Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

какво значат тези грешки колеги ?

totoza снимка totoza 13 август 2011 - 23:26

Здравейте колеги.Имам един въпрос какво значат тези грешки който ми излизат като си чета колата с OP-COM!Грешки те са

Total number of fault codes: 2

92 - CRC Control Device Open Or Voltage High
Present

49 - Glow Device General Error
Present
колата ми е ОМЕГА-Б (X25DT)колата работи много неравномерно и издава страни звуци клати се цялата кола!
Отговори

autozaks снимка autozaks 13 август 2011 - 23:50

Идеята е като ги изтриеш какво става записва ли ги пак. Ако не разбираш по добре иди на сервиз да ти погледнат колата, тресене и неравномерна работа може да са много неща. Помпа, авансатор на помпата, пикаещи дюзи, необезвъздушена горивна система. Трябва да се знаят и всички симптоми на мотора, какво става при подаване на газ, дали пуши и ако да какъв цвят е пушека. Трябва да се видят и действителни стойности като момент на впръскване, количество, сравнение на количествата на всички дюзи, клапаните на помпата отварят ли се и в какви проценти, корекции на количество и момент. Само с изчитане на паметта няма да стане и то с Оп-ком. Трябва си професионален тестер, а и не се знае тези грешки от кога са може и да са стари. С две думи...Иди на сервиз :icon_wink2:
Отговори

totoza снимка totoza 14 август 2011 - 12:08

 autozaks, на 13 август 2011 - 23:50, каза:

Идеята е като ги изтриеш какво става записва ли ги пак. Ако не разбираш по добре иди на сервиз да ти погледнат колата, тресене и неравномерна работа може да са много неща. Помпа, авансатор на помпата, пикаещи дюзи, необезвъздушена горивна система. Трябва да се знаят и всички симптоми на мотора, какво става при подаване на газ, дали пуши и ако да какъв цвят е пушека. Трябва да се видят и действителни стойности като момент на впръскване, количество, сравнение на количествата на всички дюзи, клапаните на помпата отварят ли се и в какви проценти, корекции на количество и момент. Само с изчитане на паметта няма да стане и то с Оп-ком. Трябва си професионален тестер, а и не се знае тези грешки от кога са може и да са стари. С две думи...Иди на сервиз :icon_wink2:

значи не се изтриват грешките!при подаване на газ след 1000 об. изчезва тресенето на мотора изчезва и след 3000 об. пуши черно!като подам газ до 2000-3000 об. и пусна газта об. падат на 700 и колата спира да тресе и работи много добре и след малко пак почва!
Отговори

autozaks снимка autozaks 14 август 2011 - 22:11

На място като форсирваш може да се приеме за нормално да пуши черно във високите. Провери си подгревните свещи една по една ама ги изкарай и виж дали работят. Виж и има ли захранване до шината на свещите и кога изключва релето. Другата ти грешка е в окъсена верига на Круиз контрола. Щом не се изтриват грешките означава че проблема си седи докато не възстановиш веригите няма да се изтрият. Предполагам че проблема ще е в подгрева. Така без да виждам колата ми е трудно да кажа повече. А и не съм правил скоро такъв мотор.
Отговори

totoza снимка totoza 17 август 2011 - 17:53

Сега почна и да се чува много зверско чукане и стържене някъде отпред при веригата или поне на мен ми се струва,че е от там!На ниски обороти е по слабо и като и подам газ се чува доста силно !
Отговори

totoza снимка totoza 27 август 2011 - 09:18

чукането и стърженето се оказа демпферна шайба която смених и сега няма никакви шумове!обачче сега има друго коилата гасне сама когато сам на скорост и е изключа или когато несъм на скорост и е изфорсирам и пусна газта пак гасне !
Отговори

variable intake system снимка variable intake system 06 септември 2011 - 12:28

Колега, първата грешка (92) я пишат всичките омеги с такъв мотор и касае круз контрол-а. От нея не свети чек лампата, тази грешка просто си стои в паметта и не влияе в/у нищо. Няма омега, която да съм правил и да няма такава грешка. В интерес на истината не съм си играл с настройките да видя дали някъде в конфигурацията на ЕЦМ-а ще успея да махна круз контрол-а, но пак ти казвам, тази грешка не те бърка по никакъв начин.
А втората грешка (49) касае подгрева, така че трябва да си провериш свещите и подгревното реле. А за всички останали проблеми си трябва солидна диагностика!!!
Отговори

totoza снимка totoza 06 септември 2011 - 19:34

Вече не гасне,беше се разхлабила помпата и и беше мръднал аванса в закъснение малко!Обаче постояните грешки на колата са
49 - Glow Device General Error
Present

92 - CRC Control Device Open Or Voltage High
Present

64 - Fuel Quantity Control Out Of Range
Not present

Преди 3 дни се върнах от морето и ми даде много добър разход 6,5 на 100км,бяхме 4 човека и пълен багажник със средна скорост 120 км и на места 180 км но за малко!Единствения проблем който остана е когато колата работи на място се тресе и леко мърдат оборотите!От какво може да е?
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 07 септември 2011 - 23:31

е точно в последния пост си казал хубавата грешка 64, виж на действителни стойности впръсканото количество на загрял мотор, според мен е малко явно за това не работи добре, трябва да се настрои но това вече може да го направи някой който го е правил, не е за препоръчване да пипаш сам помпата... по принцип трябва да е около 4-5 мг на загрял мотор, ако е под 3 или над 9 ще записва тази грешка...
Отговори

totoza снимка totoza 08 септември 2011 - 19:37

 Shmortz, на 07 септември 2011 - 23:31, каза:

е точно в последния пост си казал хубавата грешка 64, виж на действителни стойности впръсканото количество на загрял мотор, според мен е малко явно за това не работи добре, трябва да се настрои но това вече може да го направи някой който го е правил, не е за препоръчване да пипаш сам помпата... по принцип трябва да е около 4-5 мг на загрял мотор, ако е под 3 или над 9 ще записва тази грешка...


значи на действителни стойности впръсканото количество на загрял мотор се менят от 4 до 6 мг.
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 08 септември 2011 - 23:48

много играе, може да има проблем с помпата, не случайно е записала че има проблем с регулирането на впръсканото количество, сложи хубава добавка и смени бензиностанцията, дано има ефект...
Отговори

totoza снимка totoza 09 септември 2011 - 07:33

 Shmortz, на 08 септември 2011 - 23:48, каза:

много играе, може да има проблем с помпата, не случайно е записала че има проблем с регулирането на впръсканото количество, сложи хубава добавка и смени бензиностанцията, дано има ефект...

а възможно ли е да мени милиграмите от това че ми са за смяна гарнитурите на плочката на помпата че се мокри по малко и веригата ми е май доста разтегната вече и сам е бутнал помпата доста кам мотора?
Мнението беше редактирано от totoza: 09 септември 2011 - 07:35
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 13 септември 2011 - 00:07

от гарнитурите едва ли, но от веригата е напълно възможно, все пак трябва да оправиш и двете неща така или иначе...
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg