Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Vectra A

Vectra A - Демонтаж на кора на врата

Vectra Rulzz снимка Vectra Rulzz 16 май 2009 - 13:26

Здр на Всички значи от известно време колоната в лявата врата спря да свири понякога като ударя по пластмасата на вратата и се оправи за няколко минути но от доста време не иска да свири изобщо. Днес ми дойде идея да сваля кората и да видя какво става имам някаква идея как се сваля но не съм 100% сигурен за това се допитвам до вас ако някой е свалял въпросната кора нека сподели
Отговори

kraskoval снимка kraskoval 16 май 2009 - 13:39

Мога да споделя аз как съг го правил 2-3 пъти:
1. На дръжката за сваляне на прозореца има един щифт от вътрешната страна, който с някакъв инструмент/отвертка/ трябва да махнеш. Не е много лесно, просто трябва да се понапънеш като хората и става.
2. На дръжката за отваряне на вратата има 3-4 винта, покрити от пластмаса на щипки - махаш и отвиваш.
3. На дръжката на вратата има също винтове - отвиваш.
4. Последно/доколкото си спомням/ - по периферията на цялата кола има щипки които щракват в самата врата - с умерено усилие се разкопчават и.... май че това беше
Отговори

Peshotiger снимка Peshotiger 16 май 2009 - 14:44

Отдолу по линията на вратата /под джоба на кората/ са три винта,
има един в дръжката, и 1-2 под пластмастката на лоста за отварянето на вратата.
После със щипките много внимателно, щото се чупят и почва да ти отзява кората.
Като откачаш, вдигаш нагоре, да излезе щифта за централното първо.
Отговори

kikaha снимка kikaha 16 май 2009 - 18:01

мога само да добавя, че с отверка няма да стане лесно фибата на дръжката е на кофти място изплзвай закривена отверка от най-малките или стоманена тел закривени като кукичка
Отговори

RaCeR_BoY снимка RaCeR_BoY 16 май 2009 - 21:29

И аз съм го правил това доста пъти имам доста опит с тия кори :)
Значи сваляш пласмасата дето е при дръжката за отваряне и се откриват 2 винта. След това от доло под джоба на кората на вратата също има 3 винта . На дръжката на вратата също има един винт от долната страна. Ако си с ел. стъкла няма дса имаш проблем с ваденето на кората но ако не си става малко по сложно с ваденето на щифта на дръжката за стъклото . Там зимаш 2 малки отверки и от двете страни натискаш краичетата на щифтчето и то излиза леко надоло ако не стане с двете отверки както казаха колегите може да огънеш някаква тънка и здрава тел и да закачиш щифта и да излезе .... След това с една отверка вкарваш от всички страни за да откачиш от щипките на кората и после повдигаш нагоре кората и тя излиза :) После всичко по обратния ред както си разглобил :whistle: Успех с задачата :flag:
Отговори

borro снимка borro 16 май 2009 - 21:48

Има и една контра в левия край на джоба - сички ли я забравихте?
Отговори

Vectra Rulzz снимка Vectra Rulzz 16 май 2009 - 22:51

Благодаря ви колеги на всички за отделеното време тези дни ще се заема със задачата 10х :whistle:
Отговори

floyd снимка floyd 18 май 2009 - 07:36

 borro, на 16 May 2009, 10:48 PM, каза:

Има и една контра в левия край на джоба - сички ли я забравихте?


Тук обърни внимание! Развива се от под кората. И щипките излизат при придвижване на кората към пантите. Не ги напъвай навън, щото се чупят.
Отговори

BURNOUT снимка BURNOUT 18 май 2009 - 19:53

:whistle: "Контрата"за която говореше колегата не се развива от под кората.Повечето вероятно не знаят за нея защото отдавна е била счупена.Представлява палец,който се натиска с отверка или дори с пръст навътре(посока към средната колонка),докато освободи кората.Другото е описано по-нагоре.
Мнението беше редактирано от BURNOUT: 18 май 2009 - 19:55
Отговори

Vectra Rulzz снимка Vectra Rulzz 18 май 2009 - 22:20

 BURNOUT, на 18 May 2009, 08:53 PM, каза:

:flag: "Контрата"за която говореше колегата не се развива от под кората.Повечето вероятно не знаят за нея защото отдавна е била счупена.Представлява палец,който се натиска с отверка или дори с пръст навътре(посока към средната колонка),докато освободи кората.Другото е описано по-нагоре.



:whistle: Прав си колега малко зор видях с тази контра докато не ми хрумна да натисна палчето но се оправих имах проблем и с дръжката на прозореца но завъртях кората и тя излезе без да я махам дръжката в крайна сметка се справих с задачата благодаря на всички за помощта
:flag:
Отговори

Silencer снимка Silencer 24 май 2009 - 18:28

Преди 3-4 дни ги свалях и 4те и мога кажа как:
1:ДРЪЖКА-за да я свалиш имаш три види(1 в ниската част и две в горната,под пластмасовото капаче което демонтира с помощта на отверка),НО ОСВЕН това може дръжката в долната или горната част да хваната с по-малка вида от задната страна на кора,по-принцип имат една такава допълнителна завинтена от гръбната страна(тя се сваля като свалиш кората)
2:Още три види,покрай прага(по принцип средната е леко извадена поради вибрациите)
3:Махни Щифтчето,което натискаш за да заключиш вратата-просто е на червето,с нож от двете страни и се вади
4:Кората в вади към тебе като с леки движения към тебе от всякаде се повдига-завираш отверка под кората и повдигаш леко отсякаде
5:има допълна прикрепваща част при предните врати,която се вади като завартиш кората на обратната на часовникова стрелка посока,така пластмасата която държи точно джоба може дасе чупи но не е голяма загуба
П.С.за да не свири и да ти се пуска от време на време колонката значи или буксата която влиза в колонката или е кабелчето някаде покрах буксата което се е скъсало,възможно да е самата колона(заминала е)
Поздрави!
Отговори

Vectra Rulzz снимка Vectra Rulzz 26 май 2009 - 16:01

Колега благодаря ти за съветите миналата седмица я свалих кората и видях какъв е проблема беше се извадила буксата и мембраната беше скъсана сложих буксата и засвири но не беше това което очаквах :newsm05_41: труда ми беше напразен но сега поне свири макар и слабо

лека и безаварийна :hahaha:
Отговори

Silencer снимка Silencer 29 май 2009 - 15:06

 Vectra Rulzz, на 26 May 2009, 05:01 PM, каза:

Колега благодаря ти за съветите миналата седмица я свалих кората и видях какъв е проблема беше се извадила буксата и мембраната беше скъсана сложих буксата и засвири но не беше това което очаквах :icon_wink2: труда ми беше напразен но сега поне свири макар и слабо

лека и безаварийна :icon_wink2:

10 кинта нова колонка,толкова струва,тук от форума си зех 4ри
Мнението беше редактирано от Silencer: 29 май 2009 - 15:06
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg