Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Черният списък...

Течност за чистачки

sauber снимка sauber 25 декември 2007 - 00:05

Мисля този под-раздел е точния за тази тема.

Миналата седмица докато си карах, на борд компютъра ми светна индикацията, че течноста за чистачки е на привършване. Нищо необичайно, кален и мръсен сезон е, а аз хич не обичам да са ми мръсни стъклата и често посягам към стика на чистачките, та и течноста често ми свършва. Понеже бях близо до бензиностанция Лукойл-Петрол Бъкстон, спрях там за да си купя. Забелязвам една наредена точно пред входа. Синя, марка Еникон или нещо от сорта. Мирише приятно, а шишенцето от 1 литър готово за употреба при температури ДО минус 18 струва 2.30 лева. Стори ми се евтино и си купих 2 шишенца. Изсипах ги моментално и всичко точно. Вчера движейки се по околовръсното, отсрещен автомобил цопна в една локва и хвърли мръсотия по предното ми стъкло. Аз дръпнах стика, нахвърляха пръскалките течност, чистачките започнаха да се плицикат и стъклото чисто и аз доволен...но не съвсем. Броени секунди след последния замах на чистачките, по предното ми стъкло започна да се наблюдава странен ефект...ЗАЛЕДЯВАНЕ му се вика. Аз бях изпаднал...в тъч ако мога така да се изразя. Пръскам още, новата течност разтваря леда, но след това същия филм. Последен замах на чистачката, 3 секунди по късно пак цялото стъкло в лед. Кажи речи нищо не виждах напред. Сещам се че като запалих колата термометъра показваше 0 градуса. Мисля си : Добре, вятър студен...минус 10 да е температурата на вятъра. Ами още 8 градуса къде се губят в тва уравнение. ТА :

НЕ ПОЛЗВАЙТЕ ВЪПРОСНАТА ТЕЧНОСТ ЗА ДА НЕ БЕРЕТЕ ЯДОВЕ...
Отговори

Sandman снимка Sandman 25 декември 2007 - 10:47

Аз за по-сигурно си взимам MOTOX. И антрифриз и течност за чистачки, концентрат, и съм доволен.
Течноста беше около 2 лева литъра.
Отговори

sauber снимка sauber 25 декември 2007 - 14:49

Аз от както имам Смарт карта, си купувам от Шел. Вярно скъпа е, ама разтваря всичко. За замръзване няма какво да говорим. Грам проблем не съм имал с нея. В този лош ден, просто нямаше Шел по пътя ми, пък и не се замислих толкова...И сега съжалявам разбира се :unsure:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg