Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Astra G, X14XE - прави проблеми докато е студена

grishu снимка grishu 25 юли 2014 - 14:31

Здравеите ! И аз съм в същия филм. Залагам на газовите настройки 99,5% . При мен е същото положението, от неправилна газова смес, се адаптира бензиновия компютър - получава описаната ситуация от теб. Пробвай да откачиш акумулатора една вечер, на другия ден го закачи ,запали на бензин и остави колата да загрее на място без да даваш газ. След това я подкарай на бензин 10-20 км наслаждавай се цял ден ако изкаш :) защото... обърнешли на газ и я покараш малко пак си в изходна позиция.
Решението е кадърен газаджия :)
Отговори

opel фен снимка opel фен 01 септември 2014 - 13:35

Забавих се малко с отговора защото бях на почивката за която подготвях колата. Та, накратко какво стана:
1. Ходих за втори път при газаджиите преди да тръгна към Гърция, на 20-ти Август. Погледнаха сместа каква е и са оказа че на газ е доста бедна. Направиха я малко по-богата и колата започна да върви малко по-добре поне на газ. На бензин нямаше промяна.
2. Там ми казаха че вероятно имам проблем с ламбда сондата - при подаване на газ и без подаване на газ (и на нормални, и на високи обороти) линията била права. Нямам идея какво значи, и дали със сигурност трябва да сменявам ламбда сондата - проверих днес в магазина на Опел до поликлиниката в Люлин 9 - струва 110 лв нова, на Бош.
3. Общо взето минах около 1600 км за тези десетина дни, ходих чак до Корфу, обикалях доста там, а след това и обратно. През цялото това време ми прави впечатление че колата малко по малко започва да става все по-зле откъм вървене, като това се забелязва много слабо на равно, но стъпиш ли на баир, просто умира. По стръмните пътчета на Корфу на много места дори не можех да изкача на втора и съм катерил от време на време на първа скорост. Дори на магистралите между Игуменица и Солун, където имаше нагорнище колата не можеше да вдигне повече от 70-80 км/ч, катерил съм на трета и четвърта, абсолютно мъчение.

И наистина не разбрах едно нещо: при положение че ходих до момента в 3 различни сервиза, и трите пъти колата мина на диагностика, как досега никой не видя и не намери какво й е на колата, абсолютна некомпетентност. Във всеки сервиз все различни неща и сега последното с ламбда сондата. Е как може на 3 диагностики досега да не покаже, че й има нещо.. и сега ходи разбери да я сменяш ли или не :(

Изобщо не съм търсил бюджетни ремонти в нито един от тези сервизи, но да сменям всичко само защото смотаняците там гадаят и буквално хвърлят боб и се учат на колата ми за мен не е допустимо. Няма ли ПОНЕ ЕДИН сервиз в който да се работи с гаранция - аз не отивам на врачка или на шаман, а на сервиз и си плащам, но искам резултати. Ок, струва 300 или 500 лв - ето ви ги. Но не стане ли колата, ресто на парите. Не сте налучкали какво й е на колата и не е от този датчик, върнете ми парите и стария датчик.

И от всички вас в този форум честно казано съм също разочарован - толкова ли много е забранено да се пишат имена, адреси и контакти на сервизи тук??? До момента никой не ми даде един контакт, име или телефон на сервиз където да отида и да свършат работа... Абсолютен абсурд - пари имам, желание имам, но няма кой да оправи колата :( ... представям си ако беше по-нов и завързан модел какво чудо щеше да е.
Мнението беше редактирано от opel фен: 01 септември 2014 - 13:50
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 02 септември 2014 - 09:05

Колега, да разбирам, че си проверил всички вакууми. Проверил ли си дали не смуче от гарнитурата на смукателния колектор ? При мене се сещам, че имаше сходен проблем от едни О-пръстени на смукателните колектори. Бяха се напукали. На студен мотор пропускаха, но на топъл мотор от температурата се разширяваха и не пропускаха толкова. Проблема ми беше точно до 30-40 градуса. Като натисна газта и колата глъхнеше, че даже и гаснеше.

Публикувано изображение

Сега видях, че си питал за сервизи в началото на темата. Ще имаш Л.С.
Мнението беше редактирано от javor_bg: 02 септември 2014 - 09:15
Отговори

opel фен снимка opel фен 02 септември 2014 - 13:15

 javor_bg, на 02 септември 2014 - 09:05, каза:

Колега, да разбирам, че си проверил всички вакууми. Проверил ли си дали не смуче от гарнитурата на смукателния колектор ? При мене се сещам, че имаше сходен проблем от едни О-пръстени на смукателните колектори. Бяха се напукали. На студен мотор пропускаха, но на топъл мотор от температурата се разширяваха и не пропускаха толкова. Проблема ми беше точно до 30-40 градуса. Като натисна газта и колата глъхнеше, че даже и гаснеше.


Проблема вече не е само на студена кола. Отначало беше само на студена кола - придърпване и забиване на предницата при подаване на газ. Сега това вече е маловажен проблем за мен защото колата вече няма мощност и на топло,и на студено, и на газ и на бензин. Най-много се усеща на баир.
Мнението беше редактирано от opel фен: 02 септември 2014 - 13:16
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 02 септември 2014 - 13:28

А компресия мерил ли си скоро ? Налягане на бензина мерено ли е ?
Отговори

opel фен снимка opel фен 05 септември 2014 - 19:13

При последващо ходене в друг сервиз ме посъветваха същото, което ми казаха и газаджиите единия път - да пробвам да сменя газовата рейка. Човека от сервиза (малък сервиз на пътя между Люлин и Обеля, след Хит-а, не записах името на сервиза) гледа колата почти 40 минути и не поиска дори да му дам пари - не взе абсолютно нищо, а прегледа много неща.

По съвета му отидох пак при газаджиите и смениха газовата рейка с нова - турска, с монтажа и 1 год. гаранция ми струваше точно 100 лв. При което колата наистина тръгна както трябва, поне на газ, направо като нова. На свободен ход вече не се усеща никакво треперене и вибрации (не че преди имаше чак много, но сега са още по-слаби).

Остана проблема на бензин - на студена кола все още придърпва и забива муцуната. За което има съмнения че е от ламбда сондата или от дюзите. Като въпреки мненията на повечето от вас и противно и на мнението на "спецовете" в кавички от Дунев Мотор Спорт, точно тези дюзи, на точно моя модел не се почистват с ултразвук. Сервиза там (имам предвид там където ходих - между Люлин и Обеля) е специализиран във възстановяване, ремонти, смяна и почистване на дизелови и бензинови дюзи НО дори не поискаха да ми вземат парите. Казаха ми че ако настоявам ще направят почистването, но за тези пиезокристални дюзи ефект няма да има и само ще си хвърля парите.

Казаха ми също така че подобен проблем e много малко вероятно да се дължи на egr клапан - той е за екологията и колкото повече е запушен, толкова повече върви колата. Цитирам (mot.bg/egr-klapani.html):

Цитат

Функцията на EGR системата е да връща част от изгорелите газове в смукателните тръби. Това най-често се случва при работа на празен ход или при ниско натоварване на двигателя. EGR системата и в частност EGR клапан, намалява количеството непълно изгоряла смес и изхвърлянето на по-малко вредни емисии в атмосферата. EGR клапанът е нужен най-много за подобряване на екологичността на двигателя с вътрешно горене. При работа на празен ход или слабо натоварен двигател, имаме отворен клапан. Колкото повече се натоварва мотора на автомобила, толкова е по-затворен, а при рязко натискане на газта, този клапан се затваря напълно. При различните модификации на EGR с-ми, има различен клапан - електрически или пневматичен.


Началото на другата седмица съм пак там и ще споделя след това дали са го оправили.
Мнението беше редактирано от opel фен: 05 септември 2014 - 19:15
Отговори

opel фен снимка opel фен 11 юни 2016 - 16:25

Само да споделя за следящите темата, че седмица след смяната на газовата рейка, без никакво последващо ходене по сервизи и без никакви ремонти в повече, проблемите и на бензин изчезнаха. Вероятно след смяната на газовата рейка е имало натрупани грешки, няколко дена след това един ден сутринта просто колата тръгна като нова и на бензин.

Мин. седмица отново правих ремонт на газовата и отново беше същото - ремонт на рейката, колата върви, но докато е студане забива муцуната, няколко дена след това и това изчезна.
Мнението беше редактирано от opel фен: 11 юни 2016 - 16:26
Отговори

aggressiven снимка aggressiven 28 юни 2016 - 01:51

При мен се оказа, че има спукан бензинов маркуч в резервоара. Един колега беше писал, че е синдром на тези коли.. и се оказа прав. Под задната седалка се отваря първо пласмасовия капак и после се отваря вторият капак на резервоара.. там гледайте за пукнатина на маркуча, който свързва помпата с ревизионния капак (20-30см маркуч). На пръв поглед изглежда здрав.. Ако надуеш с уста в щуцера от външната страна на капака в посока помпата пак изглежда здрав.. Запушете с пръст въпросния щуцер от външната страна на капака и огънете маркуча, така се получава голямо налягане и се вгледайте за сълзене.. При мен започна да сълзи една малка цепнатина в долната част на маркуча, до помпата.. след смяната на маркуча колата зараоти без тези безобразни забивания на муцуната. Мисля, че много хора карат с този проблем без да подозират.. той просто е невидивм и при налягане от около 3 бара на помпата, хвърля значителна част от бензина обратно в резервоара..
Мнението беше редактирано от aggressiven: 28 юни 2016 - 02:09
Отговори

TOTTI868 снимка TOTTI868 28 юни 2016 - 10:21

проблема на колегата е друг и няма нищо общо с маркуча.Цялата работа е от адаптациите на компютъра.Просто от време на време я продухвай 30тина км на бензин !!
Отговори

assamito снимка assamito 28 юни 2016 - 12:10

Погледни компютъра си!Според мен е за ремонт.
Мнението беше редактирано от assamito: 28 юни 2016 - 12:11
Отговори

TOTTI868 снимка TOTTI868 28 юни 2016 - 12:20

 assamito, на 28 юни 2016 - 12:10, каза:

Погледни компютъра си!Според мен е за ремонт.

ей като вземете да давате диагнози , чели не прочели.ццццц
Отговори

assamito снимка assamito 28 юни 2016 - 12:51

Кое не съм прочел приятел.Една година имах същите проблеми...Майстори и специалисти много.Прочети какви проблеми дават хибридите след 10 та година след продължително нагряване и вибрации на мотора.В еку -то има тънки алуминиеви жици които изтъняват и прекъсват.Всъшност аз имах проблем и си го реших сам.Може и да греша.Успех колега.

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk
Отговори

ufer снимка ufer 29 юни 2016 - 08:31

Тези алуминиеви жици на диета ли са? :icon_razz2: Можеш ли да поясниш малко...
Отговори

assamito снимка assamito 29 юни 2016 - 12:24

Публикувано изображение

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk

Запойките са точкови,една от тях да прекъсне и проблемите започват.

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
Отговори

ufer снимка ufer 30 юни 2016 - 06:39

В случая може да помогне старият техничарски метод - презапояване. Има едни момчета, които работят с часовникарски лупи - те ще ти свършат работа, пък и нещо дефектно могат да сменят , ако се наложи...
Отговори

assamito снимка assamito 30 юни 2016 - 17:35

Точно това направих-презапойка.

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg