Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Премахване на филтъра за твърди частици?

Гостlil_Wayne_* 14 октомври 2012 - 01:45

Колеги,аз също мога да потвърдя че след премахването му няма никакви проблеми,колата не пуши и върви доста добре :) само че при мен не ми отваряха компютъра а го направиха безболезнено през буксата за диагностика :) ако някой се интересува мога да дам кординати на момчетата,от русе са
Отговори

Цветанвас снимка Цветанвас 24 март 2013 - 15:38

Сподели кой е сервиза,може и на лични.

Поздрави




 lil_Wayne, на 14 октомври 2012 - 01:45, каза:

Колеги,аз също мога да потвърдя че след премахването му няма никакви проблеми,колата не пуши и върви доста добре :) само че при мен не ми отваряха компютъра а го направиха безболезнено през буксата за диагностика :) ако някой се интересува мога да дам кординати на момчетата,от русе са
Отговори

uraganqt снимка uraganqt 02 ноември 2013 - 20:14

кави са симптомите при самопочистването,при мен се усеща едно придьрпване при натисксне на гаста,а може и друг да е проблема.Някой да каже ако знае нещо.
Отговори

sgbulgaria снимка sgbulgaria 27 декември 2013 - 18:51

 uraganqt, на 02 ноември 2013 - 20:14, каза:

кави са симптомите при самопочистването,при мен се усеща едно придьрпване при натисксне на гаста,а може и друг да е проблема.Някой да каже ако знае нещо.


Малко съм закъснял за темата, но!
Самопочистването (регенерацията) има доста изписано по темата.
Лесно ще разбереш кога тече регенерацията- вдигат се оборотите, скача моментния разход на гориво (обикновено от 0,6л до към 4 до 5л на час)и двигателя работи по-шумно.
Съвете ми е изчакайте си цикъла на регенерация да приключи-не го прекъсвайте.
Преди да направите стъпки свързани с DPF-а, направете диагностика с подходящия софуер.
Съвета ми е да не ползвате масовите версии на диагностика, които се продават за по 100-150лв. Те немогад да ви дадат пълната информация.
Трябва Ви диагностична апаратура, която може да ви даде пълната информация за работата на филтъра.
Диагностиката трябва да Ви даде информация за температура(входна и изходна),налягане и степен на запушване- дори и да Ви даде и еталонните параметри с които да сравнявате.

НЯКОЛКО СЪВЕТА за да сте сигурни дали всичко по филтъра за твърди частици е наред:
1- Ако Цикъла на регенерация спира преди да е завършен- То вероятно някой от датчиците контролираши системата неработи правилно. Проверете кабелите и тръбичките за скъсване и пробив
2- Замерете чрез диагностична програма какви са стойностите на температурата и налягането във филтъра
3- Ако на входа на филтъра температурата се различава от температурата на изхода с повече от 30С, то вероятно има запушване и се налага почистване.
4- Ако диференциалното налягане във филтъра е "-1", то със сигурност има пробив в системата (проверете системата от къде засмуква въздух/ обикновено проблема е в меките връзки)
5- Ако при натискане на педала налягането не се покачва плавно- а на импулси. То е твърде вероятно самият датчик на за налягането да отчита грешно

Попадал съм на случай, в който софуера показва запушване 6%, а в същото време компютъра казва претоварен филтър. Сами разбирате, че тук проблема не е във филтъра а в датчиците или в софуера!
На някои авомобили софуера е направен така, че да казва след определен пробег филтъра е за подмяна!- това е капан за да ходите по сервизите и да плащате скъпо за части. Този въпрос се решава бързо -без особени пролеми със софуера.(отнема 5-6мин.)

Що се отнася до премахването на филтъра за твърди частици- аз не съм привърженик на това.
Изчистих си DPF-преди година с химикал и циклите на регенерацията си вървят в нормите без проблем.
Нещо повече не се наложи да и правя някакви настройки след почистването на филтъра, както се налага при повечето скъпи автомобили.
Мнението беше редактирано от Жоро: 06 февруари 2014 - 10:29
Причина за редактиране:: Ника ти е достатъчна реклама, за това малко я ограничи! Иначе е логично ти да си привърженик на почистването, нали ти се пълни джоба...
Отговори

Гостvelikvoinik_* 11 февруари 2015 - 21:59

Здравейте. Преди година си закупих Зафира 1.7, 125 коня (Исузу). На 200-300 км трябва да я "издухвам" на магистралата, което малко ме изнервя. Предлагат ми срещу 300 лева да ми махнат DPF филтъра и софтуерно да го изолират. Другият вариянт е да ми го свалят, измияти отново да го сложат - срещу 100 лева. Някой може ли да ми даде съвет как да постъпя. Само да уточня, че колата е на 4 години и на около 170-180 хиляди км.
Мнението беше редактирано от Жоро: 12 февруари 2015 - 11:45
Причина за редактиране:: сливам темата със съществуваща такава, за да не се разводнява информацията
Отговори

k opel e снимка k opel e 11 февруари 2015 - 22:15

Здравей колега и добре дошъл във форума. Извинявай но не знаех, че тази Зафира Б фейслифт с мотор A17DTR или 1,7CDTI Ekoflex е с двигател на Исузу.
Отговори

hudson снимка hudson 11 февруари 2015 - 22:17

Махай го и не се замисляй.
В Пазарджик ли ще ти извършат тази процедура?
Отговори

k opel e снимка k opel e 11 февруари 2015 - 22:26

София чиптунинг.бг на Козлодуй 10 ги махат за един ден. Утре или в петък ще минавам по Козлодуй и ще питам за цената и ще пиша.
Отговори

sathv снимка sathv 12 февруари 2015 - 11:31

Ти хубаво го махаш, ама поне го запази, че след изненадите които ни гласят господата управляващи засягащи екологичността на автомобилите ще се наложи да го слагаш пак барабар с катализатора ако и него си свалил. Щото не покриеш ли изискването за вредни емисии на прегледа плащаш като поп. Дали на държавата, дали на тея от прегледите... /още не е решено но даже има и предложение спиране от движение до влизане в норма. В норма без ДПФ филтър няма как да влезеш, пък той струва 10000 лева, пък може и катализатор да трябва направо не ми се мисли как с нова кола може да се гризне дръвцето.
Отговори

stei снимка stei 12 февруари 2015 - 11:40

Много си прав колега само където не останаха коли с катализатори и ДПФ филтри. И то не защото хората си ги махат а най вече че ги изпокрадоха почти на всички. И този закон ако го прокарат ще стане доста интересно. Не съм чул държавата а по точно силовото министерство да са хванали някой от крадците или изкупвачите а те са познати повечето. Малко е тъпо един вид да има безнаказаност а после от потърпевшите да се скубят едни пари които в случая няма да са малко и хората с коли за по 2000 лева да купуват нещо което струва 3 пъти повече от колата някак е смешно.
Отговори

Жоро снимка Жоро 12 февруари 2015 - 11:50

Слях темата на колегата velikvoinik със съществуваща такава, за да не се разводнява информацията!

Сега по въпроса, както ще видиш от писанията в темата която сега е над твоята, може да го махнеш без проблем. Аз лично си махнах катализатора, за да не ми го махнат апашите, както казва колегата stei. Във връзка с коментара на колегата sathv, в Бг скоро няма да се оправим. От колко време имаме камери и въпреки това техническите прегледи НЕ се извършват по предписания начин. Преди време ходих с една служебна кола на преглед. Тя отдавна беше взела дала и пушеш като разпрана. Когато и замериха газовете те бяха като на стар Икарус, момчето от прегледа вика трябва да те върна, обаче нали после няма да дойдеш при мен и за това ще извадя малко сондата. Та я подпря на ауспуха и отчете в нормите...
Отговори

Гостvelikvoinik_* 12 февруари 2015 - 19:02

 k opel e, на 11 февруари 2015 - 22:26, каза:

София чиптунинг.бг на Козлодуй 10 ги махат за един ден. Утре или в петък ще минавам по Козлодуй и ще питам за цената и ще пиша.

Предварително благодаря

 k opel e, на 11 февруари 2015 - 22:15, каза:

Здравей колега и добре дошъл във форума. Извинявай но не знаех, че тази Зафира Б фейслифт с мотор A17DTR или 1,7CDTI Ekoflex е с двигател на Исузу.

Е аз съм с Исузувия.Дълги години карах Астра със същия само че мисля,че е 82 или 76 коня. Малко се товари мотора,особенно при работещ климатроник,но разходите при обслужване са доста по-ниски

 hudson, на 11 февруари 2015 - 22:17, каза:

Махай го и не се замисляй.
В Пазарджик ли ще ти извършат тази процедура?

Засега не съм решил, но трябва да питам в БОШ-а колко ще ми струва
Отговори

ГостMiro01_* 24 февруари 2015 - 21:58

Здравейте, колеги. Надявах се първият ми пост да не е точно с някакъв проблем, но поне виждам, че сте разбрани и откликвате бързо на въпроси. Първо да кажа, че като цяло съм лаик, но ще се опитам да обясня подробно доколкото е възможно какъв е проблема. Та, от няколко месеца имам Opel Astra H, 2006г., 1.9 CDTI, автомат, дизел. Последните месеци колата се кара 99% градско. Предимно в най-натоварените часове и предимно на ниски обороти.Имам 11-12 светофара до центъра, ако изобщо стигна до 50км и вече трябва да набивам спирачки, обикновено карам с около 30-40 макс. От около 2 седмици започна да излиза един надпис на компютъра - Coolant Level. Отначало не му обърнах внимание, защото се показваше само сутрин като палех(досега без проблем при палене и при -10гр.) и после се махаше. Но сега ми прави впечатление, че стои вече доста време без да се маха. Прочетох във форума, че това означава, че би трябвало да има ниско ниво на антифриза, но антифриз има и може би било датчик. Прочетох, че било често явление при опелите като цяло точно този надпис и датчик.
От една седмица пък започна да ми мига лампата за дизеловия филтър за микрочастици(както го пише в ръководството). В ръководството прочетох, че препоръчват да покарам известно време с над 40км и той щял да се изчисти от само себе си. Направих го това, но също така последните дни изобщо не включвах и парното, защото беше към 10-11 градуса и не знам кое е подействало, но сега спря да мига. Другото което ме притеснява е бавното загряване. Общо взето сутрин ако е студено си зъзна, но доколкото чета това било нормално. Някъде след 7-8мин. започва да духа топло от парното. Но има нещо друго, което ме притеснява - след като усетя, че започва да духа топло започва да мирише на неприятно, едно такова все едно изгорели газове, или изгорял прах, нещо такова. Същото се случва и ако я изрежа по рязко, даже тогава повече се размирисва на неприятно. Днес като спрях и паркирах пред блока ми направи впечатление, че и отвън откъм ауспуха(по скоро откъм задницата) мирише подобно.Това може ли да е свързано с въпросния филтър? Нормално ли е и има ли някой представа на какво се дължи? След като започна да мига въпросната лампа ми се случи на 2-3 пъти колата да прихълца при спиране при много ниски обороти. Не е изгасвала. Но ми направи впечатление, че ако намалям плавно и бавно не прихълцва, но ако натисна от малко по висока скорост и току преди да спра ми прихълца за 1-2 секунди.
Преди да купя колата тя е карана повечко извънградско и си е стояла предимно в гараж. Сега аз я карам 99% градско и стои навън пред блока. Когато я купих разхода по компютър показваше 5.9-6. Напоследък обаче разхода започна чувствително да се вдига. Аз лично го изчислявам на около 7.5-8. Това възможно ли е да е свързано с горните неща, или да го отдам само на ниските сутрешни температури последните седмици и градското каране на ниски обороти?
И друго относно дизелаците. Някои мои познати ми препоръчват поне 2 пъти в месеца да ходя да покарам някъде по околовръстното или по магистрала, да я поизрезвам малко. Както един се изрази - дизела иска мачкане. Аз реално не му правя точно такова мачкане, 2-3 пъти съм го правил откакто я имам. По принцип съм типичния градски шофьор, вкъщи-работа и обратно, а и през другото време пак из града я карам. Та това е, което искам да питам. Някои неща съпвадат с доста от дискутираните в тази тема. Ще съм благодарен някой по компетентен да даде някой съвет.

П.С. Препоръки за сервиз в Пловдив? Аз ходих на диагностига в Стефанов преди да я взема също и смених някои дребни неща, които препоръчаха там. Не беше особено скъпо според мен, но пък е адски неудобен като локация поне за мен.
Мнението беше редактирано от Miro01: 24 февруари 2015 - 22:02
Отговори

unreax снимка unreax 01 април 2015 - 14:45

При мен на моменти както си карам на 6-та по магистралата със 120км/ч и разхода ми е 4.8-5.5 и изведнъж започва да става 7-8-10 на 100 но след 5-10км се оправя. Не ми светва никаква лампа по таблото но като я закача на Op-COM доста често има записана грешка P2452-58 Particulate Filter Pressure Sensor Hose Line Malfunction. Дали това има нещо общо с високия разход на моменти?
Отговори

Маринчо снимка Маринчо 22 юни 2015 - 09:50

Здравейте, колеги имам следния проблем. Имам Зафира б 1.9ЦДТИ 120 2008г. взех я през януари и забелязах че харчи масло <за около 800-1000км изчезна 1л.> тръгнах по майстори и след диагностика на двигателя ми казаха, че турбината е заминала смених я с нова. Налях масло до макс и бях разочарован когато маслото започна пак да намалява със същите темпове.Имам чувството,че колата няма ряз и не е пъргава. Притеснява ме да не ми е запушен катализатора. имам филтър за твърди частици и той ми се струва ,че работи нормално но като се включи става страшно,много дим и смрад и бял пушек.След като спре никакъв дим и пушек.Ако има колега с такава Зафира в младост <София> да видя неговата как върви и да направи ме сравнение.
Благодаря предварително.
Отговори

zax снимка zax 24 юни 2016 - 17:06

Здравейте колеги.Имам Опел Зафира 1.9cdti 120k.s. и онзи ден както си изпреварвах и колата заби муцуна и нямаше никаква мощност.Веднага ми светна чека с грешка 227911.След диагностика излезе запушен dpf филтър.Закарах я при един приятел който го изкорми само и колата върви супер без да свети никакви грешки.Въпроса ми е сега трябва ли задължително да го махам софтуерно или и така ще си върви безпроблемно.Благодаря предварително.
Отговори

Жоро снимка Жоро 27 юни 2016 - 14:39

Би трябвало диференциалния датчик, т.е. двата датчика преди и след него да уловят липсата му и да свети лампа. Ако не е така карай си...
Отговори

Жорко снимка Жорко 24 август 2016 - 15:31

 zax, на 24 юни 2016 - 17:06, каза:

Здравейте колеги.Имам Опел Зафира 1.9cdti 120k.s. и онзи ден както си изпреварвах и колата заби муцуна и нямаше никаква мощност.Веднага ми светна чека с грешка 227911.След диагностика излезе запушен dpf филтър.Закарах я при един приятел който го изкорми само и колата върви супер без да свети никакви грешки.Въпроса ми е сега трябва ли задължително да го махам софтуерно или и така ще си върви безпроблемно.Благодаря предварително.


Наистина ли е толкова безпроблемна Зафирата? Ако става само с изкъртване, то тогава тези фирми, които се занимават със софуерно премахване, ще са на загуба. Сподели, ако имаш проблем с този филтър по-нататък, как си го решил!
Отговори

stockbroker снимка stockbroker 12 декември 2016 - 00:01

Здравейте колеги! Напоследък много често започна да се пуска регенерацията на DPF-а - на всеки 200-300 км. Карам основно градско и 1-2 пъти месечно извънградско като гледам на магистралата да карам известно време в по-високи обороти, за да се поотпушва. Правих и принудителна регенерация като тогава според диагностиката беше на 80 % запушен, но въпреки всичко сега регенерацията се пуска често сама. Не съм имал и преди и сега оплаквания от работата на двигателя, който има 200 хил. км пробег. Възможно ли е датчика на DPF-a да дава грешна информация и затова да се пуска често регенерацията? Какво мислите за почистването или отстраняването на филтъра ако наистина е запушен?
Отговори

Жоро снимка Жоро 12 декември 2016 - 14:35

Според мен проблема ти е в главно градското каране и в километрите на колата.

P.S. Слях ти темата със съществуваща такава... Прочети горните мнения...
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg