Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Софтуер, pъководства, книги и линкове за Опел

Живи данни при Motronic 1.5.

sashonikolov снимка sashonikolov 21 юли 2011 - 00:02

Здравейте на всички,искам да попитам някой може ли да ми каже как се извеждат живите данни при Мотроник 1.5.
С новата ми играчка мога да чета само грешки на мотроника а преди време със същата такава играчка ми извадиха живи данни.
С това,което имам обаче се получи греда.
Версията на софтуера е OPCOM 100219 DIAG 08/2010
До колкото разбрах от прочетеното не се препоръчва използването на други версии на софтуера.Даже и момчето от което взех четеца пробва с по-нова версия на софтуера и каза,че после четеца трябвало да се препрограмира и ми даде друг.
С по-стари версии на софтуера става ли или пак би било проблем за четеца?
Иначе си се закача към компа но ми е активно само четенето и триенето на грешки.
Предполагам,че с по-новите ECUта няма да има проблем но ми стана интересно защото са вадени живи данни от този комп а сега нестава..... :confused:
Мнението беше редактирано от sashonikolov: 26 юли 2011 - 21:01
Отговори

Стефан Стефанов снимка Стефан Стефанов 21 юли 2011 - 16:29

Избираш KWP връзка,оттам ще ти се отвори това http://picbg.net/u/9...5947/567247.jpg и после избираш Measuring Blocks.
Мнението беше редактирано от Liubeznia: 28 юли 2011 - 11:17
Причина за редактиране:: Премахнат цитат.
Отговори

sashonikolov снимка sashonikolov 21 юли 2011 - 17:18

Така де инициализира се ECUто,изкарва си номера и на ЕЕPROMа но като активен бутон остава само FAULT CODES a MEASURING BLOCKS е неактивен точно както е на снимката...
Мнението беше редактирано от sashonikolov: 21 юли 2011 - 17:19
Отговори

Стефан Стефанов снимка Стефан Стефанов 21 юли 2011 - 17:51

ете тука ме вкара в шах.Ти за НЕ мотора се закачаш с преходник нали? я виж дали на него всички 10 пина дават съпротивление.Аз не съм се закачал със преходник,но досега не съм имал проблеми да го отваря а да няма живи данни
Мнението беше редактирано от stepo3: 21 юли 2011 - 17:55
Причина за редактиране:: Цитат на предходното мнение е излишен.
Отговори

sashonikolov снимка sashonikolov 21 юли 2011 - 19:27

е как всичките 10 пина като те се използват само 4 пина..... като от тези 4 пина знам за какво се използват 3 а четвъртия не съм го мерил...
Публикувано изображение
иначе както казах,връзва се към компа,инициализира се но остава активен бутона само за четене на грешките....
А ти с какво си се закачал към мотроника ?С какъв Оп Ком?
Отговори

ОМЕГА снимка ОМЕГА 21 юли 2011 - 19:33

Използват се следните пинове:
A- Маса
B- L-Line
F- +12 волта
G- K-line
K- Диагностика на ABSa
Разглеждал съм преходник продаван с OP-com, единия проводник на първите 4 липсваше, а те са задължителни!
Мнението беше редактирано от ОМЕГА: 21 юли 2011 - 19:36
Отговори

sashonikolov снимка sashonikolov 21 юли 2011 - 19:40

сега те разбрах,след малко ще видя как са подредени пиновете в преходника.Честно казано несъм поглеждал там какво е положението защото се закача и работи.Ако липсва някой от пиновете или не е закачен ше работи ли изобщо?
Отговори

ОМЕГА снимка ОМЕГА 21 юли 2011 - 19:43

Kакто казах за да работи трябва да има проводници на първите 4(A,B,F,G) пинчета,самата диагностика става по K-line но диагностичния интерфейс подава сигнал по L-line на Мотроника да влезе в решим диагностика!
Мнението беше редактирано от ОМЕГА: 21 юли 2011 - 19:44
Отговори

Peshotiger снимка Peshotiger 21 юли 2011 - 19:46

Саше, лично съм виждал два различни преходника, единият дори не можеше да се свърже с повечето стари двигатели,
а другият беше пушка - всички ги откриваше + данни :icon_wink2:
Ако успея, ще набавя снимка на буксата на втория, да сравниш с твоя.
Отговори

ОМЕГА снимка ОМЕГА 21 юли 2011 - 19:50

Преходника трябва да е така:
G-7
B-6
A-4 и 5
F-16
Отговори

sashonikolov снимка sashonikolov 21 юли 2011 - 20:08

преходника е тотално объркан според това,което ми давате като инфо.......
Пиновете са подредени така:
А - 4 и 5 пин
B - ЛИПСВА
К - 15 пин
G - 7 пин
F - 16 ин
Отговори

ОМЕГА снимка ОМЕГА 21 юли 2011 - 20:13

Прехвърли К->B и 15->6 и ще проработи! :icon_wink2:

Публикувано изображение
Публикувано изображение
Мнението беше редактирано от ОМЕГА: 21 юли 2011 - 20:24
Отговори

sashonikolov снимка sashonikolov 21 юли 2011 - 20:25

ясно се вижда,че 6ти пин от 16 пиновата букса липсва......
Публикувано изображение
Публикувано изображение
лошото е обаче,че буксата ми изглежда неразглобяема за разлика от 10 пиновата,която е обвита в термо свиваем шлаух и в задния си край напълнена с топъл силикон.
ето така изглежда и 10 пиновата букса
Публикувано изображение
Много благодаря за помоща и много силно се надявам да стане работата и проблема да е само в преходника.
А дали и от къде мога да намеря такава 16 пинова букса за да си направя нов кабел?
10 пиновата може и да не я слагам а ди оставя само жилата с накрайници но ако се намира и тя няма да я откажа.....
Мнението беше редактирано от sashonikolov: 21 юли 2011 - 20:28
Отговори

ОМЕГА снимка ОМЕГА 21 юли 2011 - 20:28

Тук примерно,дори имат и готови преходници,стига да са направени като хората де! :mhihi:
http://www.obd2-bg.c...x.html#produkti
Тук също!
http://www.programatoribg.com/opel.htm
и тук
http://sklad66.com/c...-konektori.html
А това май ще ти свърши най добра работа! :newsm05_41:
http://sklad66.com/c...DF-to-open.html
Мнението беше редактирано от ОМЕГА: 21 юли 2011 - 20:35
Отговори

sashonikolov снимка sashonikolov 21 юли 2011 - 20:44

За последното си АБСОЛЮТНО прав.....
Нещо като гледам на другите снимки не ми вдъхват доверие.
А така като са напълно опроводени 16те пина спокойно мога да си наредя кабелите в тази букса.С пистолета за толия въздух и топлия силикон изчезва а буксата е разглобяема.Даже в Дружба знам на едно място има 3 и 6 пинови букси от които мога да ползвам самите пинове и да ги наредя в 10 пиновата букса..... :icon_wink2:
Отговори

ОМЕГА снимка ОМЕГА 21 юли 2011 - 20:47

Абе и твоите пинчета може да използваш,те са си 4,само запояваш жиците за тях и ги нареждаш което където трябва! :icon_wink2:
Мнението беше редактирано от ОМЕГА: 21 юли 2011 - 20:47
Отговори

sashonikolov снимка sashonikolov 21 юли 2011 - 20:50

така е но понякога издребнявам..особенно когато някаква глупост като този кабел ми разваля кефа....Защото като цяло Оп Кома си е за лична употреба и ся заради един кабел си развалям кефа от новата придобивка. :ranting:
При първа възможност ще тествам или с друг преходник или с ръчно нареден и дано всичко да е наред....... :knee:
Отговори

ОМЕГА снимка ОМЕГА 21 юли 2011 - 20:52

ЩЕ,ЩЕ! :icon_wink2:
Отговори

Стефан Стефанов снимка Стефан Стефанов 21 юли 2011 - 20:53

Тоя преходник да не си го взел пак от тия сайтове някъде :naughtynono:
Отговори

sashonikolov снимка sashonikolov 21 юли 2011 - 21:09

 ОМЕГА, на 21 юли 2011 - 20:52, каза:

ЩЕ,ЩЕ! :icon_wink2:

дано,дано.......буксата с кабела вече е поръчана...току-що..... :icon_wink2: Вече аз ще си преценя дали ще слагам 10 пиновата букса или само на жила ще я карам,макар че съм на 99% сигурен,че ще имам 10 пинова букса...нова....... :mhihi:

 Стефан Стефанов, на 21 юли 2011 - 20:53, каза:

Тоя преходник да не си го взел пак от тия сайтове някъде :naughtynono:
не преходника е от момчето,което ми продаде и опкома.Колега е тук във форума но немисля,че го е правил той.По-скоро го е поръчал от някъде.....
ПП:Преди малко и друг колега ми звъня да ме пита за Опкома пак купен от същият човек,но все още не го беше привел в действие но пък невярвам да има проблем защото той е на 16 пинова букса за диагностика и не използва преходник.Ако това всъшност се оказва проблема..
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg