Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Vectra C/ Signum

Подгряване и претапициране на предни седалки Вектра Ц

hobotqnin снимка hobotqnin 02 ноември 2014 - 17:59

Колеги Здравейте!
От месец близо, след като продадох Вектра Б, се сдобих с Вектра Ц.
Като заек с този модел, искам да попитам подгряването на седалките бързо ли заработва, защото въртя валячето, но не усещам топло отдолу и къде може да ми препоръчате тапицер за малко корекции по предната седалка, в София, защото по думите на старият собственик има обдухване, но се е закъсала точно на дупките и искам да я оправя.
благодаря предварително
Отговори

Vankissa снимка Vankissa 03 ноември 2014 - 09:47

 hobotqnin, на 02 ноември 2014 - 17:59, каза:

препоръчате тапицер за малко корекции по предната седалка, в София,


За тапицера и аз ще съм много бладгодарен, че ми се закъса леко шофьорската седалка... Така става след 300К :)
Отговори

stei снимка stei 03 ноември 2014 - 10:04

0888986641 този знам че е добър. На Горубляне са и са известни в София.
Отговори

milcho2005 снимка milcho2005 03 ноември 2014 - 10:11

На 300 000 ако се закъсва или протърква седалката значи кожата никога не е поддържана с препарати. Относно тапицер аз бих препоръчал Bgcrafters
Отговори

Жоро снимка Жоро 03 ноември 2014 - 10:21

Сега на въпроса. Аз съм с изцяло кожени седалки и на втората минута даже и в големите студове се затопля. Аз лично на петата го намалявам на първата степен, че ми пари на Д-то...
Отговори

Vankissa снимка Vankissa 03 ноември 2014 - 10:21

Не съм казал, че съм с кожа....
Имам протриване с размер около 5,6 санта в най-високата част на седалищната част. Тя е с Рекоаро седалки и там си стърчи и на всяко влизане излизане се търкам във въпросния ръб.
Иначе благодаря за препоръката!
Отговори

Petar_kazakov снимка Petar_kazakov 04 ноември 2014 - 18:55

Сори че малко се нарапвам в темата на колега.

Някой играл ли си е да сложи подгрявка на седалките си?
Много ли е играчка, да се свали тапицерията за да се сложи под нея подгряващите елементи?

Четох някъде из форумите, че имало значение от какъв салон е свалена подгрявката, на коженият салон била по-силна :-)
Отговори

Жоро снимка Жоро 05 ноември 2014 - 10:46

 Vankissa, на 03 ноември 2014 - 10:21, каза:

Не съм казал, че съм с кожа...


Имаш обдухване на некожени седалки??? Копчетата така ли ти изглеждат: Моята връзка, или има още една иконка със седалка с перка?

 Petar_kazakov, на 04 ноември 2014 - 18:55, каза:

Сори че малко се нарапвам в темата на колега.

Някой играл ли си е да сложи подгрявка на седалките си?
Много ли е играчка, да се свали тапицерията за да се сложи под нея подгряващите елементи?

Четох някъде из форумите, че имало значение от какъв салон е свалена подгрявката, на коженият салон била по-силна :-)


Наскоро четох тази тема: Моята връзка

Иначе имаше тема за сваляне на тапицерията на Astra H и беше елементарно. По скоро може да имаш проблем с кабелите...
Отговори

hobotqnin снимка hobotqnin 05 ноември 2014 - 20:19

Жоро, този символ на копчетата е за подгрев, не за обдухване, нали?
Днес бях на диагностика и както каза момчето, проблема ще се окаже в самите седалки, затова не греят. Притеснителното за мен е другото-излизат две грешки, които не се чистят.
P0620-04(Unknown DTC)
P0638-04(Throttle Control Solenoid Valve Circuit open)

Извинявам се за пост-а, ако не е на правилното място!
Отговори

Vankissa снимка Vankissa 06 ноември 2014 - 09:23

 Жоро, на 05 ноември 2014 - 10:46, каза:

Имаш обдухване на некожени седалки??? Копчетата така ли ти изглеждат: Моята връзка, или има още една иконка със седалка с перка?


Явно съм Ви заблудил, за което моля да ме извините!
Нямам нито кожен салон, нито подгрев, нито обдухване. Включих се в темата, за препоръка и контакти на тапицер, тъй като ми се закъсва шофьорската седалка от еднта страна :surrender:
Отговори

Жоро снимка Жоро 06 ноември 2014 - 09:24

 hobotqnin, на 05 ноември 2014 - 20:19, каза:

Жоро, този символ на копчетата е за подгрев, не за обдухване, нали?


Да това със седалката и стрелкичките е само за подгрев. Ако имаш обдухване има и иконка седалка с перка. Но това съм го виждал само на коли с обикновена и перфорирана кожа. Аз лично на моята имам само подгрев, сигурно защото нямам и перфорирана кожа за жалост :(

 Vankissa, на 06 ноември 2014 - 09:23, каза:

Явно съм Ви заблудил, за което моля да ме извините!


То май и аз ви обърках, кой-кой е... Реших, че hobotqnin е писал, че не е с кожа, а по-нагоре беше писал за обдухване. Ама то като се включихте двама, трима...
Отговори

Hyusko снимка Hyusko 11 юни 2015 - 18:00

И така сега можете да споделите ако знаете естествено дали може да се монтира подгрев във седалката без да се сменя седалка, само с премахване на оригиналната тапицерия и после пак да се сложи същата.
Отговори

Petar_kazakov снимка Petar_kazakov 13 юни 2015 - 00:56

 Hyusko, на 11 юни 2015 - 18:00, каза:

И така сега можете да споделите ако знаете естествено дали може да се монтира подгрев във седалката без да се сменя седалка, само с премахване на оригиналната тапицерия и после пак да се сложи същата.



Естествено че може, все пак така са ги сложили подгрявките първоначално?
В другата тема съм ти отговорил почти на въпроса.
на кратко сваляш AirBag-a, Разскачаш тапицерията, слагаш подрявката, закачаш тапицерията, после и AirBag-a, и си готов.
Колегата от английският форум, в темата му за която Жоро е дал линк, обяснява как тази операция отнема скромните 3ч за първата седалка :newsm05_41:

Успех.
Мнението беше редактирано от Petar_kazakov: 13 юни 2015 - 00:57
Отговори

Hyusko снимка Hyusko 16 юни 2015 - 07:05

 Petar_kazakov, на 13 юни 2015 - 00:56, каза:

Естествено че може, все пак така са ги сложили подгрявките първоначално?
В другата тема съм ти отговорил почти на въпроса.
на кратко сваляш AirBag-a, Разскачаш тапицерията, слагаш подрявката, закачаш тапицерията, после и AirBag-a, и си готов.
Колегата от английският форум, в темата му за която Жоро е дал линк, обяснява как тази операция отнема скромните 3ч за първата седалка :newsm05_41:

Успех.

Най лесната част от операцията май е да сложим подгрявката... Мале мале 3 часа колкото не съм нервен... А врътката за подгрева в момента не ми светва като включа фаровете и си мисля че може самата врътка да е развалена или като свържа всичките неща тогава и тя да светне :mellow:
Отговори

Petar_kazakov снимка Petar_kazakov 10 юли 2015 - 23:43

 Hyusko, на 16 юни 2015 - 07:05, каза:

Най лесната част от операцията май е да сложим подгрявката... Мале мале 3 часа колкото не съм нервен... А врътката за подгрева в момента не ми светва като включа фаровете и си мисля че може самата врътка да е развалена или като свържа всичките неща тогава и тя да светне :mellow:


Колега, вземай няколко кафета :biggrin: и с по-дълги почивки :icon_razz2:

Мен първата седалка ми отне цял ден, с гласене на кабели, подреждане на букси и всички други изненади и упорити детайли :icon_razz2:
Оказа се че на преди фейслифт-а буксата на седалката е на модули, всяка група конектори е на отделна пласмаска, която е сложена в голямата букса.
А на Фейслифт-а, буксата е една и всички метални конекторчета се нареждат в нея.
Което ми отне доста време да срежа и извадя всички конекторчера читави, не се бях подготвил с нови такива за да срежа кабелите и да сложа новите.

Аз бях писал и в другата тема, но ще кажа и тук :-)
Относно светенето на копчето ... ако имаш кабелите в таблото и в седалката, дори да нямаш подгрева, копчето ще светне. както с подсветката на таблото така и при включване на степените за подгрев.

А самото копче може да се тества, като се подаде директно напрежение на него
(това е за лявото копче, дясното е на обратно номерацията)
1. подсветката - 5-то краче +, а на 4-то - Маса
2. диода за работа на подгрева - 1во +, 4-то - Маса, така ще свети независимо дали е включено или не, 3то + и 4то Маса - свети само когато е на позиция за подгряване.
Мнението беше редактирано от Petar_kazakov: 10 юли 2015 - 23:45
Отговори

Бърз отговор

Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg