Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Теч от ск. кутия ?

cocolino снимка cocolino 02 януари 2011 - 12:47

Здравейте колеги. Забелязах, че моята колица (Вектра Б 1.6 16V) е направила мазно петно в гаража, черно масло (воднисто). Погледнах я на канала и направих следните снимки . Виждат се червени капчици... понеже не съм компетентен, моля ви за помощ - какъв е проблема и как успешно може да се реши. Благодаря предварително на всички, и Честита Нова Година.

Снимки
Отговори

vladkata снимка vladkata 02 януари 2011 - 12:58

Лесно взимаш една гарнитурка за картера на ск. кутия с две думи развиваш тия болтове дет си снимал има гарнитурка ако тече от там и я сменяш ако е от някоя семерина на полуоските( погледни дали от там се стича маслото ) сменяш нея . :icon_wink2:
Мнението беше редактирано от vladkata: 02 януари 2011 - 13:02
Отговори

Rumkata снимка Rumkata 02 януари 2011 - 13:04

 cocolino, на 02 Jan 2011, 12:47, каза:

Здравейте колеги. Забелязах, че моята колица (Вектра Б 1.6 16V) е направила мазно петно в гаража, черно масло (воднисто). Погледнах я на канала и направих следните снимки . Виждат се червени капчици... понеже не съм компетентен, моля ви за помощ - какъв е проблема и как успешно може да се реши. Благодаря предварително на всички, и Честита Нова Година.

Снимки



колега според мен мисля, че това е хидравлично малсо от управлението. Огледай отгоре, отвори капака.
Отговори

vladkata снимка vladkata 02 януари 2011 - 13:26

[quote name='Rumkata' date='02 Jan 2011, 13:04' post='890855']
Възможно е отвори казанчето на хидравликата и виж как му е нивото .
Отговори

cocolino снимка cocolino 02 януари 2011 - 14:15

погледнах, нивото е добре.
Отговори

vladkata снимка vladkata 02 януари 2011 - 14:47

Ами значи е кутията или следваш горните процедури дето сам написал или на майстор да си блъска той главата :icon_wink2: ,но го оправи по навреме да не замине и кутията!
Отговори

cocolino снимка cocolino 02 януари 2011 - 14:53

Ако развия болтчетата, за да сменя гарнитурата, няма ли да изтече маслото от там ? май на майстор ще е по-добре, че да не объркам нещата. Да сменя ли и маслото на ск. кутия, ако проблема се окаже в гарнитурата?
Отговори

vladkata снимка vladkata 02 януари 2011 - 15:27

Да като ги развиеш ще изтече ако има де инак е хубаво да се смени има си пробка от горе за наливане (най-добре на сервиз че си имат помпички за доливането и ще стане за 15 минути цялата работа ) аз го смених миналата година и бая разлика имаше особено докато е студена колата си влизаха като мед а преди това сас зор взеха ми 40 лв с маслото ,а старата гарнитура я намазахме със силикон и заспа.
Мнението беше редактирано от vladkata: 02 януари 2011 - 15:47
Отговори

cocolino снимка cocolino 02 януари 2011 - 15:37

 vladkata, на 02 Jan 2011, 15:27, каза:

Да като ги развиеш ще истече ако има де инак е хубаво да се смени има си пробка от горе за наливане (най-добре на сервиз че си имат помпички за доливането и ще стане за 15 минути цялата работа ) аз го смених миналата година и бая разлика имаше особено докато е студена колата си влизаха като мед а преди това сас зор взеха ми 40 лв с маслото ,а старата гарнитура я намазахме със силикон и заспа.



Благодаря много
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg