Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Силов Тунинг

Относно съединител за Z20LET

TurboManiak снимка TurboManiak 16 септември 2017 - 14:42

Питане относно съединителя на Z20LET. Навсякъде по каталозите е даден диаметъра, никъде дебелината. Необходима ми е дебелината на оригинален нов съединител за този мотор за да му наковем една керамика със подобна дебелина!
Благодаря на знаещите предварително!
Отговори

TurboManiak снимка TurboManiak 19 септември 2017 - 12:50

Около 8.2мм е дебелината, ако някой друг има същите терзания!
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 19 септември 2017 - 12:57

Аз имам други терзания, колега. Можеш ли да ми кажеш разстоянието от повърхността на която контактува лагер-помпата и повърхността на която прилепва коляновия вал. Също кажи дали си с твърд или демпферен маховик.
Купих една кутия от Z20LET двигател, ще я слагам на Y20DTH и не ми излизат разстоянията между лагер-помпата и съединителя.
Отговори

TurboManiak снимка TurboManiak 20 септември 2017 - 11:23

Z20LET е с плътен маховик, Y20DTH е с демпферен. Разстоянието което търсиш е колкото от контактната повърхност на лагер помпата до равнината на контакт на кутията със мотора без 1-3 мм тъй като коляновия вал надстърча малко. Мисля, че на DTH-a вала надстърча пак толкова.
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 20 септември 2017 - 14:46

Y20DTH е с плътен маховик, не с демпферен. И на двете Зафири са ми били такива. Може и да са подменяни в Италия - не знам.
Скоростната кутия от Y20DTH се различава от тази на Z20LET с това, че лагер-пампата стои по-близо до коляновия вал.
При Z20LET лагер-помпата е по-далече. Като сложих такава кутия на моя Y20DTH лагер-помпата изобщо не опря до съединителя.
Та ме интересува с колко/каква втулка/ да преместя лагер-помпата навън.
Отговори

TurboManiak снимка TurboManiak 21 септември 2017 - 15:26

В такъв случай ти трябва разликата в дълбочината на камбаната на кутиите на двата мотора. Това е интересно, тъй като аз мислех че и двата мотора са с F23 и разликите са единствено в предавателните отношения, явно съм грешал.
Ако свалиш помпата и я притиснеш в съединителя, притискателя на който е монтиран само колкото да се обере луфта (ламелите да не са се прибрали навътре) и замериш между монтажната повърхност на помпата и присъединителната повърхност на мотора с кутията, ще получиш един размер от които като извадиш дълбочината на камбаната на кутията която имаш ще се получи колко трябва да ти е фланеца за извеждане на помпата по-навън.
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 23 септември 2017 - 21:32

Това за измерването -ясно. Исках някой ако е слагал такава втулка да ми каже размера на готово :icon_wink2:
Мерих по друг начин и по моя преценка ще ми трябва около 10 мм втулка. Малко ме затрудни самия работен ход на лагер-помпата...тоест каква част е от целия ход, но както и да е.
Най лесно беше да се сравнят двете кутии ама нали после ми дойде на ум за втулка....тази дето ми е на колата не я замерих. Както и да е.....Дал съм да ми я правят, като сваля кутията ще видя дали съм изчислил правилно и ще отреагирам на момента.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg