Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Прекъсване,детонаций Х18ХЕ1

djandara снимка djandara 11 април 2020 - 14:31

Добър ден ! Собственик съм на Опел вектра Б 1.8 екотек от 1 година , колата е с ГИ Flyjet, имам следния проблем когато колата е студена върви добре но като загрее влиза в ФИЛМА започва да прекъсва , да забива муцуна и да детонира в колекторите също така няма мощност едвам качвам байр на 2 ра да кажа че е почти невъзможно . Сменил съм може би всичко , Датчик на колянов вал , Дебитомер , 3 комплекта свещи НГК , Кабели , Температурен датчик,Изпарител и всички филтри , бобина , Борд Комп . Два пъти ходих на диагностика не откриват нищо ! ходих на газаджия всичко е наред , на едната диагностика ми казоха че и на бензин прекъсвала но не се усещало толкова а аз като я карам на бензин няма проблеми няма и детонации като набере 80 100 км няма проблеми . Изчетох всички теми в форума но нищо не откривам и майсторите "НИЩО" не откриват УЖ ?????
Мнението беше редактирано от djandara: 11 април 2020 - 14:33
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 11 април 2020 - 14:59

Кажи на бензин как се държи колата. От толкова писаници нищо не разбрах.
Отговори

djandara снимка djandara 11 април 2020 - 15:29

Добре се държи на бензин има ряз и няма детонации

Ей сега обаче се случи нещо изведнъж излезе и друг проблем качвам се паля целият двигател се тресе не държи обороти давам газ едва едва вдига оборотите все едно е на един цилиндър не може да потегли прегледох свещите добре са ??
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 11 април 2020 - 15:31

Ако нямаш никакви проблеми на бензин, то е ясно накъде да се насочиш.
Отговори

djandara снимка djandara 11 април 2020 - 15:42

Да но на диагностиката ми казоха че и на бензин усещат леки колебания (прекъсване) които аз не мога да усетя
Отговори

djandara снимка djandara 12 април 2020 - 12:05

Днес отстраних единият проблем оказа се скапан комп ,не палеше втори и трети цилиндър но прекъсването и детонацийте при загрят мотор си останоха ....
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 12 април 2020 - 12:13

И пак не става ясно кой комп?
Отговори

djandara снимка djandara 12 април 2020 - 12:37

как кой комп ? щом няма искри до цилиндрите според теб кой комп ? борд компа на колата не на газовото
Мнението беше редактирано от djandara: 12 април 2020 - 12:41
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 12 април 2020 - 12:52

Е, нали си го сменял вече??? От кой град/село си?
Мнението беше редактирано от IvailoM: 12 април 2020 - 13:11
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 12 април 2020 - 19:48

 djandara, на 12 април 2020 - 12:37, каза:

как кой комп ? щом няма искри до цилиндрите според теб кой комп ? борд компа на колата не на газовото

Абе и аз карам такава Вектра със същия мотор ама моя борд. комп няма общо с искрата! :confused:
Моя борд. комп показва само външна температура и на коя станция е радиото!
Отговори

djandara снимка djandara 12 април 2020 - 19:57

 ivan_pop, на 12 април 2020 - 19:48, каза:

Абе и аз карам такава Вектра със същия мотор ама моя борд. комп няма общо с искрата! :confused:
Моя борд. комп показва само външна температура и на коя станция е радиото!

Това за което ми говориш ти не е БОРД КОМП А МИД ДИСПЛЕЙ !!!!!
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 12 април 2020 - 20:10

 djandara, на 12 април 2020 - 12:37, каза:

борд компа на колата не на газовото

Ама отново продължаваш да пишеш глупости пък се и сърдиш когато някой попита кой компютър си сменил. И айде по- леко с викането по форума!
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 12 април 2020 - 20:36

Абе Вие не разбирате!
Кога човека си знае кво му е, само той си знае кво му е :mhihi:
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 12 април 2020 - 20:59

 djandara, на 12 април 2020 - 19:57, каза:

Това за което ми говориш ти не е БОРД КОМП А МИД ДИСПЛЕЙ !!!!!

При мен е TID.
А как установи че няма искра на някои цилиндри?
Дал си много малко и недостатъчна информация как се проявява проблема, кога и на какво гориво.
Отговори

dusty rain снимка dusty rain 12 април 2020 - 21:43

Х18ХЕ1 е всеизвестен с капризите си покрай качеството на искрата, колегата да прегледа "лулите" на блок бобината както и гумените накрайници на свещите за микро-пукнатини. За целта ги мие хубаво с обезмаслител /за спирачки или кореселин/ и гледа с лупа за всякакви "драскотини" по тънки от косъм...иначе ще има да сменя ЕКУ-та на килограм.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg