Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Неразпознат транспондер

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 08 юни 2017 - 17:36

Здравейте колеги,
Отварям нова тема, защото прерових всичко що имаше дума "имобилайзер" и нищо конкретно. Само натискаш тоз бутон и той става , след това изключваш контакт и си готов.....
Е, мисля че е крайно време да има последователност написана

Колата е Астра Г от профила с Имобилайзер 2 .
Днес ми пристигнаха два чипа 7935АА и закачам си аз оп-кома(ходих да ми изкарат секюрити кода, валиден е) давам кода, приет е, пуска ме до менюто ... и до там..

Нито в Programing видях ония опции за "program new, program old", нито в Special functions ги видях.... Оп-кома е 2010.

Имаше една опция за Programming keys и пише да сложа непрограмирания чип тоест Virgin ще да е както му викат, дадох ОК и сините правоъгълничета се запълваха много пъти и даде "NO transponder detected" ... Естествено на другите места си го показва като невалиден, мига си на таблото "колата с ключето".

След това гледах из интернет за някакъв наръчник за програмиране на нови ключове и намерих само на едно място че най-лесно било като се изтрият всичките(или Ресет ли беше) и след това наново сио добавяш наличните.

Аз също имам два програмирани, но имам само единия, затова ще е добре да се махнат всички и само налични да се добавят.
Четох тук че такъв, който е бил програмиран, може да се добави пак. Но като гледам че ми дава "No transponder detected" на празния чип..... направо не ми се мисли какво ще стане ако изтрия всичките и вземе че ми даде така и на този, който работи сега.

Затова, моля ако някой може да направи клип или да обясни с 1., 2., 3., 4., и.т.н последователност, нека го направи.
Повтарям, имам си един чип, който сега си работи и имам два празни от тук купени от България, които искам да добавя.
.
Срещам различни неща и не пише за кои астри се отнася - добавят се през CIM модула... изобщо е супер бъркотия с това нещо. Не е изяснено дори и тук в форум на Опел.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 08 юни 2017 - 17:45
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 08 юни 2017 - 18:27

Колата от профила ти няма CIM модул.
Чети и дерзай:
http://dox.bg/files/dw?a=aff46d3424
А чипа за да се разпознае,трябва да е подготвен за Опел.
Мнението беше редактирано от ivan_pop: 08 юни 2017 - 18:29
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 08 юни 2017 - 18:34

Подготвен ?
Защо тогава се казва че ставало с Оп-кома, след като явно трябва нещо преди това.. ?

И това съм го чел. Няма последователност в него. А са обяснени за какво са функциите в тая част на програмата.
Както казах, не виждам никъде тия OLD NEW опции

Освен това , какво значи да с е "подготвят" с друга машинария ли става или пак с оп-кома? Бахти глупостите... заради един кирлив чип трябват 500 боклука и кабели с кутии за 2 милиона лева...наистина почвам да се изнервям вече....като ще се пише нещо, то да се напише до край.. или изобщо да не се пише.

Едит : Да видях - сега пък трябвало някакъв Zed-Bull. Ми ще си го взема ако трябва и него
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 09 юни 2017 - 08:49
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 08 юни 2017 - 19:00

То ако можеше само с ОПКОМ за 15лв. да се програмира ключ,нямаше да е имобилайзер!
Публикувано изображение
Това подготвяне се прави с ключарска техника,след това може и с ОПКОМ-а!
Отговори

samoaz снимка samoaz 08 юни 2017 - 19:55

На мен преди няколко години ми помогна тази тема Моята връзка. Купих си от търг в ибей 3 дистанционни с платка като моята. Отделно един ненарязан ключ с празен транспондер.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 08 юни 2017 - 20:06

Да, ясно.
Значи когато чипът е "precoded" Няма да ми дава "No transponder detected".

Затова и когато изтриеш всичките , можеш да си добавиш тези, които са работели, защото и на тях няма да дава че не са детектирани.

Колега samoaz, Разбирам. Аз проблем с оп-кома няма да имам, въпросът е че не знаех че трябва да се форматират преди това.

Значи все пак трябва да има нещо записано в тях за да станат с оп-кома
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 08 юни 2017 - 20:09
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 08 юни 2017 - 21:20

Не се отчайвай,и за Опел има.
https://ru.aliexpres...c3-1e34c147dd79
И аз съм с един ключ дето пели.Имам втори нарязан,да отключа ако загубя първия.Като го загубя,тогава ще го мисля!
Отговори

помагащ снимка помагащ 08 юни 2017 - 22:28

Съжалявам колега за случката .
Но аз в доста мои постове съМ написал че не може да си купиш едно смешно кабелче за 20лв и то да има магечески качества .
Ние влагаме доста пари в техника и знания за да се случват нещата , а вие тарикатите със смешното кабелче сте ОК .
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 09 юни 2017 - 08:10

Не сме със смешни кабелчета за 20 лева, защото без него ще кършиш ръце.
Относно това какви техники имате - Един Зед бул струва точно 27 долара в Алиекспрес. Да питам ли вашият от къде е.. или да си помисля автоматично че сте дали за него 250 лева минимум, зависи кога е купен ? Ако ще се заяждаме - и аз мога. Аз също мога да си го купя.
Проблемът е че навсякъде се тръби че става с оп-ком, но се спестява че трябва да са "подготвени". Сега разбрахте ли защо беше моя пост. Ако беше писано че трябва да са подготвени, аз нямаше да пускам тема, а да си купя и зедбул-а и да се оправя сам, независимо че ще ми излезе по-скъпо, отколкото да ида до ключар да ми ги направи "подготвени".
Вие не разбирате ли че не само вие имате право да знаете и да се учите.. .... и да имате техники.
Искам да свърша нещо за себе си, щом имам възможност и желание да си набавя необходимите неща след допитване, то защо ще получавам упреци че съм "голям тарикат и смешен"? Вие да не би да сте знаели когато сте прохождали в тая област че трябва да са подготвени, за да станат с оп-кома? Не, нали?
Второ, това че в Китай са 30 лева, не означава че оригиналът струва толкова, не е нито 20 нито 30 лева.

Ако вземете да се съобразявате малко че не сте само вие "с техниките" в тоя форум, може би нещата като цяло ще тръгнат в друга посока и като манталитет.


Послепис: Колега Иво, няма страшно купих си и потготвен чип от Варна и ще дойде утре - проблемът ще е решен малко след идването му. :), но много мразя когато някой започне да се изтъква че има нещо, купено от Китай най-вероятно и край.. други нямат право да знаят и да си купят... да си седят там в ъгъла.

... регистрирах се в тоя форум с идеята да не се карам с никого за нищо, но някой хора просто те карат да го правиш. Явно приказките за руския и българския форум са верни. Че в единия задаваш въпрос и ти отговарят а в другия ти казват колко си прост и глупав и тарикат и какво ли не.

До модераторите - затваряйте темата, защото явно познанието и желанието за такова в България не се толерира.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 09 юни 2017 - 08:55
Отговори

Dtm снимка Dtm 09 юни 2017 - 09:47

Такова е положението с нашенските форуми, майстори и магазини, колега.Не обръщай внимание...Поразгледай из руските форуми..Аз на хашката си приших нов ключ с оп-кома, без проблем..За което, всякакви ''експерти'' ми искаха тройна цена..За астра г, май наистина е по-сложно.Виж тази тема дали може да ти помогне
https://www.drive2.r...80977082664215/
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 09 юни 2017 - 10:31

 Д-и-м-о-в, на 09 юни 2017 - 08:10, каза:

Проблемът е че навсякъде се тръби че става с оп-ком, но се спестява че трябва да са "подготвени". Сега разбрахте ли защо беше моя пост.

"Проблема" е,че трябва да се чете много и да се мисли.Първо се чете и след това се действа.Ако беше пуснал темата преди да си купиш чипове,нямаше да се чудиш защо не става.
Той ОПКОМА може и ПИН код да извади от колата,по принцип.Ама само по принцип,не на всички опели може!

П.П.:И е добре като си направиш ключ да напишеш в темата,за да е завършена като в Английски форум.Това с
цел други да не повторят твоята грешка!
Мнението беше редактирано от ivan_pop: 09 юни 2017 - 10:36
Отговори

Коцето снимка Коцето 09 юни 2017 - 10:32

Разбира се че става с ОПком:
http://www.vezerdiag...liser_guide.pdf
Изтрих всички запаметени (бяха 3бр) и след това отново програмиране на наличния стар както и новия: http://www.ebay.com/...%3D201204165398
Мнението беше редактирано от Коцето: 09 юни 2017 - 10:40
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 09 юни 2017 - 11:02

Разбира се, колега Коцето че става, ако само с Оп-кома си го направил, значи си си купил прекодиран чип. Това е вече друго нещо, което и аз направих днес, купих си прекодиран чип и утре го добавям и край на одисеята.

Не че съжалявам че съм дал 14 лева за два празни чипа - просто информацията, която има дори бих казал навсякъде е или умишлено половинчата или някой наистина го е мързяло да допише 5 думи, че трябва да имаш и устройство от сорта на Зедбул или Гамбит(сравнително евтини решения) и тогава си "Ready to go" както се казва. Ето затова го и пиша ясно и кратко!
Благодаря на хората, които смятат че стремежът към знание не е грях.

Към колегата Иван - разбира се че ще напиша резултат дали е станало. Ако утре чипът се добави, сигурно ще отложа купуването на Зедбул за по-нататък, защото въпреки всичко, смятам да си направя и празните... иначе удоволствието няма да е пълно и да седят ей така няма смисъл. Не съм за 45 лева за устройство, пък било то и китайско. Ще посоча дори и мястото от където съм купил подготвената заготовка. За да знаят хората.

Към колегата Dtm - благодаря за темата. Точно това направих и аз без да съм я гледал, но и там не се споменава че чипът му е бил подготвен още от купувача в китай (сигурно и той не е знаел), защото очевидно е станало.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 09 юни 2017 - 11:21
Отговори

помагащ снимка помагащ 09 юни 2017 - 20:43

Да много трогателни словоизлияния ето аз например не съм силен там .
Относно манталитета си много прав и ти си едно ярко потвърждение щом некакви го могат защо аз да им давам пари и да не ги прецакам да ама не всички майстори си крият занаята .
А ти колега не се сърди си поредната риба защо
1. Що за глупости за подготвени транспондери и тен подобни просто ТРХХ за различните модели с този тип транспондери които са ти пробутали се копират наличните и не получаваш нов ключ а корие на сещиствуващ
2. Що за измислена техника ЗЕТБУЛ МЕТБУЛ и така нататък има ТЕСН2 и MDI a вече и MDI2
3. Цената по aftermarket пазара на този трансрондер е 7-10лв
3. Защо например аз не справя плочки в банята или другтип ремонти защото не е моя равота има си хора специалисти ЕТО ТОВА КОЕТО ТИ СИ НАПРАВИЛ Е БАЛКАНСКИ МАНТАЛИТЕТ никъде в Германия или Англия няма да видиш някой да си ремонтира колата пред блока надявам се сещаш защо .
И накрая сметката 7-10лв чип + 20-30лв програмиране = 27-40лв ти колко похарчи като пари и нерви да се правеш на тарикат ?
Не сърди но това е истината .
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 09 юни 2017 - 22:04

1. Нищо не са ми ПРОБУТАЛИ ! Аз си ги купих сам и пак повтарям ПРАЗНИ
2. Разбрах (за пореден път казвам) И СЪМ СИ КУПИЛ И ПРЕКОДИРАН ЧИП TP09 и за твое голямо съжаление го има и ЩЕ СИ ГО ДОБАВЯ САМ - струва малко повече от 10 лева.
2. Това е МОЯТА кола и НЕ искам да прецаквам някого а ДА СЕ НАУЧА НА НЕЩО . И пак питам (не ми излизай със словоизлияния) НЯМАМ ЛИ ПРАВО ДА СЕ НАУЧА НА НЕЩО ?

3. Слабо ме интересува какво е в ГЕРМАНИЯ, защото аз съм в БЪЛГАРИЯ и за разлика от роботите там, тук някой иска да се научи на нещо.

4. Колко нерви съм изхабил и пари си е моя лична работа и знанието няма цена - ако не го знаеш, твой проблем.

Прави крушки, лепи плочки колкото искаш
- не знам някой да те е спрял , значи не можеш.
Аз обаче мога и както казах имам възможност да си взема всичко(ЗА ЛИЧНА УПОТРЕБА) и за това, което искам да си свърша.
И още веднъж питам - кой си ти та да ме задължаваш едва ли не да съм тъп и робот и да ида при "тебе" или такъв като тебе за да ми направи ключ ? След като мога да си правя колкото искам ключове сам и след като ги има за малко над 10 лева парчето и ги продават на магазина както за тебе, така и за мене( не са ограничени само за такива като тебе, нали? ), защо да не избера варианта да си го направя сам?

И сега въпрос - малко над 10 лева чип(изключвам празните) + 28 лева Оп-ком - та колко пари съм хвърлил че не ми стана ясно . Колко трябваше да дам за да дойда до тебе да го направиш например?

Пак повтарям - НЕ сте само вие тук с техниките. И не си ти човека, който ще ми казва или задължава да ида където ти ми кажеш или да правя с колата си каквото ти ми кажеш,нали ?

Прави си ключовете, аз не съм те спрял или да съм те карал да спираш. Това че не съм поискал да ида "където трябвало" (сякаш всичките ключари сте се родили направо такива) а съм предпочел да се сблъскам сам с "проблема" за да знам как става ... СИ Е ЛИЧНО МОЙ ИЗБОР, не твой . Сега всичко стана ли ясно ?

Съжалявам че съм те "прецакал" като съм искал да науча нещо ново..
пълен потрес е в тая България ...всеки разбира от всичко и се пише на всезнайко.... а който показва че НЕ знае и иска да се научи - бива ОХУЛЕН .. поне се засрами малко, ако можеш изобщо.

И само още един въпрос - така ли помагаш на всички? Ако на всички помагаш с думите "Със смешно кабелче за 20 лева не става"... е мерси от тая ти помощ. Дано и другите да са ти благодарили така.
Примерът е пред очите ти - Колегата Иво ми каза също че не става с Оп-кома, но показа ли ми какво трябва да имам за да стане ? Показа ми.... нищо че аз вече бях разбрал и бях си го поръчал. Та направи сам разликата в помощта.

Да бъдеш във форум и да пишеш "Няма невъзможни неща, имало било неплатежоспособни клиенти" си е чисто твой срам. И колко от тия "клиенти" дойдоха при тебе? ....... Отношение "брато", отношение и подход са ключовите думи, а не с рогата напред да наричаш някого "смешен" и "тарикат".
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 10 юни 2017 - 08:19
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 11 юни 2017 - 09:59

Днес си добавих транспондера, който купих от Кей.бг или Бравите.ком (подозирам че са едно и също, само че различни направления).

Чипът струва 17 лева и се казва TP09 OPL , може да бъде намерен в секцията Транспондери(чипове) -> "Други транспондери (чипове) за програмиране". Това е чип, направо форматиран за Опел, готов за процедурата, която ще опиша по-долу.

Процедурата за Astra G 2002 мина безпроблемно, само дето сега имам програмирани ключ3 и ключ4, дори след като изтрих всичките (явно ресет щеше да ги подреди пак първи и втори, но не беше ясно дали няма да има някоя изненада):
1. Отваряне Оп-ком, отиваме на Body-> Immobiliser II, след като сме избрали автомобила си и годината му (описанието тук е за Астра Г 2002)
2. След влизане в модула, отиваме на "Special functions" - вкарваме валиден пин код чрез "Security code" най-горе
3. След това Опцията "Erase all transponders-keys" - след питане натискаме Yes. Това ще изтрие всички транспондери, които са били програмирани до сега(това е в случай, че имате само някой от ключовете или нарочно не са ви дали всичките когато сте я купували)
4. Връщаме се назад и отиваме на "Programming" - вкарваме пак пин кода чрез опцията най-горе
5. След това ще ни се "отпуши" опцията "Program transponder-key" , натискаме я
6. Ще ви изпише да вкарате новия непрограмиран чип и да завъртите на контакт. (първо вкарайте чипа, който имате в наличност). Натиснете ОК и изчакайте 5-8 секунди. Ще ви поиска да изключите от контакт, след това да включите и отново да изключите/включите. Готово! Това трябва да си мине без абсолютно никакъв проблем.

7. Изключвате от контакт и продължавате с новия(или няколко) чип/чипа, който/които сте си купили от посоченото място. Сменяте го в наличния ключ или вече сте го сложили в друг ако имате и повтаряте същата процедура от 5 до 6 с тази разлика че вече когато натиснете ОК, ще ви изпише че е намерен нов ключ. Това е

При необходимост повтаряте за всеки следващ транспондер.

Ако някой знае дали Reset immobiliser ще почне подредбата отново от място 1 2 и т.н. - нека каже. И дали ще се нуждае от "Program immobiliser function" ако това се направи.
Благодаря


Така вече имам програмирани ключ3 и ключ4 от листата с общо 5 ключа.
Дано това е полезно на някого.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 14 юни 2017 - 13:15
Отговори

TOTTI868 снимка TOTTI868 11 юни 2017 - 16:47

добре си го написал колега.в крайна сметка не разбрах чиповете от алиекспреса, дали стават за програмиране.И аз сега чувам за посготвен чип
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 11 юни 2017 - 17:39

Моите не са от алиекспреса - дори празните . Пак от тази фирма са, но просто аз не знаех че за директно с ОП-ком, трябва да взема "от другите".
Смятам че от алиекспрес 99% са напълно празни(неподготвени) и ще трябва да се прекодират(подготвят) първо. Но за тази цена за прекодиран чип от това място - не си струва да се занимаваш с алиекспрес специално за това нещо.

Затова вземай за 17 кинта един и добавяй смело само с Оп-ком - поне проверено, работи, добавих го ... няма проблем.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 11 юни 2017 - 17:46
Отговори

TOTTI868 снимка TOTTI868 11 юни 2017 - 17:53

а чупа за централното как се програмира
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 11 юни 2017 - 17:57

Отговорил съм ето тук -> http://www.opelclub....1

Мнение номер 19
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg