Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Corsa b gaz

Гостfox3er_* 22 май 2019 - 15:52

Честно казано няма към кого да се обърна и реших да пиша тук карам Опел Корса 1,2 45 коня и гореше много а трябваше да сменя кабелите и свещите
Е и сложих газова уредба обикновена и сега ми гори на газ 50 на 100 не знам кво става ако може някои да ми помогне ще съм благодарен :)
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 22 май 2019 - 20:20

Като те заболи зъб кво правиш? Отиваш на лекар. Същото правиш и с колата - има сервизи. С толкова описание, толкова отговор. Ще ти кажа и още кво става.
Регистриран си днес и не си си направил труда да се запознаеш с правилата тук! А всъщност е първото, с което трябва да се съобразиш... За да продължиш да съществуваш тук...
Мнението беше редактирано от IvailoM: 22 май 2019 - 20:21
Отговори

benzy снимка benzy 23 май 2019 - 01:03

Леле Иво, много си лош :icon_razz2:
Остави човека. Чесно казано тук има толкова безумно много информация, че е невъзможно нито да се систематизира, нито да се прегледа, защото излизат стотици теми с хиляди коментари. Става търсенето ако си спомниш, че някъде си чел нещо и като се разровиш си припомниш темата. Стар потребител ще се ориентира много евентуално - нов няма шанс завалията освен ако не иска да се пенсионира тука :biggrin: В крайна сметка като дойде някой колега Опелист тука е хубаво да го приветстваме, не да го хокаме....

Та по темата, първо че нещо не си представям как 1.2 45 коня гори много ама как да е.
Второ, като как така я сложи тая уредба - сам ли я слага или някой майстор ти я слага.
Ивайло ти е дал най-добрия съвет - иди при някой газаджия да прегледа цялата система. Ако не си я слагал сам извади му душата на тоя майстор да си прегледа работата и след като постигне добър резултат иди при втори да видиш дали няма мегдан за още подобрение.

Може да са 100 причини евентуално може да смуче въздух от някъде или обратното задръстен въздушен филтър, може изпарителя да не е наред ако си го взимал втора ръка или просто да е калпав, може да сте пуснали прекалено много през врътките на изпарителя - някои са на обратно и мислиш, че затваряш, а ти отваряш. Трябва да провериш и за теч, и това е възможно.
А може и майстора да си е читав, но от 1вия път да не може да го настрои, особено ако кара някоя по мощна кола твоята с 45те коня да му се е сторила абсолютно рахатична и да е отвил газта на макс да и вдъхне животец.

На 1.2мотор разхода ти поне според мен трябва да е 7-8 макс според зависи къде и как караш. На дъртата астра 1.4 с 10 лева минавах 100+ км и то основно на градско и предимно студена щото прехвърляше на обороти не на температура и още с паленето и на 100 метра я напъвах да мине на газ, че беше отписана и без това и икономията трябваше да е на макс.
Мнението беше редактирано от benzy: 23 май 2019 - 01:12
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 23 май 2019 - 08:00

 benzy, на 23 май 2019 - 01:03, каза:

В крайна сметка като дойде някой колега Опелист тука е хубаво да го приветстваме, не да го хокаме...

Не го хокам, но той не си е направил труда да даде никакво подробно обяснение на нещата, написал заглавието на маймуница, не си е попълнил правилно профила.... Все неща, които ме навеждат на мисълта, че е тук само и единствено, за да може някой да му оправи колата онлайн, след като му зададе 1001 въпроса и изчезва в небитието после....
Отговори

benzy снимка benzy 23 май 2019 - 12:58

Може и да си прав, но хората по дефиниция четат упътването едва след като нищо друго не помогне :biggrin:
Отговори

fanatic снимка fanatic 23 май 2019 - 21:41

Това не пречи да се съобрази с препоръките на Иво и да оправи всичко. Търсачката на форума, която се вижда в пълната му версия отгоре работи перфектно
и коректно ! :icon_wink2:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg