Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Astra H - Преминаване от рефлекорни фарове към ксенон.

features снимка features 15 февруари 2017 - 12:01

Здравейте, колеги. Имам Astra H GTC 2006. В момента колата е с оригиналните рефлекторни фарове Hella. След доста ровене и чакане, миналата седмица излезе оферта за Hella bi xenon на приемлива цена.
Публикувано изображение

В момента за тях имам един оригинален баласт и една крушка:
Публикувано изображение

Вече втори или трети ден търся информация относно преминаването от рефлектор към ксенон, но информацията е оскъдна. Разгледах оригиналните системи на Hella и цените ми се виждат меко казано ужасни, затова реших да мина към варианта със заместители. Ксеноновите фарове имат три букси: Едната е за управлението от колата, която сия имат и рефлекторите. Втората е за АФЛ модула и третата за баласта.
Публикувано изображение

Ксеноновата система за този тип фарове се води D2S. При нея, освен баласта, на фасунгата на крушката има още едно устройство - запалка. Доколкото разбрах при D1S, крушката и т.н. запалка са едно цяло, а при D2S са отделни елементи.

Публикувано изображение

На приемлива цена се намират заместители на оригиналната система, но въпросът е, окабеляването на тези заместители, ще пасне на буксите или ще се наложи преправяне?

Баласти със запалки D2S:
http://xenon.bg/cate...2s-d2r-35w.html

Склонен съм да преправям, но ми се иска да стане разумно и с не много преправяне и побългарявания, като запазя максимално оригиналния вид на фаровете, а не да ги направя решето и отвсякъде да стърчат кабели. Някой правил ли е подобна процедура?
Необходимо ли е на този автомобил, системата да е снабдена с модул против грешки - "които са необходими при автомобили с PWM (Pulse Width Modulation) управление на фаровете (най-вече новите модели на немските марки) и показател за нуждата от тях често пъти е трептене на светлината при запален двигател, дори при некативна индикация за изгоряла крушка"

Поради оскъдната информация която намирам, реших да направя темата с малко повече снимки, за да остане тук и ако някой колега някога тръгне по моя път, да има малко повече информация относно процедурата. Благодаря на всички предварително!
Мнението беше редактирано от features: 15 февруари 2017 - 12:07
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg