Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

Ламбда сонда кабела е прекъснат

gangsta17 снимка gangsta17 16 април 2015 - 15:08

Както казах забелязах че кабела на ламбда сондата е прекъснат нагрят ли е незнам от какво , къде трябва да се свърже и какво се случва ако не се свърже. Колата е 1.6 моно X16SZR. Благодаря предварително. Чека ми свети може ли да е от това?
Отговори

Иво Илиев снимка Иво Илиев 16 април 2015 - 18:55

Може да го свържеш,най вероятно за това ти свети чека
Отговори

gangsta17 снимка gangsta17 17 април 2015 - 06:33

 Иво Илиев, на 16 април 2015 - 18:55, каза:

Може да го свържеш,най вероятно за това ти свети чека




Тя ламбдата където е закачена и след 10см е прекъсната , а има една букса и там едното кабелче е същия цвят , били са завити с изолирбленд
Отговори

Gena_bs снимка Gena_bs 17 април 2015 - 14:36

Можеш да го запоиш с тинол или да го кримпваш (кербоваш) със съответния инструмент и пръстен.
Преди операцията си купи и термосвиваем шлаух за съответния диаметър проводник. С него след свързването ще изолираш мястото. леко се нагрява, докато прилепне плътно.
Изолирбанд и PVC лента са лесни за ползване, но след време просто се разлепват.
Най-вероятно сондата ти е сменяна с универсална, а те са без съответните букси за конкретен модел автомобил.
Чекът затова ти свети и вероятно има преразход на гориво.

Ако имаш газова без ламбда емулатор също свети чека. Но там нека колегите с газ ти помогнат.
Отговори

gangsta17 снимка gangsta17 17 април 2015 - 16:25

 Gena_bs, на 17 април 2015 - 14:36, каза:

Можеш да го запоиш с тинол или да го кримпваш (кербоваш) със съответния инструмент и пръстен.
Преди операцията си купи и термосвиваем шлаух за съответния диаметър проводник. С него след свързването ще изолираш мястото. леко се нагрява, докато прилепне плътно.
Изолирбанд и PVC лента са лесни за ползване, но след време просто се разлепват.
Най-вероятно сондата ти е сменяна с универсална, а те са без съответните букси за конкретен модел автомобил.
Чекът затова ти свети и вероятно има преразход на гориво.

Ако имаш газова без ламбда емулатор също свети чека. Но там нека колегите с газ ти помогнат.


Ами имам газ , ама на моно инжекцията трябва ли и емулатор чувал съм че не трябва ама не съм сигурен
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg