Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Дизелов 110к.с. или 125к.с. при Астра J

hristakis снимка hristakis 28 юли 2018 - 22:37

Здравейте, от дълги години управлявам само фолксваген, но съм решил да премина на опел.По-конкретно Астра J дизел след 2010г. Спрял съм се на дизел 110к.с. и 125к.с.
Кой от двата да избера? Може ли препоръки и аргументи от компетентни колеги за тези два мотора? Проблеми, разлики и т.н.
Отговори

miro_rz снимка miro_rz 29 юли 2018 - 12:03

И двата двигателя са 1.7 , икономични и пъргави . Тук в Англия са масови и да ти кажа честно не съм забелязал да пушат . Други варианти са 1.6 110 коня и 2.0 160 коня . За кола след 2010 задължително я търси със сервизна история и да е поне под 120/130 хил. км !
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 29 юли 2018 - 12:25

Те тия "километри" вече.............
Из тия дни гледах една кола на 3 години (юни 2015), и беше обявена на 138 хиляди, като не се знае от кога се продава, но аз сложих пълни 3 години. Отделно е дали са толкова. Но за 2010-2012 , на под 120 130 - де да знам....

Относно 110 или 125. По своята същност, това е една и съща основа (1.7 както са ти казали), но с течение на времето явно е подобрена и са й вдигнати конете(както 90% от моторите).
Ако аз бих избирал, сякаш щях да се насоча към 1.6-ците (пак ти го е казал човекът горе). Те са мисля че последните мотори, разработка на GM-FIAT-SAAB и вероятно се сглобяват отново с завода на Фиат
Водят ги "уж" продължението на 1.9 и 1.3 CDTi , като нещо средно между двата. Предполагам да са по-добрия вариант, след като преди се предпочиташе 1.9, пред 1,7, въпреки че при Астрата (тогава H) 1.7 бе много по-широко разпространеният. Даже и в момента пазара е бъкан с 1.7 на H-ката.. Но за J, си мисля че 1.6 е по-добрия вариант - по-нов е и може би е още малко по-икономичен от 1.7.

Само едно имай предвид: 1.6-ците влизат мисля при фейслифта на J. А 1.7 при фейс-а вече е 130 коня. Има и 110 пак, но има и 100 коня версия, гледам че преди фейслифта няма 100 коня 1.7.
Другото е че ако си решил да е 1.7 (фейс), то можеш да вземеш едните 100 кончета и с един ремап да си станат пак 125 или 130(зависи) но да си плащаш малкия данък.
Отговори

hristakis снимка hristakis 29 юли 2018 - 19:43

Без да засягам никой, но търся мненния на компетентни хора, а не "сякаш щях да се насоча към" или "уж"!
Също така се интересувам от окачването, съединителя, турбината, ЕГР или някакви слаби места на които да наблегна при покупката.
Колата която търся трябва да е светъл цвят, COSMO, навигация и фарове с LED i би-ксенон, 2010-2013г.
Отговори

ceko снимка ceko 29 юли 2018 - 19:52

Ти сам спомена всички слаби места на съвременните дизелови автомобили.Турбо,съединител ,егр,дпф.Според мен цакта е са се намери кадърен автомобил,а не да се робува на точен мотор или модел.Успех
Отговори

hristakis снимка hristakis 29 юли 2018 - 20:05

ДПФ-а успешно ли се премехва?
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 29 юли 2018 - 20:32

И какво беше некомпетентното? Да не би да ги знаеше тия неща? Какво искаш - да дойде някой да ти купи кола ли?

Като знаеш толкова много и си компетентен - иди и си я купи сам . Аз се опитвам да му дам инфо кое какво е - той се прави на голям!?

И "уж" беше употребено в точно определен смисъл. А това че "Аз бих направил еди как си" - беше лично мое мнение и евентуално да те насочи към другата предоставена от мен информация....
Айде оправяй се - явно тия с каквато и да е информация за тебе - са некомпетентни!

Само изречението "Предполагам да са по-добрия вариант, след като преди се предпочиташе 1.9, пред 1,7" трябваше да ти говори нещо , ама е по-добре да търсиш "компетентни".... ми търси ги .

Че и "без да засягам никой"... е не мислиш ли че с тия си думи ,най -малкото което е - е да "ЗАСЕГНЕШ" някого, който ти казва нещо, каквото и да било. Даже със съдържащо се в себе си послание...
И само да ти кажа да знаеш за напред - да засягаш! Вместо поне едно "благодаря за инфото" - след като си дошъл да питаш.

И последен жокер: Ако беше прочел добре, щеше да видиш че съм употребил и няколко пъти думата "фейс/фейслифт". Това също трябваше да те заинтересува какво е , но .... толкова от некомпетентния и благодаря за оценката.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 29 юли 2018 - 21:01
Отговори

hristakis снимка hristakis 30 юли 2018 - 15:47

Извинявай, колега не ми е за цел да обидам и засягам никой! Вълнувам се за покупката, защото не знам нищо за опел!
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 30 юли 2018 - 18:18

Е, вече знаеш, поне някой начални неща.
И за да видиш че не съм някой тъп темерут - ще ти го кажа така (знам че се вълнуваш, всички сме минали по тоя път, особено които са искали опел)....

С две думи - фейслифта се пуска след определено време с цел, за това време да се видят дали има и колко са по-големите слаби места - сега дали ще е мотор, окачване, общо взето е комплексно. И когато имат достатъчно информация от сервизи ли било , от отзиви ли било - пускат тъй наречения "фейслифт", където повечето неща са доизправени, доработени(ако трябва) и т.н. Тоест, колите след фейслифта, по презумпция се водят че са им оправени ако не всичките, то поне по-сериозните проблеми.

Затова се насочи към фейслифт, ако си решил да е 1.7, то 130-ката ще ти допадне. Дали ще е 110 или 130 - разликата в данъка е никаква. Все е големия. И затова ти казах че ако пък не искаш да си в големия данък - то пак на фейслифта търси 100 коня 1.7, и иди да ти го ремапнат и пак да стане към 130, но с тая разлика че ще плащаш между 4 и 5 пъти по-малък данък, и пак ще си с около 130 коня. Разликата при теб между 5 и 14 годишна кола в двата случая , ще е повече от "годишна винетка" - около 120 лева разлика.

Останалото е въпрос на гледане на място и късмет.

Това е от мен, ако ти е полезно - ползвай го, ако не - здраве.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 30 юли 2018 - 18:26
Отговори

hristakis снимка hristakis 30 юли 2018 - 20:25

Моля модератор да разчисти мненията в темата, за да я ползвам по същество! Благодаря!
Отговори

fanatic снимка fanatic 30 юли 2018 - 21:54

Мда, добра идея.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg