Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

теч на радиатор

maaris снимка maaris 14 май 2012 - 23:25

извинявам се за глуповия въпрос протече ми радиатора смених но с втора употреба и сега гледъм че е влажен на сащото място точо по питите които са при съединението което идва от водната помпа та има ли там нещо като прастен уплатнение или каквото и да било колата е кадет C14NZ
Мнението беше редактирано от maaris: 14 май 2012 - 23:26
Отговори

power_fan снимка power_fan 14 май 2012 - 23:33

щом теча е малък,слагай червен пипер в радиатора и си готов! :)
Отговори

hristotr снимка hristotr 15 май 2012 - 03:41

Има специални прахчета от алуминиева пудра. Не са скъпи около 6 лв.
Отговори

power_fan снимка power_fan 15 май 2012 - 10:39

точно колега от тия прахчета след време може да станат проблеми по водната помпа..... така че опитай моя метод и мисля че ще се получи :icon_wink2:
Отговори

Коцето снимка Коцето 15 май 2012 - 16:45

И твоя метод е като другия ( върхово постижение на техниката ) ако спре теча ще е временно до първата смяна на антифриза , другото за което се сещам като си пусне парното след няколко месеца ще има нова тема тук със заглавие : ми нямам парно , много е слабо . Голямата грешка е че като е взел втора употреба не го е изпробвал а най-добрия вариант е НОВ .
Отговори

LEVSKIMEN снимка LEVSKIMEN 16 май 2012 - 14:12

Тук подкрепям колегата,че смяната с нов е най-удачното решение.Истината за тези добавки прахообразни или течни е,че ще си навлечеш само проблеми казвам го от личен опит.
Мнението беше редактирано от LEVSKIMEN: 16 май 2012 - 14:12
Отговори

maaris снимка maaris 21 май 2012 - 23:47

на стария радиатор пробвах и прах и течна ефекта беше за няколко месеца и после пак тече и съм се отказал от тях
Отговори

OTF снимка OTF 22 май 2012 - 09:03

И аз съм за смяна. Патил съм си с червения пипер - изкара 2-3 години, и после ме остави на пътя без охладителна течност.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg