Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Грешка Р400 Опел Зафира 2.0 101к Дизел

Yordan Stefanov снимка Yordan Stefanov 26 септември 2022 - 06:08

Здравейте колеги,сутринта на път за работа колата ми по време на движение заби .Нямаше ряз и от 40-50 км не искаше повече.Светна ми ключа с количката. Излиза ми грешка Р400.Чистя я ,но като запаля пак ми излиза ключето и колата и колата няма сили.Моля дайте съвети.Помагайте.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 26 септември 2022 - 06:39

Вземи си питие, което харесваш, мезе също да не забравиш, и напиши P0400 в търсачката, ама тая горе на пълната версия на форума, на която пише гугъл, и чети. Доста ще изпиеш докато четеш.
Отговори

Yordan Stefanov снимка Yordan Stefanov 26 септември 2022 - 20:23

Колеги проблема е решен .И пак неволятя какво да се прави.Отворих ЕГР и забелязах че лосчето от страни това със дъгата трудно се движеше.Смазах го първо с WD40 после със смазка ,после почистих и МАП сензора и всичко си е ОК.Изчистих грешката и колата литна.Да добавя моят ЕГР е от по новите с електрониката.Благодаря за мненията.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 26 септември 2022 - 22:11

Това беше хубаво да го напишеш още горе, например, че колата е 2003-та. Ние щяхме да знаем, че е с електронния ЕГР, защото има и с вакуумен.

Трябвало е да извадиш целия клапан и да го почистиш основно, защото след още известно време може пак да ти направи така. И не се чисти с ВД40, а примерно със спрейове за спирачки или подобни видове обезмаслители.

Освен това, ако е на 200-300 хиляди км и не е чистен колектора, ще трябва да помислиш и за това, защото тази разновидност има свойството да го цапа и задръства малко по-бързо от старите разновидности с вакуумния ЕГР.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 26 септември 2022 - 22:13
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg