Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Ходова част

Предни Дискове смяна?

krv снимка krv 19 август 2008 - 19:44

Здравейте!!! Днес ходих до слънчев бряг и по пътя като натискам спирачките нещо ми вибрира на карака и при най малкия натиск. Мисля си че са ми криви дисковете, защото скоро си сменях джантите и съсм с изправени джанти и балансирани гуми нямам луфтове по главинаат сичко би трябвало да е 6 от тази гледна точка и ми остава само мисълта че са ми криви дисковете. Чува се звук като вуб вуб вуб вуб особенно при натиск на спирачките, а и при скорост над 90??????? Въпросът ми е лесна ли е смяната им и скъпи ли са самите дискове накладките са ми нови на 1000 км.?
Отговори

doolettle снимка doolettle 19 август 2008 - 23:16

Дали са криви може да провериш като дигнеш на крик и въртиш гумата (с ключа за гуми на единия болт е по-лесно) като това "вуб вуб вуб вуб" ще стане "сст сст сст сст" а не постоянно и равномерно съскане (триене в накладките) на диска.
Сега свят голям-цени всякакви, кой квото си намери а що се отнася до смяната- тряа да се свали спирачния апарат и да се избие диска с гумен или дървен чук. Като цяло процедурата не е сложна :dance:
Отговори

krv снимка krv 20 август 2008 - 09:49

Ясно! Днес ходих да питам в един сервиз и човека ми препоръча ако са ми криви дисковете и има хляб още в тях да ида на някой стругар да ми ги престърже. Защото пича от сервиза ми вика: "от 93 год. продавам части и се занимавам с това и на пазара има много кофти качество от към части." И ми препоръча да ида да си ги престържа преди да им дойде времето за смяна. Искам да попитам какво точно означава крив диск? Осуква ли се или просто се изтърква неправилно неравномерно по цялата му площ? Защото аз усещам като прекарам с пръст по повърхноста на диска че е изтъркан неправилно от вътрешната част към външната се едно е на конус някак си така си го преставя!
Има и още нещо което по принцип незнам дали е от значение но искам да попитам и за него. Според вас имали влияние в/у това което по горе питам от факта че на предния ми ляв диск болчето което фиксира диска е със скъсана глава и дефакто диска се фиксира само от 4 болта на джантата?
Отговори

mitk_ снимка mitk_ 20 август 2008 - 10:09

Не е задължително да е от дисковете на 100% аз съм с оригинални ГМ на 10к и пак ми го прави при скорости над 100.

 krv, на Aug 20 2008, 10:49 AM, каза:

Ясно! Днес ходих да питам в един сервиз и човека ми препоръча ако са ми криви дисковете и има хляб още в тях да ида на някой стругар да ми ги престърже. Защото пича от сервиза ми вика: "от 93 год. продавам части и се занимавам с това и на пазара има много кофти качество от към части." И ми препоръча да ида да си ги престържа преди да им дойде времето за смяна. Искам да попитам какво точно означава крив диск? Осуква ли се или просто се изтърква неправилно неравномерно по цялата му площ? Защото аз усещам като прекарам с пръст по повърхноста на диска че е изтъркан неправилно от вътрешната част към външната се едно е на конус някак си така си го преставя!
Има и още нещо което по принцип незнам дали е от значение но искам да попитам и за него. Според вас имали влияние в/у това което по горе питам от факта че на предния ми ляв диск болчето което фиксира диска е със скъсана глава и дефакто диска се фиксира само от 4 болта на джантата?
Отговори

znmitko снимка znmitko 20 август 2008 - 10:16

ако ме питаш мен, по добре си купи нови.малкото болтче няма роля за биенето :dance:
Отговори

don_ray снимка don_ray 20 август 2008 - 10:16

 krv, на Aug 20 2008, 10:49 AM, каза:

Ясно! Днес ходих да питам в един сервиз и човека ми препоръча ако са ми криви дисковете и има хляб още в тях да ида на някой стругар да ми ги престърже. Защото пича от сервиза ми вика: "от 93 год. продавам части и се занимавам с това и на пазара има много кофти качество от към части." И ми препоръча да ида да си ги престържа преди да им дойде времето за смяна. Искам да попитам какво точно означава крив диск? Осуква ли се или просто се изтърква неправилно неравномерно по цялата му площ? Защото аз усещам като прекарам с пръст по повърхноста на диска че е изтъркан неправилно от вътрешната част към външната се едно е на конус някак си така си го преставя!
Има и още нещо което по принцип незнам дали е от значение но искам да попитам и за него. Според вас имали влияние в/у това което по горе питам от факта че на предния ми ляв диск болчето което фиксира диска е със скъсана глава и дефакто диска се фиксира само от 4 болта на джантата?


Крив е по-скоро усукан. Но щом веднъж е станало по независещи от теб причини, пак ще стане така. Леко набраздяване е що годе нормално. Открий причината. И лично аз бих си взел нови дискове, не са чак толкова скъпи.

Не знам колегата за къф чук е писал, но диска си излиза съвсем нормално, като свалиш накладките. Той се държи само на болта. И мисля, че това че се държи само на болтовете на джантата не е проблем.
Отговори

Yav снимка Yav 20 август 2008 - 10:19

 krv, на Aug 19 2008, 08:44 PM, каза:

Здравейте!!! Днес ходих до слънчев бряг и по пътя като натискам спирачките нещо ми вибрира на карака и при най малкия натиск. Мисля си че са ми криви дисковете, защото скоро си сменях джантите и съсм с изправени джанти и балансирани гуми нямам луфтове по главинаат сичко би трябвало да е 6 от тази гледна точка и ми остава само мисълта че са ми криви дисковете. Чува се звук като вуб вуб вуб вуб особенно при натиск на спирачките, а и при скорост над 90??????? Въпросът ми е лесна ли е смяната им и скъпи ли са самите дискове накладките са ми нови на 1000 км.?


Колега ако вибрацийте ги чувстваш само на педала,а не и на волана може,да са ти криви не предните,а задните дискове.При мен так беше-бяха криви задните и вибрираше само на педала
Отговори

kalin09 снимка kalin09 20 август 2008 - 10:44

ако болтчето стърчи малко,а диска е завъртян с една дупка бие,та се не трае :dance: .Провери го
Отговори

doolettle снимка doolettle 20 август 2008 - 16:40

 don_ray, на Aug 20 2008, 11:16 AM, каза:

Не знам колегата за къф чук е писал, но диска си излиза съвсем нормално, като свалиш накладките. Той се държи само на болта. И мисля, че това че се държи само на болтовете на джантата не е проблем.

То така ама ако не са сваляни с години като мойте ще разбере за какъв чук става въпрос. Десния щот му бях сменял лагера преди година излезе нормално ама левия го пребих от бой докато се съгласи :dance:
Отговори

krv снимка krv 21 август 2008 - 07:47

Здрасти момчета. Вчера разбрах нещо което си мисех че съм го отстранил. От цялата ситуация с тресенето мисля че основно се оказаха Втулките които са ми направили за джантите. Вчера реших да проверя баланса макарче преди 2 седмици изправах джантите и ги балансираха гумите но пак проверих отново и са оказа, че втулките които са ми направили нямали някакъв ръб които да ги задържа плътно до вътрешната стена на джантата която се приелпя към диска и не уплатнява добре. Поради липса на този ръб или периферия ли как там го наричат, втулките се изместват влизат навътре в джантата и тя отново холопа стабилно. Днес ще минаправят нови втулки и да видим как е ситуацията. А отностно ДИСКОВЕТЕ наиситина си имат някакво неравномерно извъткване и ръб който ще питам стругаря можели да го оправи и до колко това ще ми помогне ако не са изметнати самите дискове! Благодаря за коментарите!

П.С. а отностно ефтините дискове вчера ми казаха 102 или 120 лв непомня вентилиран диск BOSH парчето, аз натова не му викам ефтино. Един приятел в същия сервиз и смени предните дискове с накладките на мерцедес C220 -97 год. за 180 лв. мерцедеса направо по лесен за поддръжка. :bou:
Отговори

ivanov_km снимка ivanov_km 21 август 2008 - 08:58

По отношение на кривият спирачен диск , самото изкривяване представлява "измятаме" на диска в посока перпендикулярна на напречната ос на автомобила.Или по елементарно казано самият диск се измята в собствената си равнина. Причините за това най-вече се дължи на температурните граници в който работи дискът. При едно продължително и интензивно спиране , ако после последва едно много рязко(бързо) охлаждане на диска (което става все пак неравномерно) се получават неравномерни вътрешни напрежения , който изкривяват диска безвъзвратно.Пристъргването на диска е вариант но той не винаги е приложим защото всеки един диск си има минимална дебелина при достигането на , която той трябва да се смени.За качеството на дисковете продавани у нас мога да споделя , че аз се доверих на Текстар взети от официалният им вносител и мога да кажа , че това е един невероятен спирачен диск , особенно с комбинация с дискова накладка Текстар.
Отговори

mitk_ снимка mitk_ 21 август 2008 - 18:38

Абе колега какви са тези глупости П.С. а отностно ефтините дискове вчера ми казаха 102 или 120 лв отиваш в един магазин за Деу казваш дайте ми дискови за Деу Лайнос с 13 цола джанти 235-236мм са диаметър вадиш 120лв и за 2та, пише на тях ГМ
Отговори

doolettle снимка doolettle 21 август 2008 - 21:03

 krv, на Aug 21 2008, 08:47 AM, каза:


За това се сетих но по-късно. Само дано не си правиш новите втулки от пластмаса, че след време пак ще стигнеш дотук :beer:
Отговори

krv снимка krv 23 август 2008 - 19:05

Здравейте, искам да кажа какво стана по слчая, нито втулки нито дискове съм правил. Когато гумаджиите при които ходих да ми слагат гумите и да ми изправат джантите и като им дадох втулките да ги слагат на колата и понеже бяха двама, едния отзад другия от пред слагаше. Този който отзад слагал джантите му дошло на акъла да сложи първо втулките на главината и така да сложи джантите , но този който слагал отпред халхабер си нямал кво е това втулка според мен и я сложил на джантата и когато я слагал на главинаат втулката се избутвала навътре в джантат и самата джанта въобще не лягала на главинатас втулка и дефакто се едно нямам втулки отпред. Та проста работа ама кой да знай че има такива идиоти. Сега всичко е наред, дисковете наистина си имат ръб но вече не е като преди. Питах майстора дето ми прай втулките (желзни са не са от пластамса) каза мога ти ги направя като нови на струга, но засега си стоя на г..а че финансите заминават за друго. Със здраве момчета и мерси за коментарите!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg