Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Температурата се вдига рязко!

neumornia снимка neumornia 30 март 2009 - 20:44

Високите температури от тези дни ме изненадаха, градтско каране /каране е силно казано за София/ повече от 5мин във задръстване и потегляне 7-8пъти и спиране води до незабавно вдигане на температурата над чертата която е преди червения сектор! След което следва парнота на маx защото не искам да дочакам да видя какво ще се получи след това. Пипам тръбите горещи са и преди радиатора и след радиатора, а перката включва за съвсем малко и изключва. Колата губи мощност и двигателя си променя режима на работа, буквално започва да хлопа! Миналата година по думите на сервиза на Дунев е сменена гарнитура на двигателя и термостат /до клкото може да ин се вярва/, дали мога да се справя със проблема сам или да търся маисториии.......
Отговори

Piron45 снимка Piron45 30 март 2009 - 21:26

Три варианта колега.
Блокирал термостат, може да пропуска по малко колкото да топли маркучите, но потока да не е достатъчен.
Запушен радиатор е другият вариант.
Третото - върху термоконтакта който включва перката може да има натрупан котлен камък и това му пречи да работи нормално и да включва вентилатора.
Можеш да си спокоен поне, че помпата ти работи добре щом успяваш да охладиш мотора с пускане на парното.
Между другото перката е нормално да включва при 100 градуса и да изключва при 96 гр.
Провери всяко от тези неща и все ще стигнеш до отговора.
Има специални разтвори за чистене на котления камък, термостата можеш да го провериш най сигурно като го свалиш и го сложиш в съд с вода на котлона да се загрява. Мериш температурата при която се отваря ако изобщо се отвори .
Желая ти успех.
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 31 март 2009 - 14:01

За колко малко ти включва перката ? 5 секунди ли ? Още не е толкова топло времето че да има такива проблеми. Маркучите втвърдяват ли се след 7-8 км каране ? Парното отслабва ли или си духа горещо ?
Отговори

oci снимка oci 31 март 2009 - 14:50

Провери си сичко около перката - датчика на радиатора(главно буксата да не е клеясала), буксата която се включва в самата перка и т.н. Перката требва да върти постоянно, когато колата е влязла в червеното вече(то и преди червеното требва да се пуска ма тва друга тема). А тва с пускането на парното на макс напрао изби рибата - сигурно е много гот вътре в колата :icon_wink2:
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 31 март 2009 - 16:20

 Piron45, на 30 Mar 2009, 10:26 PM, каза:

Три варианта колега.
Блокирал термостат, може да пропуска по малко колкото да топли маркучите, но потока да не е достатъчен.
Запушен радиатор е другият вариант.
Третото - върху термоконтакта който включва перката може да има натрупан котлен камък и това му пречи да работи нормално и да включва вентилатора.
Можеш да си спокоен поне, че помпата ти работи добре щом успяваш да охладиш мотора с пускане на парното.
Между другото перката е нормално да включва при 100 градуса и да изключва при 96 гр.
Провери всяко от тези неща и все ще стигнеш до отговора.
Има специални разтвори за чистене на котления камък, термостата можеш да го провериш най сигурно като го свалиш и го сложиш в съд с вода на котлона да се загрява. Мериш температурата при която се отваря ако изобщо се отвори .
Желая ти успех.


Напълно си прав, въпроса е дали действително на колегата парното му работи ОК и духа горещо, защото ако не може пак водната помпа да е виновна :icon_wink2:
Отговори

Ивчо снимка Ивчо 31 март 2009 - 18:27

Колегата да си прегледа датчика за перката,термостата и водната помпа то от др май не може да е.А не се ебавайте с парното щото е мн гадно сега късната есен ми се прееба датчика за перката и колата прегряваше и единствената оправия беше парно на макс и джама свален и да не ви казвам как се бях разболял :icon_wink2:
Отговори

neumornia снимка neumornia 31 март 2009 - 22:57

на първо четене! самненията около термостата за сега падат днес пробвал на място като поработи и маркучите постепенно се стоплят, да се надяваме че това значи че работи, след това на първа чертичка където стоеше преди стрелката т.е нормално горната траба сравнително гореща а долната сравнително студена!

Парното си е нормално горещо при всички положения!

За горещо горещо си е направо свалих 2кг онзи ден.

Утре продължавам издирването на проблема, благодаря за съветите.... а пък помпата и тя е сменяна преди година някъде.
Отговори

Ивчо снимка Ивчо 01 април 2009 - 08:45

Колега моля не се обиждай от въпроса ама да не си напълнил зимата колата само с антифриз концентрат и сега да се чудиш какво става??Защото щом водната помпа и термостата са окей нямам идея какво може да е. :icon_wink2:
Отговори

neumornia снимка neumornia 01 април 2009 - 18:18

мина ми през акъла подобно нещо, само че не съм го пълнил аз антифриза! мисля да ида да го премерят каква концентрация е течноста...
Отговори

oci снимка oci 01 април 2009 - 19:29

Добре де, като ти влезне в червеното перката работи ли постоянно? Не виждам как перката ще работи постоянно, а колата ще продължава да загрява? :icon_wink2:

Ако не работи постоянно, когато е в червеното - пак ти казвам огледай нея и датчика на радиатора!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg