Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Ходова част

Накладки

MAD_DOGG снимка MAD_DOGG 02 април 2012 - 11:24

Какви предни накладки да избера за Корсата? Колебая се между "Trusting" (25 лв.) и "SCT-Germany" (25 лв.). Трябва да подчертая, че колата не се кара много интензивно.
Отговори

boichev снимка boichev 02 април 2012 - 14:13

Аз да си отговоря на въпроса от преди 9 месеца. :mhihi: Взех накладките WAGNER от Euro 07, както знаете в първите 100-200 км. няма никой, после започна да спира, и като изминах 600-700км. градско и извън градско смесен цикъл, кара се всеки ден колата, накладките улегнаха, и започна да спира по-добре от преди. Не свирят или скърцат, а черно пускат много, дисковете не са мръднали, и като сменях гумите видях че накладките са се износили много малко. Самите накладки като ги взех когато прокарах пръст по феродото, оставя сив прах по пръста ми. Аз съм много доволен, за 29.60 лв. за 236мм вентилирани дискове. Ако обаче отивате да си купувате накладки за Astra F за 1-ви път свалете старите и отидете с тях, тъй като излиза в с-мата им че всички F-ки са със 256мм, да ама не. :mhihi: На колегата MAD_DOGG му препоръчвам WAGNER, доволен ще останеш, хем са евтини, не изяждат дисковете, и не спираш като влак, да те чуват от километри. :mhihi:

Поздрави.
Отговори

MAD_DOGG снимка MAD_DOGG 02 април 2012 - 15:39

Мерси за съвета! Още не съм се решил, какви да вземам. Лошото е, че моите са "на един шамар живот" :mhihi: . Дано ме изкарат още 1 месец, че много я окъсах с парите вече...
Отговори

boichev снимка boichev 02 април 2012 - 16:47

Колега с какви дискове си ти, размера им знаеш ли? Ако си със същите като моите 236 мм вентилирани, няма логика да са повече от 30 лева. :icon_razz2: Ето как изглеждат при мен:

Публикувано изображение

Ето и като дебелина на феродото.
Публикувано изображение


п.п. И пак казвам, дори и да не вземеш Вагнер, преди да ги платиш ги извади от кутийката, и ако не цапат въобще не ги взимай, ще смениш дискове, ама не и накладки. :mhihi:
Мнението беше редактирано от boichev: 02 април 2012 - 16:48
Отговори

MAD_DOGG снимка MAD_DOGG 02 април 2012 - 18:41

Благодаря за снимковия материал! Дисковете мисля, че са 236 mm. Стандартни са си. Това за накладките го научих днес, след като прочетох някои мнения. А би ли споделил, с какви накладки си бил преди смяната и как са се държали при спиране?
Отговори

boichev снимка boichev 02 април 2012 - 20:07

Значи със старите накладки ударих "кьоравото", тях ги купих със дисковете. Всичко започна така, задно ляво колело не спираше, свалихме гумата и барабана, цилиндърчето изтървало, айде цилиндърче от моргата в Болярово и накладки за отзад на доста тънка цена. Сменихме цилиндърчето, и накладките, всичко точно. Добре, но решихме да видим и отпред как са нещата, дисковете имат ръб, накладките свършили. Айде пак в Болярово от същата Астра Ф свалили дисковете и накладките, татко още преди това ги харесал, но нямал парите, всичко се върза за 50 лева, дисковете бяха със сива боя. И незнам какви са били накладките, но имат мнооого малък ръб самите дискове, и преди да сложа Вагнера прегледах дисковете с какъв ръб са, и преди 2 седмици като сложих летните гуми ръба си беше същия. :icon_razz2: А за следващата смяна мисля да минавам на 256мм дискове, и дискове отзад че както споменах съм с барабани. :icon_razz2: Ако те интересува нещо Колега питай, оставил съм си и скайпа в профила, и фейбсук профила.
Поздрави. :good:
Отговори

lawbreakerr снимка lawbreakerr 03 май 2012 - 21:57

здр колеги аз събота смених предни дискове на астрата купих си нови на Delphi дискове и накладки за 90лв. но вчера един друг майстор ми каза, че не са били хубави, някой от вас кара или карал ли е и как стоят нещата при вас.
Отговори

OneDriver снимка OneDriver 14 ноември 2012 - 17:02

пичове, зачудих се при 131лв за комплект предни накладки АТЕ надута ли е тази цена или направо ''взимай-бегай'' :confused:
Мнението беше редактирано от OneDriver: 14 ноември 2012 - 17:33
Отговори

forastero снимка forastero 14 ноември 2012 - 21:40

 OneDriver, на 14 ноември 2012 - 17:02, каза:

пичове, зачудих се при 131лв за комплект предни накладки АТЕ надута ли е тази цена или направо ''взимай-бегай'' :confused:/>



Колега, за БМВ тройка 98-ма година, предни налкадки АТЕ си купих от Германия, от магазин за части за 57 евра. Така че, ако ги взимаш за Омегата от профила приблизително трябва да е такава цената. Предполагам, че в германия са по-евтини, ама нали ни е "по-висок" стандарта тук......
Отговори

swetla777 снимка swetla777 14 ноември 2012 - 22:27

Наскоро взех за кадета от Олимпията АТЕ за 34 лева и ще видя колко ще ме изкарат, предишните бяха Текстар които изкараха 20000 градско каране с всекидневен товар минимум 300 кг и скорости никога не използвам за спиране защото предпочитам да сменя по рано накладки вместо да има среща в мрака.
Отговори

OneDriver снимка OneDriver 20 ноември 2012 - 09:35

 forastero, на 14 ноември 2012 - 21:40, каза:

Колега, за БМВ тройка 98-ма година, предни налкадки АТЕ си купих от Германия, от магазин за части за 57 евра. Така че, ако ги взимаш за Омегата от профила приблизително трябва да е такава цената. Предполагам, че в германия са по-евтини, ама нали ни е "по-висок" стандарта тук......

:good:
Мнението беше редактирано от OneDriver: 20 ноември 2012 - 09:35
Отговори

doko снимка doko 31 януари 2013 - 13:52

 OneDriver, на 14 ноември 2012 - 17:02, каза:

пичове, зачудих се при 131лв за комплект предни накладки АТЕ надута ли е тази цена или направо ''взимай-бегай'' :confused:



Колега вчера си взех предни накладки АТЕ (за диск 256х24) за 85 лв с малко отстъпка. ТАка че...
Отговори

espero2000 снимка espero2000 31 януари 2013 - 14:25

Той колегата дето питаше за цената на АТЕ мнението му е от одавна но цената за неговата кола е 98лв.
Отговори

Astra 1.8 16v снимка Astra 1.8 16v 11 март 2013 - 22:19

Добър вечер колеги , да ви питам нещо ... преди 1 месец си купих астра г ... за кола с 4 диска не ми спира добре дали самите накладки са износени или проблема се крие някъде другаде ? Ама пък на таблото не е светнала още лампичката за износени накладки ...
Отговори

forastero снимка forastero 14 март 2013 - 12:47

 Astra 1.8 16v, на 11 март 2013 - 22:19, каза:

Добър вечер колеги , да ви питам нещо ... преди 1 месец си купих астра г ... за кола с 4 диска не ми спира добре дали самите накладки са износени или проблема се крие някъде другаде ? Ама пък на таблото не е светнала още лампичката за износени накладки ...



Така поставен въпроса е за някой форум на астролози..... Може да не спира добре поради куп причини, не е задължително да е от накладките точно. Сещам се за:
-спирачна течност с влошени качества
-запушени спирачни маркучи
-запекли спирачни апарати (цилиндри, водачи)
-износени дискове и накладки (малко вероятно в твоя случай)
-проблем със спирачната помпа или сервото
.....

Най-лесно е да си провериш състоянието на дисковете и накладките, за другите неща ако не си в час-на майстор, ама истински.
Отговори

stefko снимка stefko 23 март 2013 - 21:38

Скоро сложих TRW накладки и съм много доволен никога не е спирала така.
Мнението беше редактирано от stefko: 24 март 2013 - 17:25
Отговори

xfall снимка xfall 08 април 2013 - 23:22

Здравейте отскоро почнах сам да се грижа за колата си Opel Astra G Caravan 98 1.6 стария мотор (75 hp ).
Мисълта ми е как мога да проверя каква ми е спирачната система ATE или др ? че взеха да лопат накладките.
И да ми препоръчате марка че доста се обърках кои са хубави кои не..

Благодаря, поздрави !

пс.. Ако някой може да ми каже заводски как излизат, с какви дискове и накладки ?
Мнението беше редактирано от xfall: 09 април 2013 - 01:06
Отговори

biricata снимка biricata 26 април 2013 - 13:46

Здравейте искам да ви попитам ако някой знае как се прибира буталото за смяна на задни накладки при астра Г бертоне 2.0т
Предполагам се върти но незнам в коя посока и с какъв инструмент. Ето снимка:
http://biricata.snim...745613.30273718
Отговори

Bojaka снимка Bojaka 29 април 2013 - 10:14

Здравейте колеги,

Бих искал и аз да споделя моят опит с накладките. Преди около година и половина смених дискове заедно с накладките (старите бяха тотално износени), марката е TEXTAR и на двете. До момента не съм имал никакви проблеми с тях и съм супер доволен от спирането на колата, въпреки че аз не я юркам много - накладките са меки и пускат доста черничко по дисковете.

Ако искате да сте сигурни в качеството, можете да се обърнете към колегата от форума Lupo.
Отговори

milcho2005 снимка milcho2005 13 февруари 2014 - 08:30

Искам да си подобря спирачките,понеже оригиналните ги паля за отрицателно време и мисля да започна с накладките - EBC greenstuff или redstuff? Кое е по-добро за ежедневно каране и същевременно да не се палят при първото рязко спиране? :newsm05_41:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg