Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Вакуумен ЕГР клапан на мотори 1.7, 2.0 и 2.2 DTI

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 07 октомври 2015 - 13:25

Пак казвам, че при мен е вакуумен и е изолиран. Няма никъв шанс да заработи, защото има съчма в маркуча. Нямам идея при У. Там до колкото знам при софт изолирането се прекъсва един от четирите кабела и ефекта е същия, но нека тоя дето го прави да каже.
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 07 октомври 2015 - 15:58

Вакуумния да, електрическия е малко по различен :) във аутодата има бюлетин който описва кой кабел се реже и няма проблем с чека, но остава да работи егр. Както и описах проблема е цялостната му изолация :)
Мнението беше редактирано от dimitarmark: 07 октомври 2015 - 16:00
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 07 октомври 2015 - 16:29

той колегата bruno1986 все пак се оказа с Вакуумен.
Отговори

slavimac снимка slavimac 07 октомври 2015 - 21:19

само за стотачка
Отговори

bruno1986 снимка bruno1986 08 октомври 2015 - 13:36

:icon_wink2:
Мнението беше редактирано от bruno1986: 04 декември 2015 - 17:43
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 08 октомври 2015 - 13:55

 slavimac, на 07 октомври 2015 - 21:19, каза:

само за стотачка


Що е то само за стотачка?
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 08 октомври 2015 - 16:05

Колегата май нещо ни смахва със тези кратки мнения и неясна информация :(
Отговори

slavimac снимка slavimac 08 октомври 2015 - 22:23

какво по ясно от това бе хора 0888738876
Отговори

bruno1986 снимка bruno1986 17 октомври 2015 - 09:38

 slavimac, на 08 октомври 2015 - 22:23, каза:

какво по ясно от това бе хора 0888738876

Добре и кой търсим Драган, Петкан?
Мнението беше редактирано от bruno1986: 17 октомври 2015 - 12:24
Отговори

dicthebig снимка dicthebig 23 октомври 2015 - 11:55

 aquiles, на 13 юни 2015 - 19:28, каза:

Здравейте колеги! Нов съм във форума и се надявам, че поставям поста си в правилната тема и ще ми помогнете (понеже не съм от големите разбирачи на автомобили :sad-smiley-046: ) .
От около година съм притежател на Опел Вектра Ц 2.2 DTI (2003 година). Както се подразбира, става въпрос за въпросния ЕГР клапан. Като тръгна на дълъг път, колата ми по някое време изкарва автомобила с ключето (влиза в авариен режим и става тромава), при което като изключа автомобила и пак го запаля, тази грешка изчезва. Също така съм забелязал, че като я държа в високи обороти (от 3000 нагоре, грешката не излиза). Ходих на диагностика в сервиз на БОШ и ми казаха, че клапана ми е за смяна, но за момента нямам възможност да дам около 800-900 лв за такъв клапан. Също така ходих в сервиз на Опел и там ми казаха, че клапана е електрически, а до колкото прочетох тук в тази тема става въпрос повече за вакуумния. Въпросът ми е, по какъв начин мога да се оттърва от гадния проблем (примерно чрез софтуерно премахване), евентуално къде и на каква цена.
Наистина ще съм Ви много благодарен ако ми помогнете, понеже е много дразнещо на всеки 300 км да спирам по 2 пъти да я гася и пак да я паля. :helpsmilie:

Здрасти,
единнственото правилно и смислено нещо е поставянето на симулатор.
Забравяш за ЕГР-а и пройзтичащите от него проблеми.
ПОвече подробности на телефона. 0889907922
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 23 октомври 2015 - 14:23

Ти и в друга тема беше писл. Обясни ми каква гаранция даваш на симулаторите. Колко по-добре е от ремап? Аз в пепелника си разнасям оригиналните чипове и мога когато си реша да си ги върна и всичко си работи при мен. Наистина не виждам какво неправилно има в това решение. Дай повече информация, че ми се струва като празна реклама това. Нищо против нямам да си продаваш симулаторите, но как така пък ще са най-доброто решение? Нека информацията дето пишем по тия теми да е изчерпателна и най-вече ВЯРНА.
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 23 октомври 2015 - 20:57

Тук май колегата "голямх.й " взе да си прави безплатна реклама :)
Отговори

k opel e снимка k opel e 14 ноември 2015 - 20:26

Преди три дни елиминирах вакумния ЕГР на моята Вектра X20DTL. Ползвах оригинален цокъл със зъбчета и реле за Опел от морга. Монтирах го в кутията до сервото в която е релето за греене. През тази кутия минават проводниците за двата соленоидни клапана и ползвах къси жици. Проводника от дебитомера го прекъснах при разделката с големия сноп и подадох два проводника към тиловия контакт на релето. Ползвах два диода 3 ампера последователно. Видимо не личи преработката. Ефекта беше поразителен. На опкома ЕГР дава стойности до 25% и двигателя работи без проблем с ряз в ниските обороти и без светещ чек.
Отговори

k opel e снимка k opel e 03 януари 2016 - 00:46

Месец и половина чека слушаше, но сега, като застудя започна да ми пресветка за ЕГР. Пресветва за части от секундата при пускане на газта около 2300 оборота. Първо ще шунтирам единия диод. Ако не стане ще поставя два по един ампер или ще добавя тример и ще го въртя докато излъжа ЕКУ.
Отговори

Кръстев снимка Кръстев 13 януари 2016 - 13:55

Здравейте колеги , имам VECTRA C GTS Y22DTR 125к.с. 2003 год. карам я вече почти година , не съм имал никакви проблеми до сега "да чукна на дърво" но като че ли ми се иска да е малко по-пъргава и първо смятам да разкарам този EGR заедно с катализатора и след време евентуално да сложа чип . Прочетох почти цялата тема стигнах някъде до 23-24 страница и като видях че повечето коментари са от преди около 3 години реших че най-добре да възродя темата с моето питане - Доколкото разбрах схемата с диодите и релето действа за моя двигател ? Малко по-цивилизования вариант за въпросните готови емулатори които включваш с буксата на EGR и забравяш - от къде мога да си намеря ? Ако ли не дали има някой колега от Пловдивски регион да взема нужните джаджи и да сглобим схемата ?
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 13 януари 2016 - 14:35

При теб май няма да действа релето, доколкото знам ти си със електрически егр. Схемата работи само при вакуумния. Защо не се позаинтересуваш за директен чип със елиминиране на егр софтуерно. Само преди това махни катализатора и почисти смукателните колектори.
Отговори

dicthebig снимка dicthebig 19 януари 2016 - 15:49

 Ne6to Smisleno, на 23 октомври 2015 - 14:23, каза:

Ти и в друга тема беше писл. Обясни ми каква гаранция даваш на симулаторите. Колко по-добре е от ремап? Аз в пепелника си разнасям оригиналните чипове и мога когато си реша да си ги върна и всичко си работи при мен. Наистина не виждам какво неправилно има в това решение. Дай повече информация, че ми се струва като празна реклама това. Нищо против нямам да си продаваш симулаторите, но как така пък ще са най-доброто решение? Нека информацията дето пишем по тия теми да е изчерпателна и най-вече ВЯРНА.



Добре, колеги
Нека първо се спазва добрия тон. Ако аз обидя някого - той с пълно право може да направи същото.

Електрическия клапан не може да се излъже с диоди и реле - както вакуумния. Не става и с рязане на жици. С физическо затапване - пак са глупости.
Единствено възможно е с емулатор и ремапване на софтуера(програмируемо премахване).
Всеки да си направи сметка за парите и предимствата на двете възможни опции.
Според мен(ако някой иска и може да ме опровергае)

симулатор ///////// ремап

цена по-ниска ///////// 350 и нагоре (питал съм и за чип тунинг - главно нагоре, нагоре...)
Монтаж без специално оборудване //////// само на място (специално оборудване)
преносимост слагаш/сваляш и на друг автомобил //////// само на конкретния автомобил
доставка може по куриер //////// не може
риск нулев риск да не запали колата //////// винаги има вероятност да не запали след препрограмирането (не е за всеки)
във времето от днес за утре //////// Варна, Русе, Пловдив, София ??? (само на едно място и е свързано с пътуване)

На практика ползваш устройство(без да променяш нищо по колата) и в един момент решаваш да го свалиш и ползваш на друг автомобил.Разхода е оправдан и с възможност за многократно използване.
Мисля,че тези доводи са достатъчни за да кажа емулатора е най-доброто смислено решение.

ПОздрави!
Мнението беше редактирано от dicthebig: 19 януари 2016 - 15:57
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 19 януари 2016 - 16:57

Не съм искал да те обиждам, а и мисля не съм го направил. Хубаво е хората да знаят подробностите. Съгласи се (доста време мина и непомна точно но беше нещо от рода) беше даден един телефон и се казваше 100 лв и решавам проблема. Това хич не беше достатъчна информация. Всеки чете и преценява. Не искам да оспорвам вярността на това дето си писал с риск да не те обидя. Ще призная че цената наистина е по-евтино. От моя гледна точнка съм доволен от ремап+софтуерно изключване за 250 лв. Това е споделяне към колегите, а не упрек (вече се притеснявам да не кажа нещо нередно). Наистина ако имаш такъв проблем и искаш просто да го решиш няма сравнение в цената. Ако и колеги които ползват емулатора изкажат добри отзиви ще се убедим всички.

:drinks: още веднъж - никого не съм искал да обиждам и мисля не съм си го позволявал никога във форума. Единствено казвам колегите да четат всички мнения и да вземат аргументирани решения. Ако имат съмнения да питат колеги които са решили тези проблеми по единя и по другия начин. Да сравняват отзивите и да решават. Аз наистина мога да дам отзиви само за едното решение. Както си писал с релетата винаги има някакви, макар и минимални проблеми. Достатъчно да те дразнят. Ако това го няма при емулатора подкрепям използването му, но аз не мога да дам мнение за момента.

И за да изчистя тая подробност, колегата дето му давам отговор е с вакуумен ЕГР. Писахме си на лично и аз по-горе уточних. Ако прочетеш през тази перспектива на ново чата може да не изглежда по същия начин :)

Поздрави
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 19 януари 2016 - 17:04
Отговори

Георги В. Петров снимка Георги В. Петров 03 март 2016 - 12:44

 pepihan, на 29 март 2011 - 15:19, каза:

Според Autodata за упоменатите мотори и при грешка Р0400 и това върши работа:Публикувано изображение
Отговори

slavims снимка slavims 24 март 2019 - 10:29

 pepihan, на 29 март 2011 - 15:19, каза:

Според Autodata за упоменатите мотори и при грешка Р0400 и това върши работа:Публикувано изображение
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg