Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

в антфриза масло след основен ремот

Тази тема е заключена « Prev

esheka снимка esheka 06 февруари 2008 - 21:13

здр колеги днес бракнах в казан4ето за анифриз и видях 4е направо 4ерен има6е някава гадна 4ерна утаика мисла 4е е масло вазможно ли е това ? или след ремонта от блока да е пуснало малко масло де да знам ако бе6е гарнитура 6те ми загрява колата не знам ве4е кво да мисля ако се пресе4е маслото 6те е на боза не е прсе4ено нормално си е ама за6то в казан4ето за антифриза има не6то 4ерно прили4а6то на масло или е масло ?
Отговори

Бижо Бижев снимка Бижо Бижев 06 февруари 2008 - 21:27

Не просто не е бил измит добре блока и затова е така, източи антифриза промий системата с чиста вода и тогава пак налей антифриз...
Отговори

WILLY снимка WILLY 06 февруари 2008 - 21:37

С 17 DR мотор съм и имах същия проблем след ремонт - оказа се че от магазина са ми дали тънка гарнитура имало и по дебела и за всеки случей направих шлайф на главата ( това май се правило задълже) и вече 2 години няма проблем
Успех!
Отговори

vitty снимка vitty 06 февруари 2008 - 22:13

Ако качи масло в казанчето не трябва ли и да има антифриз в картера? Случвало ми се е веднъж само, но бозата беше и на двете места еднаква. Оказа се не от гарнитура а пукнатина на блока и що гарнитури и шлайфане на глава докато разбера.... Колега промивай смело- утайки са. Успех!
Отговори

Стельо снимка Стельо 07 февруари 2008 - 00:33

масло в антифриза и антифриз в маслото са 2 коренно различни работи .... от 1-вото тряя да се притесняваш малко повече защото проблема е малко по труден за решаване от колкото антифриз в маслото ....
Отговори

FANTOMASCHO снимка FANTOMASCHO 07 февруари 2008 - 10:02

Първо си я източи и промии,напълни я с вода (по възможност) покарай източи и чак тогава налей антифриз и карай ако си дизел не е хубаво да става така заради така наречения воден клин, не се шашкай моге и да е по налепи на системата ако ти меша ще е кафява водата като рядко л.....но , виж го тоя вариант
:bravoo:
Отговори

opel_montana снимка opel_montana 07 февруари 2008 - 10:28

колефга моя съвет е направипромивка на системата с вода!
А ако ти направи на боза маслото да знаеш че и теб са прецакали с дебелината на маслото, това е един ежедневно срещан проблем! има приятел които смени 2 гарнитури и все проблем и накрая някои муказа че това еп роблем и трябва да види точно каква трябва да е и с кава дебелина и куписи хубава много скъпа гарнитура по каталог и сега Вектрата с Исузо мотор нема спирка !
Отговори

FANTOMASCHO снимка FANTOMASCHO 08 февруари 2008 - 12:32

Мойта гарнитура на ИСУЗУто ми струваше 120 лв. и е 4 бр. ламарина а масло си слагам 15w 40 TURBO DIESEL
Ако операции те с промивките не даде резултат виж го и тоя вариант на OPEL MONTANA
Отговори

Blackwolf_vip снимка Blackwolf_vip 12 февруари 2008 - 23:11

Има две възможности-едната е както каза колегата да е от тънка гарнитура,възможноста за неизмит блок я забрави,защото няма каде да се събере толкова масло че както казваш да има каймаци и оттаики.Втората доста голяма възможност (впрочем от което съм патил аз) е да ти се е спукал радиатора на маслото.От опел бих казъл че доста тъпо са го измислили тва нещо маслото да се охлада през радиатор и то в пряка близост до охладителната течност.Радиатора се намира точно зад бронята една квадратна кутия алуминиева няма как да я збъркаш.на мен в булвария ми взеха 3 стотака за нея,измиха ми мн хубаво охладителната и сега сичко е ток.Нз дали при теб е същия проблем защото си след основен и по вероятно е изместване на гарнитура да има.Сус сигурност ще се наложи да ти я свалят пак а стане ли това ще си проличи дали е от нея.Иначе не се претиснявай за сега карай и си свиркай,щом в маслото няма вода,докато е студено поне няма да имаш проблеми.ааа и още един съвет - не промивай системата сам и то с некви препарата МН МН МН са калпави и ще преебеш и маркучи възможно е дори и парното да се запуши.Не е от личен опит,но доста хора се оплакват от подобни проблеми след "почистване" на системата.Успех!
Отговори

esheka снимка esheka 13 февруари 2008 - 07:20

знам ли маистора ква гарнитура е сложил 6лаифахме главата и 4елно блока може да е сложил по танка гарнитура ами ако притегна гарнитурата както сам 4ел в книжката за опел след като мина известни км . кво 6а стане хептен батака..
Отговори

jorkata снимка jorkata 21 февруари 2008 - 20:08

Аз имах същия проблем с кадет след смяна на сегменти. Само че аз не шлайфах главата. оказа се че трябвало да се шлайфа, но преди да я занеса на ремонт и аз доста си играх да промивам, но нямаше ефект. Пробвай на студен двигател да подадеш газ и да гледаш дали излизат мехурчета през водата от казанчето. То всъщност някой друг трябва да подава газ а ти да гледаш. Но както казваш, че си я шлайфал, дано да е от гарнитура, щото другото си е доста скъпо. Трябва да се притегне след около 100 км. Айде със здраве
Отговори

rdimitrrov снимка rdimitrrov 23 февруари 2008 - 11:35

Колега няма място за притеснение , когато са сваляли главата , част от маслото е изтекло във водната риза.Понеже сигурно е била пусната водата вече, не е направило впечетление на никого.Напълно са достатъчни и 20мл масло за да ти направи този каймак който си видял.Промивай няколко пъти,има и специални препарати за това.Не е гарнитура бъди сигурен.При този дизел нямаш камера.Слагаш гарнитура каквато махнеш.Всяка гарнитура има белези за дебелината.Гарнитурата се подбира в зависимост колко се подават буталата над блока.Ако сложиш по-дебела, правиш камера и колата започва да работи по-шумно и да пали по-трудно.При по-тънка клапаните на единия цилиндър опират леко в челото на буталото ,пак трака и след време проблем.Успех.
Отговори

VECTRA 1,7D снимка VECTRA 1,7D 23 февруари 2008 - 23:40

 rdimitrrov, на Feb 23 2008, 11:35 AM, каза:

Колега няма място за притеснение , когато са сваляли главата , част от маслото е изтекло във водната риза.Понеже сигурно е била пусната водата вече, не е направило впечетление на никого.Напълно са достатъчни и 20мл масло за да ти направи този каймак който си видял.Промивай няколко пъти,има и специални препарати за това.Не е гарнитура бъди сигурен.При този дизел нямаш камера.Слагаш гарнитура каквато махнеш.Всяка гарнитура има белези за дебелината.Гарнитурата се подбира в зависимост колко се подават буталата над блока.Ако сложиш по-дебела, правиш камера и колата започва да работи по-шумно и да пали по-трудно.При по-тънка клапаните на единия цилиндър опират леко в челото на буталото ,пак трака и след време проблем.Успех.



нали е шлайфал и блока
след шлайфа би трябвало да е измит както трябва
само че при него проблема е друг
ремонта му е направен много зле
двигателя в момента пуши синьо и мирише яко на масло на всичко отгоре като запали(а пали трудно) работи на 3 цилиндъра 5-10мин
ако е правен както трябва и грам синьо няма да има още на 2-та минута след запалването
а майстора му казал че трябвало да улегнат буталата,сегментите и т.н.
глупости на търкалета------аман от такива майстори само дето момчето се е набутало толкова пари
на такива майстори трябва да им режат ръцете направо от към глезените :thu:
Отговори

Raven снимка Raven 24 февруари 2008 - 12:10

 rdimitrrov, на Feb 23 2008, 11:35 AM, каза:

... Промивай няколко пъти,има и специални препарати за това....

Абе и при мен го е имало този проблем, но знам от какво е - спукан маслен радиатор, дето в момента е махнат изцяло.
Само дето по охлаждащата система са се отложили масла, което мисля влошава охлаждането... въпреки че нямам проблеми де, но все пак ми се искада я промия. Какви са тези "специални препарати"?

С чист оцет дали е безопасно да пробвам 1-2 промивки? Мисля си и за обезмаслител???... ама да не скяпя нещо
Отговори

rdimitrrov снимка rdimitrrov 24 февруари 2008 - 17:49

 Raven, на Feb 24 2008, 12:10 PM, каза:

 rdimitrrov, на Feb 23 2008, 11:35 AM, каза:

... Промивай няколко пъти,има и специални препарати за това....

Абе и при мен го е имало този проблем, но знам от какво е - спукан маслен радиатор, дето в момента е махнат изцяло.
Само дето по охлаждащата система са се отложили масла, което мисля влошава охлаждането... въпреки че нямам проблеми де, но все пак ми се искада я промия. Какви са тези "специални препарати"?

С чист оцет дали е безопасно да пробвам 1-2 промивки? Мисля си и за обезмаслител???... ама да не скяпя нещо


става и с оцет , но трябва след като го налееш да изчакаш да включат перките и да го излееш.Миеш с вода ,докато включат и пак оцет.Само се молиш да няма някоя тръбичка която е изтъняла от антифриза защото ще протече.Ако е карана с калпав антифриз де.УСПЕХ

двигателя в момента пуши синьо и мирише яко на масло на всичко отгоре като запали(а пали трудно) работи на 3 цилиндъра 5-10мин
ако е правен както трябва и грам синьо няма да има още на 2-та минута след запалването
а майстора му казал че трябвало да улегнат буталата,сегментите и т.н.

При исузото дюзите са много капризни ,ако не са били затворени веднага след демонтажа има опасност някой разпръсквач да не работи в момента.Пак ще пуши синьо ,ще пали трудно,и ще работи на три цилиндъра и ще се чува силно металическо чукане,има и вариант да не е зацепен правилно ремъка. Миризмата на масло най-вероятно идва от гърнетата които в момента обгарят от маслото преди ремонта и маслото с което са мазани цилиндрите.След като запалите минете около 20км извън градско с нормална скорост и трябва да изчезне миризмата на масло.Ако ли не .....обратно при майстора на операционната маса.Както казах пушека може да е от някоя грешка и да се оправи с малко пари дори и в друг сервиз.Миризмата е сериозен проблем,може да са счупили сегменти при монтажа.Дано не е това.УСПЕХ
Отговори

VECTRA 1,7D снимка VECTRA 1,7D 26 февруари 2008 - 16:46

 rdimitrrov, на Feb 24 2008, 05:49 PM, каза:

 Raven, на Feb 24 2008, 12:10 PM, каза:

 rdimitrrov, на Feb 23 2008, 11:35 AM, каза:

... Промивай няколко пъти,има и специални препарати за това....

Абе и при мен го е имало този проблем, но знам от какво е - спукан маслен радиатор, дето в момента е махнат изцяло.
Само дето по охлаждащата система са се отложили масла, което мисля влошава охлаждането... въпреки че нямам проблеми де, но все пак ми се искада я промия. Какви са тези "специални препарати"?

С чист оцет дали е безопасно да пробвам 1-2 промивки? Мисля си и за обезмаслител???... ама да не скяпя нещо


става и с оцет , но трябва след като го налееш да изчакаш да включат перките и да го излееш.Миеш с вода ,докато включат и пак оцет.Само се молиш да няма някоя тръбичка която е изтъняла от антифриза защото ще протече.Ако е карана с калпав антифриз де.УСПЕХ

двигателя в момента пуши синьо и мирише яко на масло на всичко отгоре като запали(а пали трудно) работи на 3 цилиндъра 5-10мин
ако е правен както трябва и грам синьо няма да има още на 2-та минута след запалването
а майстора му казал че трябвало да улегнат буталата,сегментите и т.н.

При исузото дюзите са много капризни ,ако не са били затворени веднага след демонтажа има опасност някой разпръсквач да не работи в момента.Пак ще пуши синьо ,ще пали трудно,и ще работи на три цилиндъра и ще се чува силно металическо чукане,има и вариант да не е зацепен правилно ремъка. Миризмата на масло най-вероятно идва от гърнетата които в момента обгарят от маслото преди ремонта и маслото с което са мазани цилиндрите.След като запалите минете около 20км извън градско с нормална скорост и трябва да изчезне миризмата на масло.Ако ли не .....обратно при майстора на операционната маса.Както казах пушека може да е от някоя грешка и да се оправи с малко пари дори и в друг сервиз.Миризмата е сериозен проблем,може да са счупили сегменти при монтажа.Дано не е това.УСПЕХ



двигателя е немския
освен това е минал към 1000кв вече
а тва за обгаряне на гърнетата са пълни глупости мислете малко преди да ръсите такива лафове
преди ремонта ако е горяла маслото в гърнетата не отива в течно състояние

центровката му е перфектна
Отговори

rdimitrrov снимка rdimitrrov 26 февруари 2008 - 20:25

двигателя е немския
освен това е минал към 1000кв вече
а тва за обгаряне на гърнетата са пълни глупости мислете малко преди да ръсите такива лафове
преди ремонта ако е горяла маслото в гърнетата не отива в течно състояние

центровката му е перфектна

[/quote]

Колега, като гледам с какъв тон пишеш и колко лично приемаш нещата ми се струва че ти си правил ремонт на този мотор. Ако е така, явно е първия мотор който правиш и нямаш никаква идея за какво говоря.В този форум сме се събрали ако можем да помогнем със съвети или и на нас да бъде помогнато.Така че малко намали тона и прояви уважение към всички които са си направили труда да пишат и помагат на такива като теб.Прекалено много информация имаш за този атомобил и това ме навява на тази мисъл.Вместо да се заяждаш да беше споделил малко инфо и с нас, можеше да помогнем.НЕ СМЕ ВРАЧКИ ДА ГАДАЕМ КАКЪВ Е МОТОРА,КИЛОМЕТРИ И ДР.
Отговори

VECTRA 1,7D снимка VECTRA 1,7D 28 февруари 2008 - 17:00

не ги приемам лично нещата и тона ми си е абсолютно нормален това че на теб така ти се струва нямам вина.
здраве да е :dummy:

1м. след като е правил ремонта се обади да му видя колата
имаше нужда от регулиране на помпата която я направихме по късно
замерих и разпределителния вал и него не го регулирах с корпоратора понеже беше в нормите
сутрин колата като е студена работи на три цилиндъра в продължение на 5-10мин(това преди центровката на помпата сега не знам как е понеже не се е обаждал)
повдигачите са нарен няма тракане първоначално от тях
другото което ми направи впечатление е че колата гори масло (як син пушек и аромат на масло през ауспуха)
посъветвах го да отиде при майстора си да си му оправя колата понеже вече един път е платил доста солидна сума и не би трябвало да му я връща в такова състояние
интересно че като са му разглобили двигателя старите бутала са били с размер 82,47мм а новите 82,50
просто ако наистина е така те не са направили нищо понеже с 3 стотни не могат да шлайфат само елипсата която се е образувала
бих се наел да му отворя колата и да му я оправя но все пак както писах по горе той е плащал на друг пък сега и още разходи заради майстора му....
Отговори

rdimitrrov снимка rdimitrrov 28 февруари 2008 - 18:41

тези размери са ги мерилиу или ги е пишело на челата?Ако наистина е шлайфан ,при условие че шлайфиста шлайфа винаги на следващия ремонтен размер ,с тези размери би трябвало колата да е по-зле от преди ремонта. Има такива случаи.По принцип шлайфиста казва на кой ремонт ще излезе шлайфа и чак тогава се купуват бутала и сегменти.В противен случай се сменят само сегменти без шлайф.За което не е необходимо да се сваля мотора.Но при всички случаи трябва да отиде при майстора си за рекламация.Има право да иска контролно отваряне за сметка на сервиза.Но при условие че никой нее отварял след това че частите за ремонта са от сервиза.
Мнението беше редактирано от siegfrid: 31 май 2009 - 10:05
Причина за редактиране:: Цитат на предхождащо мнение е излишен !
Отговори

valeri снимка valeri 29 май 2009 - 17:48

Колеги вав момента сам на този халлл с масло ж казанчето, не бързай да сваляш главата вав никакав случай , парво да проверат охладитела на интер кулера, при мен това се оказа на астра г исузо двигател, но майстора много избарза и сега правя и глава, огледай го надуйго и тогава прави друго.
Отговори
Тази тема е заключена « Prev
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg