Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Имам един въпрос за комплект пожарогъсител и аптечка

niggaz_nature снимка niggaz_nature 16 януари 2010 - 20:40

Датата на годност на пожарогъсителя ми отдавна е изтекла. Сега мисля да си купувам нов + аптечка . Триъгълници имам даже два така че не ми трябват. Ходих по магазините Praktiker Bau Max и тем подобни . Имаше едни под формата на спрей за 9.99 лв , други прахови които по ми харесъха на 19.99 лв . И някакви комплекти от за по 35 лв с аптечка и жилетка. Някой може ли да ми препоръча какво да взема . Комплекта поне аз не виждам смисъл от него. Триъгълник си имам а жилетката 6-7 лв много ми се виждат за тоя парцал. Специално жилетка ще си купя от магазина за 1 лв ;) . Въпроса ми е по-скоро какъв пожарогъсител да си взема за да върши работа ако някой път се наложи не да мине само номера .
Отговори

zheleznia снимка zheleznia 16 януари 2010 - 20:59

Колега, купи си прахов пожарогасител с манометър за налягане! Така на прегледите, ще го проверяват на место, без да е нужно да ходиш на проверка в специализиран пункт за противопожарни средства! А тия пожарогасители във вид на дезодорант/спрей/ само могат да ти донесът някоя и друга глоба! Колкото до аптечката - тя трябва да е оборудвана съгласно http://www.firebg.or...ts/28/105/p147/

П.П. И аз постъпих по същия начин както Зиги е писал по-долу - немска аптечка /купена от автопазара в СЗ/ и допълнена съгласно изискванията!
Мнението беше редактирано от zheleznia: 16 януари 2010 - 21:35
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 16 януари 2010 - 21:27

Аз лично направих следната комбинация, която горещо препочъвам на всички:
* Прахов пожарогасител с манометър, който лесно може да бъде презаверяван и допълван при прегледите = 15.60лв от фирма занимаваща с пожарогасители
* Аптечка комплект от Германия за 4 euro - включва абсолютно всичко, което можеш да се сетиш като бинтове, марли, лепенки, шини и т.н. и с минимум усилия допълваш до изискванията по наредба. Неодобното в случая е, че трябва да си намериш приятел, който пътува до Германия :non:

Гледал съм Аптечките, които продават в БГ и смело мога дфа кажа, че изглеждат направо жалки в сравнение с тази, която съм си купил или тези от UK например :devil-smiley-019:
Отговори

niggaz_nature снимка niggaz_nature 19 януари 2010 - 13:00

Можеш ли да ми намериш линк към сайт да я погледна аптечката . Да знам поне какво да търся . Става дума тази която е от UK .
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 19 януари 2010 - 13:01

Ми аз я поръчах на Баджанака той като се прибра ми я донесе.

Иначе като вариант - не можe да няма в e-bay :mhihi:
Отговори

Krasteff снимка Krasteff 19 януари 2010 - 13:08

Пожарогасителя според мен минимум 2кг. останлите нямат сила да загасят цигара камо ли нещо сериозно от лични наблюдения го казвам и още един съвет от мен монтирай си го в обсега на водача(под седалката някъде на удобно място)
Отговори

niggaz_nature снимка niggaz_nature 19 януари 2010 - 14:07

 siegfrid, на 19 Jan 2010, 13:01, каза:

Ми аз я поръчах на Баджанака той като се прибра ми я донесе.

Иначе като вариант - не можe да няма в e-bay :mhihi:



Точно това ми беше идеята да си я поръчам от ebay , но исках поне модел или линк да знам какво да търся .Благодаря.
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 19 януари 2010 - 14:22

Мииии.. после като сляза до колата ще и щракна два-три фотоса :mhihi:
Отговори

niggaz_nature снимка niggaz_nature 20 януари 2010 - 10:12

Може и без снимки . Само името , марка или нещо каквото пише на нея :mhihi: .
Отговори

realprofesora снимка realprofesora 20 януари 2010 - 10:26

Moже да провериш и в автокъщите .И там имат доста немски аптечки.
Отговори

niggaz_nature снимка niggaz_nature 20 януари 2010 - 10:29

 realprofesora, на 20 Jan 2010, 10:26, каза:

Moже да провериш и в автокъщите .И там имат доста немски аптечки.


Не аз мога да си я поръчам чисто нова и ще ми излезне много по-малко пари отколкото ще ми искат по автокъщите. Само ми трябва ориентир каква точно да е .
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 02 февруари 2010 - 13:37

Макар и със закъснение обещаните снимки на Аптечката:

Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Отговори

Gen4o снимка Gen4o 02 февруари 2010 - 14:59

До колкото знам пожарогасителите тип "дезодорант" вече били забранени. И според мен е най-добре да си вземеш http://www.firebg.or...roducts/1/4/p5/
Аз го взех за 18лв. Към него издават и разни сертификати, ако искаш да пътуваш в чужбина.
За аптечката... като гледам снимките нещата са ясни.... :devil-smiley-019:
Мнението беше редактирано от Gen4o: 02 февруари 2010 - 15:00
Отговори

niggaz_nature снимка niggaz_nature 02 февруари 2010 - 15:16

 Gen4o, на 02 Feb 2010, 14:59, каза:

До колкото знам пожарогасителите тип "дезодорант" вече били забранени. И според мен е най-добре да си вземеш http://www.firebg.or...roducts/1/4/p5/
Аз го взех за 18лв. Към него издават и разни сертификати, ако искаш да пътуваш в чужбина.
За аптечката... като гледам снимките нещата са ясни.... :devil-smiley-019:


Да точно същия взех остана само да си намеря по-хубава аптечка.
Отговори

petio_78 снимка petio_78 06 февруари 2010 - 00:57

Само да вметна нещо:за пожарогасителя НЕ е задължително да е с манометър.Важно е да има стикер за техническа пригодност.Ако някой полицай започне да спори за манометър,кажете му да Ви покаже в закона къде пише,че пожарогасителя трябва да е с манометър.Там пише да е технически изправен.
Отговори

2.4I снимка 2.4I 06 февруари 2010 - 10:05

Тези малките пожарогасители (мисля че на тях им викате "тип спрей"), наистина ли са забранени?
Преди половин година ме бяха спрели катаджии и единия ми се заяде , че това не били пожарогасители и незнам си какво там. Та искаше да ме глобява , спорихме , карахме се и накрая си тръгнах. Та наистина ли са забранени или само се заяждат за това?
Отговори

Gen4o снимка Gen4o 06 февруари 2010 - 13:45

 2.4I, на 06 Feb 2010, 10:05, каза:

Тези малките пожарогасители (мисля че на тях им викате "тип спрей"), наистина ли са забранени?
Преди половин година ме бяха спрели катаджии и единия ми се заяде , че това не били пожарогасители и незнам си какво там. Та искаше да ме глобява , спорихме , карахме се и накрая си тръгнах. Та наистина ли са забранени или само се заяждат за това?


В магазина за пожарогасители ми показаха становище от КОМИСИЯТА ЗА ЗАЩИТА НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ, за това че е опасен. А и мисля, че не може да се презарежда или презаверява...
Отговори

Icemann снимка Icemann 06 февруари 2010 - 20:02

А тези аптечки, който ги продават дилърите на Опел пробвал ли ги е някой? Сини са калъфите, на ГМ, платняни...След като се продават в БГ, би трябвало да са съгласно изискванията??
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 06 февруари 2010 - 20:06

Имам една забележка към автора на темата! Пише се пожарогАсител, а не пожарогЪсител
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg