Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Откачен датчик -моля за помощ къде да го закача

yesno снимка yesno 06 август 2014 - 18:34

Здравейте,Колеги-астрата 1,7 дти с исузо мотора като загрее и гасне,иначе пали и работи на студено безпроблемно.Като ми включиха диагностика не показа никакви грешки но човека каза че най-вероятно е електрониката на горивната помпа.Та като се опитах да я сваля забелязах това нещо да виси разкачено точно до нея-прикачам снимка на тоя датчик-стоял съм 3 часа в канала да зяпам за някаква дупка на помпата или разкачен маркуч дето да се пъхне там ама нищо не видях-моля някой ако има същия мотор да погледне и да снима това къде е закачено та белкем се оправи колата
ето линк за снимката http://yesno.snimka....es/astra.830437
Отговори

gramis снимка gramis 06 август 2014 - 21:34

 yesno, на 06 август 2014 - 18:34, каза:

Здравейте,Колеги-астрата 1,7 дти с исузо мотора като загрее и гасне,иначе пали и работи на студено безпроблемно.Като ми включиха диагностика не показа никакви грешки но човека каза че най-вероятно е електрониката на горивната помпа.Та като се опитах да я сваля забелязах това нещо да виси разкачено точно до нея-прикачам снимка на тоя датчик-стоял съм 3 часа в канала да зяпам за някаква дупка на помпата или разкачен маркуч дето да се пъхне там ама нищо не видях-моля някой ако има същия мотор да погледне и да снима това къде е закачено та белкем се оправи колата
ето линк за снимката http://yesno.snimka....es/astra.830437

това ако не се лъжа е мап сензора и не стои на помпата а насмукателния колектор някаде от към първи цилиндър отгоре стоеше
Отговори

yesno снимка yesno 07 август 2014 - 17:15

Незнам ама кабела му е твърде къс за да стигне до там където казваш,колкото и да се опитам да го опъна максимума му е до гнп-то най-много или отстрани някъде там
Отговори

georgi4at снимка georgi4at 09 август 2014 - 17:36

Огледай хубаво ГНП- то, струва ми се, че е точно от там.
Отговори

nurim снимка nurim 09 август 2014 - 19:01

здравей колега ,това на снимката е атмосферния датчик той стой от страни на помпата има стойка и най вероятно е паднал (това не е чак такъв проблем ). другия проблем с вързан с гасенето е най вероятно от модула за управлението на гнп то доста често срещан проблем при този мотор ,може лесно да го разбереш далии бедата е от там с друго еду от работеща кола или морга само с една проба лесно ще ти се изясни работата
Отговори

danymish снимка danymish 09 август 2014 - 19:01

Здравей,виж тази тема ТУК
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg