Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Поблем със светлини Опел Астра Г

Васил Инджев снимка Васил Инджев 06 август 2018 - 07:43

Здравейте,

преди около две седмици, изчаквайки зелена светлина на кръстовище, ми изгоря бензиновата помпа на колата (Опел Астра Г). Обадих се на приятел, изтеглихме я до сервиза и там констатирахме освен бензиновата помпа уредите на таблото ми са заминали, както и късите и дългите светлини. От сервиза директно ми казаха, че няма да си направят труда дори да погледнат какъв е проблема със светлините ("Бил съм за авто-електро сервиз, но не знаят къде изобщо има такъв").

След като взех колата от сервиза смених крушките на късите светлини и проверих бушоните и нямаше изгорели. Габарити-те ми работят обаче, поради тази причина не знам дали ключа (врътката) би била проблема. Когато включа дългите (придърпам лостчено на волана към мен) дългите светлини работят. Каква може да бъде причината според Вас? Имате ли някаква идея къде и какво мога да погледна, за да локализирам проблема? Също така ако знаете авто електро сервиз в София ще се радвам да го споделите, тъй като звънях на няколко, които намерих в Интернет, но те вече не работят.

Благодаря предварително за отделеното време.
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 06 август 2018 - 08:36

Елементарно. Включи къси и премери дали имаш напрежение на буксите на късите. Възможно е ключа да е повреден. За да ти изгорят толкова неща, то значи е имало пренапрежение. Замери и зареждането.
Отговори

Васил Инджев снимка Васил Инджев 06 август 2018 - 08:57

 IvailoM, на 06 август 2018 - 08:36, каза:

Елементарно. Включи къси и премери дали имаш напрежение на буксите на късите. Възможно е ключа да е повреден. За да ти изгорят толкова неща, то значи е имало пренапрежение. Замери и зареждането.


Това също го направих - нямам напрежение на буксите.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 06 август 2018 - 09:46

А мери ли върху акумулатора какво има? Да не повториш упражнението пак?
Отговори

esil2 снимка esil2 06 август 2018 - 10:13

Извинявам се че ще ползвам темата на колегата но да не отварям нова искам само да питам нормално ли е всяка година да сменям крушки на късите светлини че ми горят. Като информация ще кажа че купувам обикновени крушки осрам по 8-10лв бройката не помня точно цената.
Отговори

Васил Инджев снимка Васил Инджев 06 август 2018 - 15:42

 tisho.74, на 06 август 2018 - 09:46, каза:

А мери ли върху акумулатора какво има? Да не повториш упражнението пак?


Съжелявам, може да звучи тъпо, но какво точно имаш предвид? Какъв е волтажа на акумулатора ли?
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 06 август 2018 - 17:19

Колко волта ти зарежда алтернатора. Ако е извън горната граница имаш презареждане и поради тази причина вероятно са ти изгоряли всичките, описани от теб неща. Ако не си наясно с тази материя по-добре отиди на сервиз, за да бъде всичко ок.

 esil2, на 06 август 2018 - 10:13, каза:

Извинявам се че ще ползвам темата на колегата но да не отварям нова искам само да питам нормално ли е всяка година да сменям крушки на късите светлини че ми горят. Като информация ще кажа че купувам обикновени крушки осрам по 8-10лв бройката не помня точно цената.


С това целогодишно каране на фарове и предвид залетия с ментета пазар е напълно нормално. Друго, което ми идва на акъл лош контакт в буксите на късите светлини............Пробвай да смениш марката и не пипай балона на крушката с голи ръце.
Отговори

vekarata снимка vekarata 06 август 2018 - 18:35

 esil2, на 06 август 2018 - 10:13, каза:

Извинявам се че ще ползвам темата на колегата но да не отварям нова искам само да питам нормално ли е всяка година да сменям крушки на късите светлини че ми горят. Като информация ще кажа че купувам обикновени крушки осрам по 8-10лв бройката не помня точно цената.

Колега имам монтиран модул на дългите светлини (на 30% от силата свети като дневни) и забравих какво е да сменям крушки. Това са крушките: http://unique.bg/авт...лина-h-o-d.html А за късите: http://unique.bg/авт...лина-h-o-d.html Късите смених преди две години. Светят бяла светлина. Фаровете ми са регулирани така,че почти не използвам дълги светлини освен в планински район (с изключение в завой). И те така,осем години.
Отговори

esil2 снимка esil2 07 август 2018 - 15:30

 vekarata, на 06 август 2018 - 18:35, каза:

Колега имам монтиран модул на дългите светлини (на 30% от силата свети като дневни) и забравих какво е да сменям крушки. Това са крушките: http://unique.bg/авт...лина-h-o-d.html А за късите: http://unique.bg/авт...лина-h-o-d.html Късите смених преди две години. Светят бяла светлина. Фаровете ми са регулирани така,че почти не използвам дълги светлини освен в планински район (с изключение в завой). И те така,осем години.

Благодаря колега, днес поръчах от тези крушки за късите да ги пробвам
Отговори

Васил Инджев снимка Васил Инджев 08 август 2018 - 07:33

Проблема се оказа в ключът. Купих си друг от Megaparts и светнаха. Благодаря на всички за отговорите. :)

П.П - Тези крушки за къси/дълги светлини, които споделихте, стават ли за монтаж на фабричната инсталация или трябва да се монтира xenon система преди това?
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 08 август 2018 - 07:45

Познах значи. А крушките са стандартни.
Отговори

Васил Инджев снимка Васил Инджев 08 август 2018 - 09:12

Благодаря много :icon_wink2:
Отговори

esil2 снимка esil2 09 август 2018 - 07:07

Дайте предложение за предни габаритни крушки за Астра Г които да светят по силно
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg