Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Интегриране на C20XE в Астра Г

s7ifl3r снимка s7ifl3r 28 януари 2011 - 13:16

 Liubeznia, на 28 Jan 2011, 13:15, каза:

Ще дам един пример, ти биеш cток ХЕ калибра и вектра, ХЕR от летящ те дърпа, значи ХЕR трябва да дърпа и ХЕ в тези купета. А всички твърдят, че не става... :)

Иначе за Европата си доста прав :mhihi:

Т'ва ми е повече от ясно....XER ме бие точно както аз бия XE в купе близко по килограми!
Отговори

VanVan снимка VanVan 28 януари 2011 - 13:19

Е да ама не се знае кой в кво състояние е...
Отговори

Liubeznia снимка Liubeznia 28 януари 2011 - 13:21

 VanVan, на 28 Jan 2011, 13:19, каза:

Е да ама не се знае кой в кво състояние е...

Всички ХЕ'та в този форум са в отлично състояние след пълна ревизия!
Отговори

yasmania снимка yasmania 28 януари 2011 - 14:23

Мале какви заблудени има. Съжалявам че в момента имам доста друга работа и немога да изнамеря МНОГОТО примери за масово опровержение.

ЧЕстно казано не мисля и да го правя, че темата ОТНОВО избяга в далечна посока. Нека прочетем първото мнение на автора и да се придържаме към него.
Отговори

VanVan снимка VanVan 28 януари 2011 - 14:25

 yasmania, на 28 Jan 2011, 14:23, каза:

Мале какви заблудени има. Съжалявам че в момента имам доста друга работа и немога да изнамеря МНОГОТО примери за масово опровержение.

ЧЕстно казано не мисля и да го правя, че темата ОТНОВО избяга в далечна посока. Нека прочетем първото мнение на автора и да се придържаме към него.


Моля те като имаш време намери желание и пусни тука примерите, но не го приемай като опровержение а като споделяне на инфо, нали затва сме тука?
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 28 януари 2011 - 14:45

Майката еВахте на темата...
Спирайте се, да не Ви спирам Аз. :mhihi:


Малко по-късно зачиствам всичко, че то става смешно вече - стане ли въпрос за разход се почва Бензин vs Дизел. Стане ли въпрос за раЦинг - XE vs целия свят. Аман :good:
Отговори

yasmania снимка yasmania 28 януари 2011 - 14:47

 VanVan, на 28 Jan 2011, 12:25, каза:

Моля те като имаш време намери желание и пусни тука примерите, но не го приемай като опровержение а като споделяне на инфо, нали затва сме тука?


Няма проблем да го направя, но като гледам няча да е в тази тема, скоро ще "пътува" или ще я "почистят"

Уникати :mhihi: :good:
Отговори

cukito снимка cukito 28 януари 2011 - 14:48

 Tank, на 28 Jan 2011, 14:40, каза:

кого да питам майсторчетата дето единия път ти нагласяха някакъв ремък ли беше,генератор ли беше или Анатоли(Бакшиша) дето 2рия път ходихте до у тях да му вземаш компютъра(тст) да слагаш на твоята кола...или 50те човека зяпачи дето гледаха как си оправяш колата на Петрол 2 пъти по час...
когото кажеш него ще питаме.


хахаха няма какво да говоря повече.... да не серем по темата на момчето... със здраве да си караш астричка и много победи да имаш върху ХЕ...


п.с. сега ме е яд че си продадох астрата заради ей такива като теб цървули дето си е купил някаква каляска и си мисли че има нещо супер вървящо.. успех :mhihi:

По-внимателно с епитетите, за да няма някой жълт картон :good:

Цитат

8. Комуникация във форума се подържа с уважителен за останалите колеги тон. Обиди, преки или косвени нападки, гневни изказвания, нецензурен и вулгарен език няма да се толерират и ще бъдат санкционирани..

Мнението беше редактирано от siegfrid: 28 януари 2011 - 14:56
Отговори

Liubeznia снимка Liubeznia 28 януари 2011 - 14:54

 cukito, на 28 Jan 2011, 14:48, каза:

хахаха няма какво да говоря повече.... да не серем по темата на момчето... със здраве да си караш астричка и много победи да имаш върху ХЕ...

Колега, защо нападаш с епитети? И даваш заден нещо? Като е толкова успешна твоята конверсия, защо продаде бегачката?
Отговори

cukito снимка cukito 28 януари 2011 - 15:00

 Liubeznia, на 28 Jan 2011, 14:54, каза:

Колега, защо нападаш с епитети? И даваш заден нещо? Като е толкова успешна твоята конверсия, защо продаде бегачката?


защото правя нова бегачка колега... и с кое давам назад.. какво искате да спорим цял ден и да проваляме още темата ли? дали това иска да разбере момчето като е пуснал тая тема...
Отговори

Tank снимка Tank 28 януари 2011 - 15:00

 cukito, на 28 Jan 2011, 14:48, каза:



искаш ли да не се обиждаме на цървули и галоши?Познаваме се, сядали сме на една маса.Ако имаш нещо да ми кажеш пиши на лични или ми се обади по телефона. Не смятам че карам "лъскава, супервървяща каляска", има много по-добри и по-бързи коли от моята.Отлично знам колко ми върви(невърви) колата.

Спираме да серем в темата на момчето.
Според мен, С20ХЕ е страхотен мотор и да се интегрира в Астра Г е добра идея. Стига да е добре извършена конверсията.
Ще върви колкото калибра(вектра)ХЕ и ще е по комфортно.
Поздрави!
Отговори

FirestorM снимка FirestorM 28 януари 2011 - 22:56

В крайна сметка не пуснах темата за да разбера на кой колко му върви колата, а за да науча нещо повече за конверсията... Има си писти и улични гонки да си мерите п... Някой ако знае нещо повече нека сподели все пак... Оги ти с кутия от какво Деу беше ? Къса или дълга беше ? Някакви преправяния трябваше ли да се правят ?
Мнението беше редактирано от FirestorM: 28 януари 2011 - 22:59
Отговори

Оги снимка Оги 28 януари 2011 - 23:08

 FirestorM, на 28 Jan 2011, 22:56, каза:

...


Деу Меу същата е като F16 .. пак пише F16 и според мен е абс. същата като Опелската, само че с щампа Деу :mhihi: И да, преправяне има естествено :mhihi: Твоята е с лагер помпа на съединителя, а кутиите за ХЕ-то са с жило. Съветвам те да минеш на жило, защото варианта с хидравликата поне при мен не държеше.
Отговори

FirestorM снимка FirestorM 28 януари 2011 - 23:22

Ясно... А с инсталацията на ХЕ-то имаше ли някакви проблеми с показанията на уредите в купето. Температурата на водата, километража?
Отговори

Оги снимка Оги 28 януари 2011 - 23:32

Километража си бачка, той взима сигнал от АБС-а. Оборотомера също работи. Температурата на охл. течност показва само ако си си с оригиналния cooling модул. Аз, както ти казах, го бях махнал и за това имах отделен уред.
Мнението беше редактирано от Оги: 28 януари 2011 - 23:33
Отговори

yasmania снимка yasmania 31 януари 2011 - 16:22

 s7ifl3r, на 28 Jan 2011, 12:12, каза:

За т'ва, че в Европа слагали ХЕ в Астра Г....да бе да!Тая работа са я отказали много отдавна и са минали на новите мотори, много рядко се бодва някой C20LET и то т'ва си е екзотика.



 Liubeznia, на 28 Jan 2011, 12:15, каза:

Иначе за Европата си доста прав :unsure:



 VanVan, на 28 Jan 2011, 13:25, каза:

Моля те като имаш време намери желание и пусни тука примерите, но не го приемай като опровержение а като споделяне на инфо, нали затва сме тука?


:newsm05_41: ДА БЕ ДА ,казали хората .. .

Ето няколко съвсем бързи и случайни примера . . това е във връзка с "утъпканата пътека" за която говорихме по - рано.

Astra mk4 c20let

Mk4 C20LET

Astra VAN c20LET

Astra Bertone 2000


Ииии . . .вижте ЗАГЛАВИЕТО на тази тема , от Април 2010 . . .

Another Astra G redtop convertion

П.С. Без до обиждам никого, защото симпатизирам на темата, нооо . . .

"Z22SE=crap

C20XE=cant go wrong"

Eто и предложение от ТЯХНА страна

kit

Горе долу така са нещата, не са престанали няма и да престанат, смислените проекти и лудите глави не свършват току така / казвам смислени, понеже стои за продажба една Калибра Турбо мнооого време . .. може би защото е 1.7 турбо ДИЗЕЛ хахах /

Поздравите и на феновете и на хейтърите на Xe и Let :pardon:

П.С. Сега се светнах ,че съм постнал повече ЛЕТ- ове отколкото ХЕ- то . . това не е защото са по редки вторите, имат много общо с темата ни и конструктивно, затова и не съм подбирал спецялно ХЕ конвърснатите . . .
Мнението беше редактирано от yasmania: 31 януари 2011 - 16:27
Отговори

s7ifl3r снимка s7ifl3r 31 януари 2011 - 16:36

 yasmania, на 31 Jan 2011, 16:22, каза:

........................

"Z22SE=crap

C20XE=cant go wrong"
............................

Браво, намери 10 примера за интервенцията и както казах и преди винаги се слага C20LET, а ХЕ-то е рядкост....демек доказа тезати ми....Ся да не зема да търся и аз колко примера има където се говори, че не е оферта да се слага ХЕ и е по-добре да сложиш дебилния Х18ХЕ1...
А за Z22SE....к'во да ти кажа освен, че след конверсий въпросният мотор е най-мощния четирицилиндров мотор правен някога....може да се разровиш из нета...(Z22SE=L61).

Но изглежда пак не разбирате за какво става въпрос.Никой не е казал, че е лошо да се сложи ХЕ или, че е лош мотор.Просто говорим, че въпросната интервенция е скъпа и много трудоемка отколкото да се сложи двигател който серийно се вгражда във въпросният автомобил.А ефекта поне е сигурен....

Да си направим една проста сметка:
Що годе читаво ХЕ с инсталация и скорости - 1000лв
Задължителна ревизия, че читави няма... - минимум 500лв да стане кадърно
Монтаж на хиляди щуротии, инсталации и преправяния - минимум 400лв + незнайно още колко и много много нерви!
Грубо да сложиш ХЕ - 2000лв минимум с многото нерви да стане що годе добре.

Монтаж на някой екошпек, примерно най-скъпия Z22SE
Матора барабар с всичко(скорости и инсталация) - около 1200-1500лв
Ревизия - възможно е да се наложи смяна на сегменти, че при първата генерация дават фира - около 300-400лв
Монтаж - около 300лв.
Нерви никакви, всичко си е Plug and Play, караш си кола Евро 4 и не те е страх, че тоя дет ти е преправял захващането на мотора не е объркал нещо, или че хидравликата не е вързана като хората, или че перките няма да се пуснат, па климатика дали ша тръгне....
Демек груба максимална сума за монтаж на Екошек - 2200лв и си караш като пич.

Ся ша ме нахраните, ясно...ама Илиянчо да си решава ко да прави!
Мнението беше редактирано от s7ifl3r: 31 януари 2011 - 16:37
Отговори

yasmania снимка yasmania 31 януари 2011 - 16:46

 s7ifl3r, на 31 Jan 2011, 15:36, каза:

Ся ша ме нахраните, ясно...ама Илиянчо да си решава ко да прави!


Нема те храним бе споко. Знаем го маторя 2.2 кадърен е , и все- по масово ще навлиза. Има доста неща за които си прав, но най- прав си за това че няма какво да коментираме темата в ТАЗИ насока, понеже тя не е ДА СЛОЖА ЛИ или ДА НЕ СЛОЖА , а

"Не съм виждал такава тема, та ми е интересно кой какво знае по въпроса. .................................... Очаквам компетентни мнение, а не такива от сорта НЕ СЕ ЗАНИМАВАЙ..."

Cheers :newsm05_41:
Отговори

s7ifl3r снимка s7ifl3r 31 януари 2011 - 16:52

 yasmania, на 31 Jan 2011, 16:46, каза:

Нема те храним бе споко. Знаем го маторя 2.2 кадърен е , и все- по масово ще навлиза. Има доста неща за които си прав, но най- прав си за това че няма какво да коментираме темата в ТАЗИ насока, понеже тя не е ДА СЛОЖА ЛИ или ДА НЕ СЛОЖА , а

"Не съм виждал такава тема, та ми е интересно кой какво знае по въпроса. .................................... Очаквам компетентни мнение, а не такива от сорта НЕ СЕ ЗАНИМАВАЙ..."

Cheers :pardon:

Най-сетне един разбран човек от ХЕ сектата! Евала Яска! :newsm05_41:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg