4eti otna4alo do krai temata, pomisli i 4ak togava pi6i. Drugoto si ostava 4ista probra trolene.

И как разбра, че сигнума го карам в градА? Я недей говори вицове.
Мнението беше редактирано от flamingo181: 07 март 2012 - 12:53
Отговори

Liubeznia снимка Liubeznia 07 март 2012 - 13:41

Corsa D 1.3cdti е много приятен за шофиране автомобил. Достатъчно динамичен е и за градско шофиране и за извънградско. Същата кола с бенизов мотор ще ти харчи повече в града пък и дори извън него.
Разхода е приличен, пък данък и ГО също са по-евтини поради по-малката кубатура. Същия двигател дори в Астра Н се справя прилично.

В повечето форуми колегите са "състезатели" и се напъват за големите мотори. Покарай и двата вида и прецени за себе си.
Отговори

^Del^ снимка ^Del^ 07 март 2012 - 16:55

 flamingo181, на 07 март 2012 - 12:44, каза:

Колега, честно, намери си преводач и виж какви коли сравняват. Това първо. За 125-те "задоволителни" коня ти сам си отговори защо го препоръчваш. Какво му е предимството пред "адекватните" 1.3 75/90кс.? Разхода ли, цената ли, вървежа ли?

Дай обосновка за избора ти на 1.7 вместо 1.3.
Откриеш ли отговора, ще откриеш и мене.

Sega ti do4etoh umnotiite v kraq. Q naistina pogledai klipa i vij, koga se razwihri dizela.
I vij tam, tam kydeto pisah koi kara v grada sys 100km/h malko po-gore. Izob6to iz4eti otna4alo do krai temata, pomisli i 4ak togava pi6i. Drugoto si ostava 4ista probra trolene.

И как разбра, че сигнума го карам в градА? Я недей говори вицове.


Какви умнотии бе момче! Много си дразнещ... кажи сбърках и млъкни! Какво сега,от десет кладенеца вода ми носиш! Искаше,да демонстрираш превъзходството на бензина - ми хубу,ама не с тоя клип!
А кое е тролене - че препоръчвам 1.7 вместо 1.3 ли? Ми моя опит с автомобилите,сочи,че по-големия двигател е по-оптимален избор! Да съм те ангажирал по някакъв начин да мислиш по същия начин?! - не мисля! Споделих си мнението и ако ти нямаше толкова голямото желание да си прав,можеше да оставиш колежката пуснала темата,сама да прецени на кой да се довери. Писах и че 1.3-то е добър вариант и че мощността е адекватна спрямо нуждите на повечето хора!

За другото - боли ме .... къде си караш Сигнума... не виждам каква е връзката с темата кой къде си карал колата! По отношение на динамичност,е по-бавен ( и това го дадох като пример,на колегата дето 125к.с. му се струват недостатъчни).И кое е виц - каталожно,Корсата я дават по-бърза (аз съм много склонен да вярвам на каталожните данни в случая).
А за преводач,вземи си го намери ти - ако не забелязваш,2 от колите които карам,са щатски (жокер,не се намират в България),та достатъчно добре се справям с английския.Тотално ми е мъгла , какво искаше да докажеш с тоя клип?! Дизела е по-малко коне,с 20кг по-тежък,на драга падна с кола (абсолютно минимална разлика за 40к.с. дефицит),би на доускорението и загуби отново с малко на състезанието с обиколки! Хвани си сега ти преводач,да видиш какво ти казват хората накрая!

Аз съм фен на бензиновите коли,но клипа който си дал не кореспондира с това което искаш да докажеш! Все едно аз да ти кажа,че небето е кафяво,да ти покажа син цвят и да викам,ей ти на примера - и двете са кафеви :D А конските сили,са мерна единица за работа и няма ама никакво значение дали са бензинови или дизелови! Това което предопределя изхода на една гонка,са съвсем други второстепенни фактори (но темата не е за това,пък и нямам желание да изпадам в спорове с дървени философи,каквито по форумите има много /не визирам теб/).
Айде сега ти ми обясни,как аджеба 90-те или 125-те к.с. ще бъдат недостатъчни да се изнесеш от светофар (това твърдение е вярно,само ако светофара е тип коледно дърво,а кръстовището е драг отсечката на Божурище).

Не искам да се караме,ама не се опитвай да изкривиш истината,само и само да не паднеш по гръб - клипа ти е неадекватен като аргумент! И точка.
Както и колегата Liubeznia каза,1.3-то е достатъчно динамичен (при положение,че изключим рейсърски изпълнения) ,а 1.7-то е повече от задоволителен за ежедневно каране (при това предимно градско)!

Извинявам се на модераторския екип предварително за разтягането на локуми по темата! Вярвам,че казах достатъчно,за мен спора приключва!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg