Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Изхвърляне на масло през ауспуха

ico_3 снимка ico_3 11 септември 2013 - 17:50

Здравейте колеги имам Астра Х CDTI Z17DTH днес ходих до Пловдив и като се прибрах цялата кола беше опръскана с масло.Един приятел майстор каза че е хвърляла масло през аспуха а това било от турбото което било за смяна.Някой да помогне.От къде мога да си купя турбо евентуално ако наистина е от това.
Отговори

mistarmi снимка mistarmi 11 септември 2013 - 18:29

Колега първо си огледай колата дали това наистина е масло.Да не се е скъсал някой маншон отдолу и оттам да е хвърляло грес.Много лесно ги поставят тия диагнози майсторите .
Отговори

Dimas снимка Dimas 11 септември 2013 - 18:31

 ico_3, на 11 септември 2013 - 17:50, каза:

Здравейте колеги имам Астра Х CDTI Z17DTH днес ходих до Пловдив и като се прибрах цялата кола беше опръскана с масло.Един приятел майстор каза че е хвърляла масло през аспуха а това било от турбото което било за смяна.Някой да помогне.От къде мога да си купя турбо евентуално ако наистина е от това.


Вариантите са няколко:
1. Нова
2. Рециклирай твоята
3. Втора употреба

При първите 2 варианта ще получиш гаранция.

П.С. Не забравяй, че карането на кола с тръгнало/заминало турбо не е никак препоръчително, освен ако не искаш да смениш целия мотор.
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 11 септември 2013 - 18:36

Не вярвай толкова лесно на майстори. За да ти омаслява отзад няма начин да е турбото. Когато е турбо пуши много и е син дима. Моето турбо когато се развали първо пушеше и нямах възможност за ремонт, след това се счупи и беше страшно. Колата със върнат контакт работи на около 4х.оборота и има пушек като от параход. Угасих я на скорост. Огледай за течове от двигателя и най вече около съединителя, там протичат от семеринга на коляновия вал. Моята също капе, но си търся време да я сменя че е много работа. Поздрави.
Отговори

ico_3 снимка ico_3 11 септември 2013 - 19:03

Много Ви благодаря че се отзовахте толкова бързо.Ами ще я закарам и на друг майстор да погледне,по принцип колата си работи както винаги.Забелязах че ми капе от казанчето на чистачките течност и това по колата беше се спекло съмнява ме дали не е от това но пък нивото на маслото ми беше паднало и цялата кола беше опръскана предни и задни джанти двете страни и задния капак.
Отговори

Dimas снимка Dimas 11 септември 2013 - 19:56

 dimitarmark, на 11 септември 2013 - 18:36, каза:



Идеята ми беше точно такава. Виждал дизелов Опел със заминала турбина в движение, но за сметка на това от ауспуха излизаше масло. При загасен мотор маслото си капаше отзад.

ЕДИТ: Не си обяснявам връзката между джанти - моторно масло - турбо. Нещо не е съвсем така. Иди и на друго място да я погледнат.
Мнението беше редактирано от Dimas: 11 септември 2013 - 20:03
Отговори

Пресиян Василев снимка Пресиян Василев 11 септември 2013 - 20:01

Ако има маслени пръски по бронята и около нея ,значи мотора папка масло.Дали е турбината е за смяна обаче е друг въпрос.Иначе имат проблеми с турбините още от старарите вектра и астра с исузу.
Отговори

ico_3 снимка ico_3 11 септември 2013 - 20:08

 Dimas, на 11 септември 2013 - 19:56, каза:

Идеята ми беше точно такава. Виждал дизелов Опел със заминала турбина в движение, но за сметка на това от ауспуха излизаше масло. При загасен мотор маслото си капаше отзад.

ЕДИТ: Не си обяснявам връзката между джанти - моторно масло - турбо. Нещо не е съвсем така. Иди и на друго място да я погледнат.


Ами при работеща кола си сложих ръката под ауспуха и нищо не капеше.Утре ще пробвам и с подаване на газ че нямаше кой да помогне.
Отговори

Dimas снимка Dimas 11 септември 2013 - 20:53

А колко масло ти липсва? Имаш ли някакви течове?
Отговори

ico_3 снимка ico_3 11 септември 2013 - 21:18

 Dimas, на 11 септември 2013 - 20:53, каза:

А колко масло ти липсва? Имаш ли някакви течове?

Течове няма утре ще го видя маслото че не се беше отекло.
Отговори

kalin09 снимка kalin09 12 септември 2013 - 08:57

А по джантите как се връзва с масло от ауспуха?
Отговори

CH_M снимка CH_M 12 септември 2013 - 12:12

 ico_3, на 11 септември 2013 - 17:50, каза:

днес ходих до Пловдив и като се прибрах цялата кола беше опръскана с масло

Като си ходил до Пловдив да е имало по пътя участък в ремонт и да са преасфалтирали нещо ?
Че оня ден гледах един Еспайс, беше опръскан под калниците и по задната броня, че и по джантите имаше и прилича точно на пръски от масло, а реално е някакъв битум полаган преди асфалта....
Отговори

ico_3 снимка ico_3 12 септември 2013 - 15:15

Май ще се окаже че на колата нищо и няма закарах я на по читав майстор,който ми каза че ако хвърля през ауспуха трябва само отзад да е опръскана да пуши,двигателя да е омаслен.Качих я на магистралата и я опънах колата си е пушка нищо не е пръскало нито пък да пуши.
Отговори

Dimas снимка Dimas 12 септември 2013 - 15:33

 ico_3, на 12 септември 2013 - 15:15, каза:

Май ще се окаже че на колата нищо и няма закарах я на по читав майстор,който ми каза че ако хвърля през ауспуха трябва само отзад да е опръскана да пуши,двигателя да е омаслен.Качих я на магистралата и я опънах колата си е пушка нищо не е пръскало нито пък да пуши.


Радвам се. Сега ти остава да я закараш на една мивка да я лъснат, щот не се знае, с какво си я изцапал.
Отговори

ico_3 снимка ico_3 12 септември 2013 - 20:50

 Dimas, на 12 септември 2013 - 15:33, каза:

Радвам се. Сега ти остава да я закараш на една мивка да я лъснат, щот не се знае, с какво си я изцапал.

Благодаря ти.Тая работа още вчера я свърших в дъжда пред вкъщи хората се чудиха що си мия колата като вали дъжд,макар че трябваше да оставя за да разберем със сигурност с какво беше опръскана ама беше страх нещо боята да не се скапе щото беше се спекло.Според мен е течност за чистачки която капе от казанчето ако беше масло трябваше да си остане мазно нали а това беше изсъхнало.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg