Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Vectra C/ Signum

Тропане от ограничителя на вратата

pacho_m снимка pacho_m 23 юли 2010 - 22:39

Добър вечер колеги!
Понеже темата е нещо средно между екстериор и интериор, пускам я тук,ако не е на мястото си, моля преместете я.

Става въпрос,че ограничителя на колата ми (Вектра С) се разскърца,а в последствие се и разтропа когато отварям и затварям вратата.По път с неравности не се чува изобщо. Смазвах го,чистих го - еми няма оправия. При 10тина отваряния на вратата отново започна да тропа и то само в положението,което се застопорява.
Моля някой ако знае как да се справя с проблема да даде съвет.

Ето за кой ограничител говоря:
Публикувано изображение


Благодаря Ви предварително!

Поздрави!

П.С. Прегледах темата на когегата Русин,но там симотомите, а и самият ограничител са други.
Мнението беше редактирано от pacho_m: 23 юли 2010 - 22:45
Отговори

Sandman снимка Sandman 23 юли 2010 - 22:59

Това май се получава като почне да има луфт около щифта, който държи планката към колконката. При мен на старата Омега го имаше това.
Или ако се разхлаби някой от болтовете, дето държат частта с колелцата във вратата.
Отговори

pacho_m снимка pacho_m 23 юли 2010 - 23:11

Ще видя утре как са гайките,които се виждат на снимката. Обаче ако е от луфт на щифта,идея си нямам как ще се оправи. Пък не обичам като отворя вратата да ми тропа.

Благодаря ти за отговора,а ако може и разяснение ти как си се справил с проблема, ще почерпя! :mhihi:
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 23 юли 2010 - 23:15

 pacho_m, на 24 Jul 2010, 0:11, каза:

Обаче ако е от луфт на щифта,идея си нямам как ще се оправи.


При мен имаше луфт в щифта. Купих си нов и заспа работата. Сменява се лесно с избиване :mhihi: Но при теб може и да е друго. Огледай утре на светло и пиши какво си установил :mhihi:
Отговори

Sandman снимка Sandman 23 юли 2010 - 23:16

Миииии, затегнах болтовете хахаха.
Известно време само я псувах, 'щото като гледах така и не видях защо така щрака. Един ден ми писна, и като се позагледах по-внимателно видях, че планката с колелцата вътре подскача, и даже едната гайка беше изпаднала някъде...
Отговори

pacho_m снимка pacho_m 23 юли 2010 - 23:20

Ами ще пробвам съветите и на двама ви утре на светло и ще пиша за резултата,но следобяд,че съм на работа.

Първо ще видя как са гайките,а след това щифта.
Иво,може ли да споделиш евентуално от къде си купи твоя щифт? И дали представлява нещо по-специално?

Благодаря отново!
Мнението беше редактирано от pacho_m: 23 юли 2010 - 23:21
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 23 юли 2010 - 23:28

 pacho_m, на 24 Jul 2010, 0:20, каза:

Иво,може ли да споделиш евентуално от къде си купи твоя щифт? И дали представлява нещо по-специално?


Ами има два варианта. Аз избрах нов, защото втора употреба не се знае какъв ще е. Купих го от магазин за авточасти. Също така го има и в официалните представителства на Опел. Аз говоря за щифта на пантата на вратата. Той се беше прецакал и вратата мърдаше. От там разбира се даваше отражение върху ограничителя :mhihi: Виж вътре какво е положението, както ти казва Явор :mhihi:
Отговори

pacho_m снимка pacho_m 23 юли 2010 - 23:33

Благодаря ти!

Щом е за вътре обаче,трябва сигурно да махам и кората на вратата.
Ако трябва,ще е най-рано в неделя.

Дано е тоя щифт,който се вижда в дясно на снимката,че по-лесно се сменя(си мисля).
Отговори

pacho_m снимка pacho_m 24 юли 2010 - 22:30

Колеги,оказа се,че не е луфт или развита гайка,а самия ограничител е почти счупен.
Нов е 60лв. в Опел Стефанов,а в моргата е 40лв. Скоро се надявам да си поръчам нов,само да остане време.

Благодаря Ви за помощта! :devil-smiley-019:
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 24 юли 2010 - 23:06

 pacho_m, на 24 Jul 2010, 23:30, каза:

а в моргата е 40лв.


потърси хубаво, сигурен съм, че ще излезне и по-евтино :devil-smiley-019:
Отговори

pacho_m снимка pacho_m 25 юли 2010 - 20:09

Да,но най-вероятно ще е нов.
Иначе със сигурност може и по-евтино да се намери.
Отговори

ina_vectra снимка ina_vectra 25 октомври 2010 - 22:33

колега аз си вземах вчера за вектра Б оптегач за 10лв. от моргата понеже няма в наще магазини в Разград
Отговори

borro снимка borro 26 октомври 2010 - 08:39

 pacho_m, на 23 Jul 2010, 23:33, каза:

Дано е тоя щифт,който се вижда в дясно на снимката,че по-лесно се сменя(си мисля).


:love_opel:
Май ми прилича на нит, или бъркам? На по-старите вектри със сигурност е щифт.
Отговори

Бърз отговор

Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg