Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Силов Тунинг

Силов тунинг на X16XEL

Томчо снимка Томчо 26 февруари 2010 - 19:36

И аз съм от Сандански и карам X16XEL и наистина ще ми е интересно да видя колата ти.
Отговори

Liubeznia снимка Liubeznia 27 февруари 2010 - 07:56

Ние не сме претенциозни, ще я гледаме с всякакви гуми. :61:
Отговори

Paco GSI снимка Paco GSI 27 февруари 2010 - 10:43

 kalkki, на 24 Feb 2010, 21:31, каза:

Да колега буталата и коляновия вал са от този двигател. Буталата са чисто нови само коляновия вал е втора употреба. Ако желаеш можеш да си вземеш и двете втора употреба стига да са здрави. Сложени в този блок с известна доза преработка стават чудеса! Ускорението от 0 до 100 при моята астра е доста под 8 сек. При оригинален двигател е 12. Сами си направете извода за какво става въпрос като външно е 1 към 1 с х16хе но като вървеж си няма нищо общо. Този двигател х16хе в корса б ускорява за 10.5 сек. Идеята ми е не да се хваля, а просто да  споделя опита защото един от колегите искаше да слага такъв двигател х16хе на корса б. Интересно ми е такъв двигател като моя с такава преработка сложен в корса б, мисля, че вървежа ще е много по-добре от моя. Много от колегите мислят, че това е невъзможно ( 150-160 коня от този двигател) с оригиналния смукател и оригиналните валове и оригиналната електроника. Мисля, че х16хе и х16хел са много по-добри за тунинг от с16хе поради липсата на дебитомер и пластмасовите  смукателни тръби. Цената на това нещо като матеряли ако си го правите сами излиза около 2000-2500 лева. Мисля, че е много добра цена отколкото да слагаш с20хе който би вървял същото дори и по-зле в зависимост от състоянието на двигателя. А разхода при тази преработка е направо смешен. На дълго при нормално каране 100-120 е под 5. В града също при нормално каране е 8. Не мисля, че с20хе на кадет би се похвалил с такъв разход. Да не говорим за вектра и калибра. Ако нещо ви интересува пишете. Това не е майтап.  



Колега, аз пък мисля, че това е голям майтап :61: Пълни фантасмагории даже са това :61: Има една машина, измислена от хора, която се казва Дино-стенд . Без разпечатка от такава машина никой никога няма да повярва на твоите романи - 160 коня, 7 и нещо до 100, и може би на 402 м. под 15.0 :61:
Всъщност ти можеш да си пишеш каквото искаш, лошото е че четат и по-млади (да не кажа малки ) потребители и после разказват -1.6 е е**си самолета, нема ХЕ, нема ЛЕТ, и им се смеят... Поздрави, нищо лично !!!
Отговори

Томчо снимка Томчо 27 февруари 2010 - 15:41

Колега аз имам желание ако не ти е проблем да я видя на живо. В момента съм в Сандански и съм на линия когато кажеш. Ако искаш мога и телефон да дам, а довечера съм на ОМВ. :) :61: :61: :61:
Отговори

petio_78 снимка petio_78 27 февруари 2010 - 15:52

Само аз ли си мисля,че трябва да се бие катинара тук?Мълчах и четох,но вече е трагично не е смешно.По принцип този двигател има потенциал,но по така описаните от колегата подобрения и отказ от снимки ме навява самона едно-ИЗМИСЛИЦА.
:61: :61: :61:
Отговори

SKOFIELD** снимка SKOFIELD** 27 февруари 2010 - 18:15

Да бе то от полезна тема за Х16ХЕЛ стана нищо.Колега аиде пусни да е видим тая кола интересно ни е на всички да я видим,особено на нас с такива мотори :) То всички сме със зимни гуми и от какво значение е това :? Те ли качват коне ?
Отговори

koko_tg снимка koko_tg 28 февруари 2010 - 20:20

Аз също съм в очакване на колата чудо..доста ми е интерестно понеже и аз съм с X16XEL... :icon1_mrgreen:
Отговори

espero2000 снимка espero2000 28 февруари 2010 - 22:22

Абе я и теглете ключа че става банално - както каза един приятел абе копеле ще зема се дрогирам че като работа да незнам какво правя и тука така става трее се напушиме че да можем да четем . И пич ами ако ти кажа че на кадета иам разход 6.1л/100 градско наблягам градско - а ти ми вадиш с твоя кенеф меко казано 8 какво се фалиш и обесняваш ( мотора за пояснение е е 2.0) да не питаш. И като биеш ХЕ в кадет ще те черпя нещо квото кажеш. Наистина е банално да се пише и хората да приказват Пацо го каза в няколко поста по нагоре, други теми ги махате а безмислените седят.
Без лоши чувства към никой, но имайте мярка бе хора.
Отговори

gujo78 снимка gujo78 01 март 2010 - 19:38

То това хубаво, ама мога да те зарина с такива клипове.Нито видяхме старт на фАстрата, нито мотора :icon1_mrgreen:
Отговори

SpaceWalker снимка SpaceWalker 01 март 2010 - 22:13

Така като гледам заводска генерация, че даже и с катализатор. Сток изпускател и сток двуцевка. Бая малки тръбички са според мене сигурно са Ф45.
А и не разбрах в крайна сметка, темата е да слушаме форсиране на празен ход и да гледаме задното гърне ли е??? :mhihi:
Отговори

VanVan снимка VanVan 01 март 2010 - 22:15

1.6 160 коня - уау... това някакви мечти ли са?

Те Хонда с техния двигател 1.6 b16a дето се вика са се насрали от технология и са бачкали сума ти години да го направят тоя мотор 160 к.с. и изведнъж се появява някакъв Опел 1.6 с едни тръби 50 мм :mhihi:
Отговори

Liubeznia снимка Liubeznia 01 март 2010 - 22:20

Много яко гърне с елегантен тънак ауспух и кола в приятен червен керемиден цвят.
Звука е сила :mhihi:


:mhihi:
Отговори

s7ifl3r снимка s7ifl3r 01 март 2010 - 22:21

Маани бегай...тая е повече от 160коня.... :huh: :mhihi: :doh: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Отговори

Angelinoff снимка Angelinoff 01 март 2010 - 22:47

A Аз половин час четох и сега стигнах до последната страница :mhihi:
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 01 март 2010 - 23:05

И той кфооооо :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Отговори

Оги снимка Оги 02 март 2010 - 00:00

Чувееек на празен ход как се реже, направо съм възхитен :mhihi:

Предполагам знаеш, че оборотомера ти е чаО :mhihi: или това е част от тунинга?
Отговори

AlexMav снимка AlexMav 02 март 2010 - 09:32

Така никога няма да разбера какво да направА по мойта, та да се реже и тя така по паркингите :mhihi:

:mhihi: :mhihi: :mhihi:
Отговори

s7ifl3r снимка s7ifl3r 03 март 2010 - 04:25

Аз ти го казах...Благоевград ни е по средата и на двамата, палиш идваш, слагаме по някой лев и ще те видим...Падам от ХЕ-та, ти ги биеш - ей ти сигурни пари! :mhihi:
Отговори

Prilo снимка Prilo 03 март 2010 - 07:16

Аз пък си мисля..... дали да не му предложа друга тръпка: :mhihi: Ако ми се отвори възможност да пътувам към Пловдив или София, да му качим колата на ДИНО. Ако излезе 150 или повече коня - аз плащам теста. Ако излезе 149 или по-малко - той си плаща. Даже за 135 коня ще съм съгласен аз да платя. Но искам да присъствам на място, когато я търкалят на валяците. Ама още нямам повод за разходки до там.
Мнението беше редактирано от Prilo: 03 март 2010 - 07:18
Отговори

Liubeznia снимка Liubeznia 03 март 2010 - 07:39

Пак тази тема :mhihi:
Аз пък мисля, че вместо Дино е много по-лесно да даде телефона/апарата на свой приятел и той да заснеме кратко клипче на старт от място с този Драгстер...или летящ... вместо да си снима генерацията и ние да се чудиме кво гледаме.
Оттам вече всички ще спрат да ти се смеят колега и ще се получи дискусия която ще бъде полезна за много хора. Все пак усилено защитаваш това което твърдиш и да приемем, че може да е така, но докато не покажеш доказателства за съществуването на тази кола с тези характеристика темата няма да придобие сериозен вид.
Поздрави.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg