Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Грешка 16 при Opel Calibra C20XE

Ivan Enchev снимка Ivan Enchev 25 февруари 2010 - 18:10

Здравейте, първо искам да благодаря предварително на всички, които ще помогнат!
Проблемът е следния, от дълго време имам проблеми с детонациония датчик,
но от няколко дни просто не се издържа... Както си карам, ако подам газ и чек лампата светва,
колата си променя звука и с една дума УМИРА. Проблемът се появяваше от време на време,
но от няколко дни както споменах е почти при всяко рязко подаване на газта... грешката,
която ми показва при самодиагностика е 16 (Knock sensor 1 - No change in voltage)

Поздрави!

Иван Енчев
Отговори

tot_ снимка tot_ 25 февруари 2010 - 18:42

колега имах същия проблем и това означава че е прекъсната някоя жичка ....понеже не ми се даваха пари за нов и реших да го сваля и да огледам .
беше доста зацапан самия датчик ,след почистването и пръскане с контактен спрей, спря да го прави почти за цяла година и сега много рядко се появява проблема след 3000 оборота някаде. на мен ми се струва, че може някой от пин на буксата да не прави хубаво контакт
Отговори

Ivan Enchev снимка Ivan Enchev 25 февруари 2010 - 22:26

 tot_, на 25 Feb 2010, 18:42, каза:

колега имах същия проблем и това означава че е прекъсната някоя жичка ....понеже не ми се даваха пари за нов и реших да го сваля и да огледам .
беше доста зацапан самия датчик ,след почистването и пръскане с контактен спрей, спря да го прави почти за цяла година и сега много рядко се появява проблема след 3000 оборота някаде. на мен ми се струва, че може някой от пин на буксата да не прави хубаво контакт



Колега, свалях, чистих, пръсках и наистина май се оредяват случеите на грешка, но искам да елеминирам този проблем вече... Смених датчика с друг(Втора употреба), който уж не правл проблеми.. но... пак така.. и сега от няколко дни е нещо ужасно направо... Някой друг ако е имал този проблем и е успял да го реши, моля да каже как го е направил...
Мнението беше редактирано от Ivan Enchev: 27 февруари 2010 - 14:01
Отговори

Ivan Enchev снимка Ivan Enchev 01 март 2010 - 09:55

Някой да помага
Отговори

MARYAN снимка MARYAN 01 март 2010 - 21:35

Здавеи
Ангренажния ремък поглеждал ли си?
Виж да не е хлабав или презкочил зъбче,струва ми се ,че губиш центровка.Успех
Отговори

tot_ снимка tot_ 01 март 2010 - 23:49

колега днеска пътувах Бургас Варна и обратно ,на отиване добре ,обаче на връщане постояно се включва грешката и изгасям колата и я влкючвам , след малко пак ( и това само на по високи обороти ) ....почнах да си мисля че двигателя почва да сдава багажа и да има много детонации , но не се връзва с грешката която показва.... друго което ми изниква е ,че в едната посока сложих омв100 а на връщане 95 .. ... моя ремък лично е гледан скоро ... но сам 80% сигурен че е нещо в окабеляването .. може като настъпиш като се усучи двигателя нещо да се опъват кабелите... :mhihi:

П.С. между другото имаше една тема със същия проблем и пак беше за 20xe ако искаш погледния там доста неща са обяснени и ако нямаш нищо на против някои от модераторите може да ги слее ...дано да намериш каде е проблема
Отговори

Ivan Enchev снимка Ivan Enchev 02 март 2010 - 09:35

 tot_, на 01 Mar 2010, 23:49, каза:

колега днеска пътувах Бургас Варна и обратно ,на отиване добре ,обаче на връщане постояно се включва грешката и изгасям колата и я влкючвам , след малко пак ( и това само на по високи обороти ) ....почнах да си мисля че двигателя почва да сдава багажа и да има много детонации , но не се връзва с грешката която показва.... друго което ми изниква е ,че в едната посока сложих омв100 а на връщане 95 .. ... моя ремък лично е гледан скоро ... но сам 80% сигурен че е нещо в окабеляването .. може като настъпиш като се усучи двигателя нещо да се опъват кабелите... :mhihi:

П.С. между другото имаше една тема със същия проблем и пак беше за 20xe ако искаш погледния там доста неща са обяснени и ако нямаш нищо на против някои от модераторите може да ги слее ...дано да намериш каде е проблема



При мен е нещо подобно... и да ти кажа има нещо сигорно в твоята логика за двигателя, защото и двата тампона (на двигателя и на скоростната кутия) са си трагнали... Сутринта обикалях 2 часа в търново и никакъв проблем... което ме довежда до мисълта за кабел... когато е сухо е ужас.. сега вали и няма проблеми... Снощи гледах на едни схеми, че го дават кабела до датчика да е екраниран... но... май при мен не е... Отностно колегата за Ангренажния ремък е на 40 000 км и другата седмица мисля да го сменям... Тогава ще прегледам и кабела за детонациония датчик... Чудя се, ако го сменя да тарся същия от ХЕ от морга или да търся подобен нов кабел и да го запоявам.. Дали има някъде кабела да се продава с буксите като резервна част?

Поздрави!

Иван Енчев
Мнението беше редактирано от Ivan Enchev: 02 март 2010 - 09:40
Отговори

tot_ снимка tot_ 02 март 2010 - 19:12

колега в такъв завод работя за кабелни комплекти на автомобили .. и да ти кажа 4е екранирания кабел може и да не успееш да го направиш като хората(но все пак трябва да пробваш) ... за втора ръка не знаеш дали екрана не е повреден ... по добре е нов ,но незнам дали се продават(даже се съмнявам) .. знам че продават нови детонационни датчици
Отговори

Росен Желев снимка Росен Желев 02 март 2010 - 19:30

Ами аз имах същия проблем и много лесно го реших като прерязах кабелчето до дачика и горе до снопа и пуснах нов като го запоих и изолирах.
Отговори

Ivan Enchev снимка Ivan Enchev 03 март 2010 - 09:22

 Росен Желев, на 02 Mar 2010, 19:30, каза:

Ами аз имах същия проблем и много лесно го реших като прерязах кабелчето до дачика и горе до снопа и пуснах нов като го запоих и изолирах.



Здравей, колега. Какъв кабел използва? Благодаря за информацията!
Отговори

Росен Желев снимка Росен Желев 03 март 2010 - 09:30

 Ivan Enchev, на 03 Mar 2010, 9:22, каза:

Здравей, колега. Какъв кабел използва? Благодаря за информацията!

Един най обикновен кабел и няма проблеми.По точно две многожични кабелчета.
Отговори

Ivan Enchev снимка Ivan Enchev 03 март 2010 - 09:54

 Росен Желев, на 03 Mar 2010, 9:30, каза:

Един най обикновен кабел и няма проблеми.По точно две многожични кабелчета.



Боже, кажи ми само че е от едно кабелче... 1 година немога да го намеря този проблем... майсторите какво ли не ми казваха... още тия дни ще го сменя.. ако се оправи имаш една ГОЛЯМА водка от мене :) Мерси за инфото..
Отговори

tot_ снимка tot_ 01 август 2010 - 10:05

Колега , какво стана ? Оправили проблема ? Какво е развитието по въпроса? :beer:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg