Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Opel Zafira B 1.8 automatic

Калчо снимка Калчо 17 март 2020 - 14:43

Здравейте.
Интересува ме Zafira B 1.8 140 коня автоматик.
- автоматикът здрав ли е;
- динамика на автомобила;
- четох за автомата, че е 5 степенен, шумен ли е при по-висока скорост - например при скорост 110, 130, 140 км/ч какви обороти държи;
- разход на гориво;
- слаби места конкретно на този двигател?

И също, спрял съм се на една обява, автомобилът, за мен, изглежда страхотно, моля за вашите мнения:

https://www.mobile.b...49&slink=er7re5

Благодаря Ви много!
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 17 март 2020 - 15:44

Едно основно нещо- тази не е с автоматична кутия, а с роботизирана. Водят я изитроник, така че търси информация за такава, а не за автомат.
Карал съм около три месеца точно такава Зафира като заместващ автомобил, имам много добра база за сравнение, но въпреки това ще се въздържа от лични коментари и впечатления.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 17 март 2020 - 15:47
Отговори

Калчо снимка Калчо 17 март 2020 - 16:51

 tisho.74, на 17 март 2020 - 15:44, каза:

Едно основно нещо- тази не е с автоматична кутия, а с роботизирана. Водят я изитроник, така че търси информация за такава, а не за автомат.
Карал съм около три месеца точно такава Зафира като заместващ автомобил, имам много добра база за сравнение, но въпреки това ще се въздържа от лични коментари и впечатления.


Колега, моля те сподели какви са ти впечатленията. Като потърсих малко за тази кутия Easytronic видях, че често срещан проблем е, показва буквата F и колата не пали... В крайна сметка не знам дали е добър вариант, дали 2.2 direct с истинския автомат не е по-добър вариант?
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 17 март 2020 - 19:32

Доста негативни като цяло в сравнение с общо три други автомобила от същия клас. Бавна, с мудно превключване на предавките и постоянна смяна на същите при изкачване на наклон с по- висока скорост. Колата беше на под 40к. Изключително висок разход при бързо каране по магистрала и извънградско- под 10 на сто не е слизала на извънградско. В града, когато не бързаш, става. Но разхода отново е неприятен.
2.2 директ на 155 коня не бих взел под никаква форма. Известен е с проблемна помпа и какво ли не още. Другия 2.2, Z22SE, 147 коня, също не е с добра слава.
Абе от всички бензини на Зафира Б за мен има само два, и двата с ръчка обаче:
1.8 ако не очакваш този паралелепипед да има някаква динамика извън града с четирима души вътре;
2.0 турбо ръчка (200 и 240 коня на опц-то) ако искаш паралелепипеда да се движи добре извън града при всякакви условия.
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 17 март 2020 - 21:01

 tisho.74, на 17 март 2020 - 19:32, каза:

1.8 ако не очакваш този паралелепипед да има някаква динамика извън града с четирима души вътре;
2.0 турбо ръчка (200 и 240 коня на опц-то) ако искаш паралелепипеда да се движи добре извън града при всякакви условия.

Скоро с една такава Зафира ОПЦ турбо се гоних от Пловдив за Карлово и доста добре си понавървяваше. Е, не можа да ме стигне, но като цяло се държеше добре. Само не знам с колко коня беше- 200 или 240. Но пък както казва Тишо тоя паралелепипед, или кутия, с такъв двигател е опасна и странна комбинация. Гледах на огледалото как се накланя на завоите и се притеснявах за човека вътре.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 17 март 2020 - 22:15

Тук знаят че когато стане дума за бензин, аз винаги гласувам за 1.8 като "златна среда". Ако не си "състезател", това е моторът. "Автоматикът" не е за предпочитане, обяснили са ти защо. Защото това просто не е автоматик, а ръчна с вградено "циганче" дето сменя скоростите :)
По-добре ръчна

Ако ти тежи десния крак, тогава 2.0 турбо.

Другите бензини... ако кажа че за мен не са двигатели, може да обидя някого :)
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 18 март 2020 - 09:37
Отговори

sdonio снимка sdonio 18 март 2020 - 09:19

Да си кажа и аз мнението - най-добрият вариант за автоматик при Зафира Б, според мен, е Z19DT /120 к.с. турбодизел/ с автомат Aisin.
Отговори

yasmania снимка yasmania 18 март 2020 - 11:41

 zdravkop, на 17 март 2020 - 21:01, каза:

Скоро с една такава Зафира ОПЦ турбо се гоних от Пловдив за Карлово и доста добре си понавървяваше. Е, не можа да ме стигне, но като цяло се държеше добре. Само не знам с колко коня беше- 200 или 240. Но пък както казва Тишо тоя паралелепипед, или кутия, с такъв двигател е опасна и странна комбинация. Гледах на огледалото как се накланя на завоите и се притеснявах за човека вътре.


Здравко,
има прост отговор на твоята чуденка :)

Ако е имала разпознаваеми признаци на OPC - ако е била зафира А, там филма започва със 192 или 200 к.с.
Ако е била Б (по- вероятно, защото такава се коментира в темата), тя си е само и единствено 240 к.с. Мотора с 200 к.с. няма вид на OPC а на обикновена Зафира.
Отговори

Калчо снимка Калчо 18 март 2020 - 18:57

Много благодаря на всички!
Сега вече имам друго питане...
Chevrolet Epica 2.0 или 2.5 бензин автоматик, по общо разбиране твърдят, че е Опел и е евтин за поддръжка, но това вярно ли е?
Как е автоматика, надеждни ли са самите коли, разход на гориво, някаква по-специфична информация имате ли?
Благодаря отново!
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 18 март 2020 - 19:46

Епиката е кочина отвсякъде като автомобил. Кума ми имаше служебна двулитров бензин от чисто нова и съм с доста близки впечатления за колата.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg