Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Astra G, X14XE - прави проблеми докато е студена

opel фен снимка opel фен 16 юни 2014 - 18:34

Не знам дали това е най-правилният форум, ако мислите че проблема е електрически, моля модовете да преместят темата.

Накратко: Astra-та ми G 1.4 X14XE, модел 1999/2000 г. прави проблеми, и то само докато е студена, при това сега, през лятото. Смених свещите и въздушния филтър и ходих вече в два сервиза на диагностика но и в двата ми казаха че нямало проблеми по запалването и само си дадох парите и на двете места без абсолютно никакъв резултат.

Колата пали без проблем, от половин оборот завъртане дето се вика. Когато загрее работи без проблеми, върви си даже учудващо много за 1.4 мотор, не гори много. Но докато е студена, първите 3-5 минути направо ти скъсва нервите. Проблемите са докато достигне около 30-40 градуса. Ако се опитваш да потеглиш докато е студена и да дадеш газ, при достигане на около 2000 оборота все едно се задавя и започва да придърпва. Ако дадеш пълна газ, се задавя още повече и започва да придърпва още по-силно и да пука и трещи. Тръгва отново напред само ако отстъпиш от педала на газта и караш на ниски обороти - до около 1800 об. макс.

Като стана въпрос за пукане не трябва да мислите, че това се случва на газ - всичко това си е на чист бензин. Ще съм ви благодарен ако дадете насоки какво може да е или най-добре къде да отида да я поправят - смело ми пускайте предложения на лично съобщение защото предпочитам колата ми да се ремонтира от добър техник в сервиз отколкото аз да се правя на автомонтьор.
Отговори

opel фен снимка opel фен 17 юни 2014 - 18:17

Над 150 прегледа на темата и нито едно мнение :( Вчера получих мнения на лично, че проблема най-вероятно се дължи на дюзите и трябва да се изчистят. Имате ли идея поне това къде може да се направи в София?
Отговори

gujo78 снимка gujo78 17 юни 2014 - 18:49

Дюзите нямат нищо общо, просто ти се получава богата смес на студено.
Причините могат да бъдат много както и малко.
Сонда, дебиломер, имаше и един датчик дето мери температурата на водата и дава сигнал на компа, по която информация компа определя сместа.
Общо взето, не се коси много, проблема е дребен.
Отговори

opel фен снимка opel фен 17 юни 2014 - 19:11

Цитат

Сонда, дебиломер, имаше и един датчик дето мери температурата на водата и дава сигнал на компа

Ходих на две места на диагностика - казаха ми че няма нищо по електрониката и че работела като часовник. Та затова си мисля че остава горивната система. Още повече че на газ работи по-добре отколкото на бензин.


 gujo78, на 17 юни 2014 - 18:49, каза:

Общо взето, не се коси много, проблема е дребен.


проблема си е голям за мен, защото ми предстои път над 1700 км с тази кола и така няма да тръгна посмъртно. От това което изчетох за всички теми във форума за почистване на дюзи с ултразвук (докато чаках да видя дали някой по-навътре в нещата ще ми даде акъл), се убеждавам все повече и повече че е най-възможно това да е проблема. И за като повечето колеги, като започна да работи по-зле колата сипах добавка, от там тя започна да работи още по-зле. Въпреки че не съм предозирал добавката.

Та ще ходя и аз до дунев мотор или както там се казват и ще пиша после дали се е оправило. Мерси на всички отзовали се!
Мнението беше редактирано от opel фен: 17 юни 2014 - 19:13
Отговори

gujo78 снимка gujo78 17 юни 2014 - 19:13

 opel фен, на 17 юни 2014 - 19:11, каза:

проблема си е голям за мен, защото ми предстои път над 1700 км с тази кола и така няма да тръгна посмъртно. От това което изчетох за всички теми във форума за почистване на дюзи с ултразвук (докато чаках да видя дали някой по-навътре в нещата ще ми даде акъл), се убеждавам все повече и повече че е най-възможно това да е проблема. И за като повечето колеги, като започна да работи по-зле колата сипах добавка, от там тя започна да работи още по-зле. Въпреки че не съм предозирал добавката.

Та ще ходя и аз до дунев мотор или както там се казват и ще пиша после дали се е оправило. Мерси на всички отзовали се!

Хаххахааа, поредния прецакан с добавката, не че е смешно но съм писал реферати по тоя въпрос.
А само не разбрах, колата има ли газ?
Отговори

opel фен снимка opel фен 17 юни 2014 - 19:14

Има итал. газов инжекцион за 1100 лв, на една година е, едитнах горния пост.
Отговори

gujo78 снимка gujo78 17 юни 2014 - 19:16

от колко време я караш на газ?
Отговори

kalin09 снимка kalin09 17 юни 2014 - 19:21

Щом пригръмва значи сместа е бедна. Запушени дюзи,температурен датчик лъжец...
Отговори

gujo78 снимка gujo78 17 юни 2014 - 19:23

 kalin09, на 17 юни 2014 - 19:21, каза:

температурен датчик лъжец...

Е те точно това име ми обягваше :drinks: обикновенно той прави тия мизерии на студено, ако е здал багажа или е оргиналдЪ (от италия)
Отговори

vectra_rules снимка vectra_rules 17 юни 2014 - 19:37

Виж си температурен датчик, ламбда сонда, кабели и свещи. Тва са им началните симптоми, при диагностика не се хващат. Започни с кабели и свещи според мен, след това темп. датчик - само Bosch. Мисля че ще тръгне мотора след тези интервенции :p
Отговори

gujo78 снимка gujo78 17 юни 2014 - 19:45

На времето с кадета, ги правих рошави точно с прее...ан датчик :mhihi:
На студено прекъсваше като косачка, ма на топло пушеше като дизел и късаше гумите :mhihi:
Те колегите от Кюстендил още ме помнят :mhihi:
С две думи почни от него, и както колегата каза само оргиналдЪ.
Някъде по форума имаше тема относно съпротивлението на топло и студено което трябва да показва датчика и можеш сам да измериш с обикновен мултицет.
Отговори

opel фен снимка opel фен 17 юни 2014 - 20:20

 gujo78, на 17 юни 2014 - 19:16, каза:

от колко време я караш на газ?

Написал съм - от 1 година.

 vectra_rules, на 17 юни 2014 - 19:37, каза:

Виж си температурен датчик, ламбда сонда, кабели и свещи. Тва са им началните симптоми, при диагностика не се хващат. Започни с кабели и свещи според мен, след това темп. датчик - само Bosch. Мисля че ще тръгне мотора след тези интервенции :p


Колега, кабели тоя мотор няма, това не е кадет или стара вектра ;) Свещите и въздушния филтър са нови, смених ги преди да отида на диагностика преди седмица.
Отговори

gujo78 снимка gujo78 17 юни 2014 - 20:27

Не се репчи а чети, колегата ти е одговорил риторично.
За една година дюзи няма как да спечат тотално. Но все пак е възможно. С добавката която си сложил, може да си дигнал лай..та от резервоара. Това се получава от качествения бензин в БГ и когато колата се кара на газ. стават едни оттайки ум да ти зайде. Та добавката ги дига прекрасно.
Ако ти се занимава, процедурата да си изчистиш сам дюсите е проста но свръткава. Ако не ти се занимава, ходи да ти ги изчистят.
И въпреки всичко, залагам на датчика.
Нямам спомен къде се намира, но го откачи по метода които споменах за сондата и виж разликата.
Отговори

opel фен снимка opel фен 17 юни 2014 - 20:57

 gujo78, на 17 юни 2014 - 20:27, каза:

Не се репчи а чети, колегата ти е одговорил риторично.

Къде видя репчене... той се майтапи, аз също :)

Май това е темата с датчика: (премахнат е линка) и като чета проблема (вероятно) не е той - при мен е точно обратното: колата върви като е топла нормално, на студено не ще. Иначе благодаря за акъла - първо ще пробвам да го откача, ако не е той после ще ходя на ултразвуково чистене на дюзи.
Мнението беше редактирано от opel фен: 18 юни 2014 - 17:21
Отговори

gujo78 снимка gujo78 17 юни 2014 - 21:27

Мали ако те види управата че си пуснал линк от другия форум, направо си загинал. Едно време се раздаваха проценти и бан за тия неща :mhihi:
А това което пише там е валидно и за обратното. Тоя датчик е доста маловажен на пръв поглед. Но всъщност е доста в основата на смесообразуването.
Все пак почни от него.
Отговори

nikiboy снимка nikiboy 17 юни 2014 - 22:10

Моята прави подобен проблем, когато е студена, а навън е топло - пролет лято есен.
Ако запаля и тръгна веднага, започва едно заглъхване, придръпване..... но не го прави всеки път, понякога без да подавам газ сама вдига оборотите до 2000 за 1-2 секунди и след като паднат ако не се лъжа спира придръпването.
Винаги като запаля, изчаквам 20 секунди и тогава тръгвам. Имам чувството, че го прави, когато навън времето се е стоплило, а двигателя все още е студен от нощта. Като нищо е датчик и смесването на горивото.
Отговори

proleten снимка proleten 18 юни 2014 - 15:15

Колега прочети това

http://www.opelclub....0

и първия пост на това

http://www.opelclub-...pic=16153&st=20

С две думи да го преразкажа като лаик, пък по сведущите ще го дооправят. Газовият компютър и бензиновият компютър си влияят взаимно и
при увеличено подаване на газ на газовият компютър, бензиновият взима настройките му и също подава много бензин сутрин. Нещата се оправят с намаляване на газта на ГИ и по добри настройки. 3 години се мъчих и аз така сутрин първите 300 - 400 метра, забива муцуна, придърпва и като че ли ще спре, след което смених газовата рейка и с нови настройки този проблем е в миналото. Дано се включи някой по разбиращ да го обясни по-компетентно.
Отговори

opel фен снимка opel фен 18 юни 2014 - 17:23

Това с ГИ ме изуми, ще проверя със сигурност и него още утре - и без това газаджиите са ми на 500 метра зад Дарик Радио.

Мерси на всички!

P.S. Махнах линка... изглеждаше си като линк от този форум на пръв поглед :(
Мнението беше редактирано от opel фен: 18 юни 2014 - 17:32
Отговори

DanZKi снимка DanZKi 18 юни 2014 - 19:35

Аз залагам на блок бобината,ако имаш възможност опитай с друга за проба,че си е цифра.
Отговори

opel фен снимка opel фен 18 юни 2014 - 21:29

На диагностиката казаха че не е блок бобината.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg